Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Jak oswoić króliczka? Czyli 5 sposobów na zabawę z Alilo

Bardzo trudno znaleźć definicję dla Króliczka Alilo. Czym tak naprawdę jest? W dużej mierze zależy to od rąk, w których się znajdzie. Dla niektórych jest efektowną lampką, która pozwala spokojnie zasnąć, nie tylko dzieciom. Dla innych jest wysokiej jakości odtwarzaczem MP3, niezniszczalną grzechotką, gryzakiem, dyktafonem lub identyfikatorem kolorów. A dla pozostałych kopalnią pomysłów do zabaw z dziećmi małymi i dużymi, a nawet z dorosłymi. Tak, Alilo znajduje fanów również wśród dorosłych, sprawdzając się m.in. jako stylowy głośnik, np. do laptopa.

Po pierwsze – KTÓRY?

Właśnie, który króliczek będzie odpowiedni? Znalezienie właściwego króliczka do oswojenia nie jest sprawą łatwą. Liczna rodzinka króliczków Alilo zachwyca różnorodnością kolorów i możliwości poszczególnych modeli. Dla najmłodszych „hodowców” sprawdzi się Smarty Bunny, bo łatwo go złapać w małą rączkę. Króliczek pozwala poznawać świat za pomocą identyfikatora kolorów i odgłosów, chętnie ukołysze do snu spokojną muzyką, terapeutyczną bajką lub białym szumem. Małym i tym starszym polecamy Honey Bunny, ponieważ tego króliczka możemy w pełni „wytresować”, wgrywając mu ulubione piosenki, bajki oraz nagrywając za pomocą dyktafonu, co tylko zapragniemy. Pasjonatom króliczków polecamy Big Bunny, który jako samodzielny króliczek sterowany jest pilotem i wyposażony w efektowny wyświetlacz LCD.

Po drugie – JAK?

Jak opiekować się naszym króliczkiem? Opieka nad Alilo nie jest trudna ani wymagająca. Króliczek regularnie ładowany wystarcza na 5-6 godzin niezmordowanej zabawy. Łatwe ładowanie przez USB pozwala na „dokarmianie” króliczka w różnych miejscach przez komputer, powerbank lub ładowarkę samochodową. Króliczek jest niezwykle wytrzymały dzięki tworzywu ABS, które jest 30 razy mocniejsze niż zwykły plastik i bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Alilo jest zwierzątkiem bardzo łagodnym, jest całkowicie bezpieczny, nie ma żadnych ostrych krawędzi, ma za to przyjazną dzieciom kolorystykę. Ponadto króliczki uwielbiają się uczyć razem z naszymi dziećmi, pozwalając dowolnie modyfikować zawartość swojej pamięci na karcie SD. Króliczki sprawnie współpracują z dziećmi za sprawą intuicyjnego panelu sterowania stworzonego dla małych rączek.

Po trzecie – PO CO?

Po co dziecku taki króliczek? Pierwsze lata życia dziecka to czas, kiedy szybko i z nadzwyczajną łatwością przyswaja wiedzę. Ważne jest, aby ten proces poznawania świata u dziecka połączony był z zabawą i rozwijał przy tym jego zdolności kojarzeniowe oraz psychomotoryczne. Niezmiernie istotny jest wpływ nowoczesnych technologii na rozwój naszych dzieci, który w nadmiarze potrafi zaburzyć ich naturalny rytm. Króliczek Alilo, będąc nowoczesną zabawką, w inteligentny sposób odciąga malucha od telewizora i smartfona na rzecz rozwoju kreatywności i wyobraźni. A jak sam Einstein mówił: „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy”. Nasz króliczek rozwija szereg umiejętności dziecka, które staną się fundamentem przyszłej edukacji. Wspomaga u dzieci inteligencję muzyczną poprzez ćwiczenie percepcji muzyki, muzykalność, dostrzeganie i rozumienie struktury utworów muzycznych. Świat, w który wprowadza dziecko nasz króliczek, odbierany jest i rozumiany poprzez dźwięki, rytm, melodie i kompozycje specjalnie przygotowane dla niego. Tym samym od najmłodszych lat dziecko kształtuje świadomość ruchową, tworząc dowolne improwizacje ruchowe do usłyszanych utworów. Niezwykle ważne jest rozwijanie inteligencji językowej u najmłodszych, co przedkłada się na umiejętność opowiadania i słuchania bajek, bogaty słownik czynny malucha, dobrą pamięć słuchową, łatwość zapamiętywania i recytowania wierszy oraz predyspozycje do nauki języków obcych.

Po czwarte – DLACZEGO?

Dlaczego zabawa z króliczkiem Alilo jest łatwa? Ponieważ daje on nieskończoną ilość możliwości wymyślania, a potem modyfikowania gier i zabaw dla naszych najmłodszych. Zabawy te nie wymagają dodatkowych rekwizytów. Czasami wystarczy miękki dywan i trochę wyobraźni, a resztę zrobią same dzieci. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji.
„Króliczkowe MEMO” (Smarty Bunny)
Karty z kolorami i emocjami od króliczka Smarty mogą posłużyć do znanej i lubianej gry MEMO. Zadaniem dzieci jest odnalezienie pary kolorów lub emocji i nazwanie ich po polsku lub angielsku.
„Bunny, bunny, where are you?” (Smarty Bunny, Honey Bunny lub inny duży króliczek)
Dzieci śpiewają piosenkę, szukając włączonego króliczka (delikatna muzyczka relaksująca, chodzi o odnalezienie króliczka):
„Honey Bunny, Honey Bunny (lub Smarty Bunny) where are you?
Here I am, here I am. Peek-a-boo!”
Po odnalezieniu króliczka dzieci mówią po angielsku: on the table, under the chair, in the box, itp.
Zabawę można również przeprowadzić w języku polskim w formie „chowanego” lub „ciepło – zimno”.
„Dokończ bajkę” (Smarty Bunny, Honey Bunny lub inny duży króliczek)
Podczas słuchania bajki zatrzymujemy ją i prosimy, aby dziecko dokończyło ją lub wymyśliło swoje zakończenie.
„Niewidzialne okulary lub co zginęło” (Smarty Bunny)
Zabawa z kartami z kolorami lub emocjami od króliczka Smarty. Rozkładamy przed dzieckiem karty, które zapamiętuje i później zabieramy jedną, a dziecko odgaduje którą.
Druga wersja: odczytujemy z dzieckiem rytm ułożonych kart i przy każdym następnym odczytywaniu zabieramy jedną.
„True or false albo prawda czy fałsz” (Smarty Bunny)
Dziecko dotyka sensorem różnych powierzchni i sprawdza, czy króliczek mówi prawdę czy się myli – jeśli tak, to go poprawia. Dzieci najbardziej lubią poprawiać króliczka, oczywiście po angielsku.

Dzieci w zabawie w naturalny sposób poznają świat, rozwijają swoje umiejętności i zdobywają doświadczenie. Dodatkowo wspólna zabawa wzmacnia relacje, a także zaspokaja potrzebę bliskości i poczucie bezpieczeństwa. Pomysłów na oswojenie króliczka jest więcej, powyżej znajduje się tylko kilka z nich. Sami możecie również odkrywać coraz to nowsze sposoby na wykorzystanie Alilo w kreatywnej zabawie z dziećmi. Zapraszamy do zabawy!

Anna Wilczyńska – wychowawca i nauczyciel języka angielskiego w przedszkolu, logopeda, oligofrenopedagog.

fot. Mietek Małek

Dowiedz się więcej na www.alilo.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO