Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

SILESIA BAZAAR Kids już wkrótce!

Przed nami siódma edycja największych na Śląsku targów niezależnej mody i dizajnu SILESIA BAZAAR Kids. Już 28 października na 3 tys. m kw. zadaszonej powierzchni Stadionu Śląskiego stanie ponad 80 stoisk niebanalnych polskich marek oferujących ubranka, zabawki, kosmetyki, gadżety i wiele innych unikatowych produktów. Oprócz strefy sprzedażowej będzie też Strefa Rodzin – warsztatowa oraz prelekcyjna – zorganizowana przez portal silesiadzieci.pl. Dodatkowym atutem będzie możliwość zwiedzania Stadionu Śląskiego.

Aktywności dla dzieci

Program wydarzenia będzie obfitował w liczne atrakcje dla najmłodszych gości.

  1. Dzieci będą mogły wziąć udział w rozwijających kreatywność i pobudzających ciekawość świata zajęciach z klockami LEGO – uczestnicy warsztatów wraz z instruktorami z firmy „atomy i bity” (http://atomyibity.pl/) będą budowali i ożywiali roboty.
  2. Naukowcy i nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Śląskiego w tym Uniwersytetu Śląskiego Dzieci (https://www.dzieci.us.edu.pl/) i unibota (http://www.unibot.us.edu.pl/) przygotują stanowiska naukowe na których wiele będzie się działo. Na pierwszym z nich dzieciaki posłuchają o kosmosie, a potem wykonają rakiety na sprężone powietrze. Do tego celu wykorzystają materiały recyclingowe – butelki pet, gazety, rurki itp. Na kolejnym stanowisku UŚ będą tworzone sześciany origami – dzieci poprzez zabawę poznają zagadnienia związane z geometrią, popracują też nad umiejętnościami manualnymi. Z pewnością sporym zainteresowaniem będzie cieszyć się stanowisko druku 3D. Każdy będzie mógł podejść i „wyczarować” trójwymiarowe kształty. Na miejscu będzie też można obejrzeć wydrukowane wcześniej roboty.
  3. Smaczne spring rollsy, włoskie sałatki, a na deser słodkie muffinki – takie pyszności będą przygotowywać uczestnicy warsztatów zorganizowanych przez Centrum Kulinarne (http://www.centrumkulinarne.com.pl/).
  4. O zdolności manualne zadbają instruktorzy z sieci Empik (https://www.empik.com/) – na ich stanowisku dzieci wykonają filcowe zakładki do książek. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma karty z 15-proc. rabatem na wszystkie artykuły w sklepach Empik, zaś najciekawsze prace zostaną nagrodzone książkami.
  5. Dla młodych miłośników muzyki i amatorów gry na instrumentach nie lada gratką będą zajęcia z Fabryką Młodych Talentów „Pauza-art” ). Dzieci najpierw własnoręcznie wykonają instrumenty, potem na nich zagrają. Będzie można też spróbować swoich sił w grze na skrzypcach i na cajonie, a także… namalować muzykę!
  6. Studio MathRiders (https://www.facebook.com/MathRidersKatowicePln) wprowadzi dzieci w tajemniczy świat matematyki i sprawi, że stanie się ona fascynującą przygodą!
  7. Kolejną atrakcją będzie możliwość spróbowania własnych sił w zapomnianej już nieco dziedzinie – robótkach ręcznych. Te na stanowisku Iglomanii (https://www.facebook.com/iglomania/) będą jednak w nowoczesnym wydaniu. Szydełkowanie, szycie, robienie na drutach – to wszystko pozwoli na stworzenie własnych, niepowtarzalnych dzieł.
  8. Młodsi uczestnicy warsztatów z pomocą instruktorów z Fabryki Naukowców zbudują i zaprogramują krokodyla z klocków LEGO. Starsi stworzą swoją pierwszą grę w środowisku Scratch. Każde dziecko otrzyma pamiątkowy dyplom. Na te warsztaty będą prowadzone zapisy. Szczegóły znajdują się na stronie www.fabrykanaukowcow.pl. Pytania można przesyłać na adres bok@fabrykanaukowcow.pl lub pod numerem tel.: 604 339 781.
  9. Najmłodsi uczestnicy targów będą się dobrze bawić w kąciku z minidmuchańcami i basenem z piłkami zorganizowanym przez Krainę Czarów (http://www.krainaczarow.net/). Animatorzy zadbają o to, by buźki maluchów były odpowiednio umalowane i uśmiechnięte.

Strefa prelekcji i warsztatów dla rodziców

Z myślą o dorosłych uczestnikach wydarzenia portal silesiadzieci.pl przygotował konsultacje z ekspertami, interesujące prelekcje i warsztaty. Rodzice będą chłonąć wartościową wiedzę dot. zdrowia i wychowania dzieci.

  1. O trudnych emocjach rodzic-dziecko z punktu widzenia neurodydaktyki opowie Ewa Bensz-Smagała, pedagog, nauczyciel akademicki i właścicielka firmy Lucky Mind ). Pomoże ona zrozumieć reakcje zachodzące w mózgu dziecka, odpowiedzialne za złość, agresję czy trudności w koncentracji. Znajdzie też radę, jak zminimalizować te niepożądane zachowania.
  1. Jak budować bliskie relacje z dzieckiem podpowie certyfikowany coach, właściciel portalu ludzkirodzic.pl – Wioletta Przenniak-Cołta. Specjalistka przybliży temat dziecięcych granic – dlaczego są one tak ważne i jak należy o nie dbać. Będzie też mowa o zachciankach i potrzebach dzieci, a także o zakazach i nakazach – dlaczego tak często nie działają.
  1. Czy szpinak to najlepsze źródło żelaza, a mleko zawiera najwięcej wapnia? Czy oliwa jest najlepsza do smażenia? Dietetyk Ewelina Ozimek (http://www.dietetykewelinaozimek.pl/) obali wiele mitów żywieniowych, które funkcjonują w naszym społeczeństwie, podpowie też, jakie są kluczowe składniki w żywieniu dziecka. Po prelekcji będzie możliwość nieodpłatnego zbadania składu i masy ciała.
  1. Certyfikowane położne Danuta Przybyłko (ubiegłoroczna zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu „Położna na medal”) oraz Anna Wierzbicka podczas spotkania z przyszłymi rodzicami poruszą aspekty psychofizyczne przygotowania do porodu – ćwiczenia oddechowe, fizyczne, masaże i pozostałe czynności, które spowodują, że poród będzie przebiegał sprawnie i jak najmniej boleśnie. Będzie też mowa o kwestiach formalnych, czyli m.in. jak dokonać wyboru szpitala, jakie dokumenty i wyniki badań medycznych zabrać ze sobą.
  1. Jedną z prelekcji poprowadzi Radosław Szymański ze Śląskiego Centrum Rozwoju Dziecka NEURON (http://centrumneuron.com/) – nauczyciel akademicki, socjoterapeuta, doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej, neurologopeda dziecięcy, członek Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Przedstawi prawdy i mity o smoczkach. Podpowie, jak wybrać butelkę do karmienia dzieci i kiedy z niej zrezygnować, czy kubki niekapki są dobre? Podczas wykładu poruszone zostaną zasady związane ze stymulacją rozwoju dzieci w dobie wysokich technologii. Kredki, nożyczki, puzzle i układanki. Co rozwija współczesne dzieci? Czy wczesna nauka czytania to kradzież dzieciństwa?
  1. Joanna Bomba, właścicielka portalu uwolnij-rece.pl, doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich ClauWi, instruktor masażu Shantala opowie o zaletach noszenia dzieci w chustach, pokaże też podstawowe wiązania. Podpowie, jak prawidłowo pielęgnować noworodka i pokaże rodzicom starożytną technikę masażu niemowląt i dzieci – masaż Shantala.

Pomoc potrzebującym

Podobnie, jak podczas poprzednich edycji targów, i tym razem będą zbierane środki na pomoc dzieciom potrzebującym.

  1. Jednym z tego typu działań będzie punkt tworzenia kolorowych warkoczyków – każdy zainteresowany zapłaci według uznania za profesjonalnie wykonaną ozdobę na włosach, a dochód z tego przedsięwzięcia będzie przeznaczony na rzecz podopiecznych Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” (http://www.shd.org.pl/home/swietlikowo/).
  2. Na stoisku Fundacji Barbary Chrobak „Dobro Dziecka – Cel Najwyższy” (https://www.facebook.com/Dobro-Dziecka-Cel-Najwy%C5%BCszy-Fundacja-Barbary-Chrobak-127750141228818/) będzie można kupić produkty zrobione w ramach warsztatów rehabilitacyjnych przez dzieci niepełnosprawne, m.in. ze spektrum autyzmu.
  3. Gdy pogoda dopisze, członkowie Stowarzyszenia Rolki Sielec. i jest fajnie (https://www.facebook.com/RolkiSielec/) zorganizują przed wejściem na targi pokazy i warsztaty jazdy na rolkach.
  4. W wydarzeniu wezmą również udział: Fundacja Iskierka (https://www.facebook.com/fundacja.iskierka/) oraz Dom Aniołów Stróżów (http://anioly24.pl/).

Zabawa i nauka za darmo

Co ważne, wszelkie aktywności – warsztaty dla dzieci, rodziców, prelekcje oraz indywidualne konsultacje ze specjalistami (każdy ekspert będzie do dyspozycji rodziców przez godzinę po swojej prelekcji) są nieodpłatne. Dorośli płacą jedynie za wstęp na imprezę – 9 zł lub 15 zł – bilet rodzinny. Dzieci i młodzież do 15. roku życia wchodzą za darmo, podobnie jak osoby niepełnosprawne i te w wieku 65+.

Miejsce: Stadion Śląski w Chorzowie (wejście bramą nr 7)

Godziny: 10.00-17.00

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.silesiabazaar.pl, a także na: www.facebook.com/silesiabazaar i na: https://www.facebook.com/events/862656130595677/.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock