Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Jak wybrać wózek spacerowy na wakacje?

Lekki wózek spacerowy jest niezastąpiony, gdy wyjeżdża się na wakacje z niemowlęciem. Dzięki niemu maluszek może brać udział w długich spacerach z rodzicami, a także wypoczywać, gdy zapadnie w popołudniową drzemkę. Wózek przydaje się praktycznie w każdej podróży, bez względu na wybrany środek transportu i miejsce pobytu, dlatego sprawdź, które wózki spacerowe dostępne w sklepach są odpowiednie na rodzinne wczasy.

1. Wózki spacerowe składane

2. Wózek spacerówka do pociągu i samolotu

3. Wózek spacerowy i akcesoria

Wyjazd na wakacje z niemowlęciem jest o wiele przyjemniejszy, gdy w bagażu znajdzie się wózek spacerówka. Maluch dzięki niemu będzie cieszył się większym komfortem w czasie spacerów, drzemek w ciągu dnia i zwiedzania kolejnych miejsc. Jak wybrać spacerówkę, by sprawdziła się na letnim urlopie? Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Wózki spacerowe składane

Wózki spacerowe idealne na wakacje mają funkcję składania. Dzięki niej bez trudu pakuje się je do bagażnika samochodu, przedziału w pociągu lub samolotu. Wózek składany ma niewielkie rozmiary, gdy jest nieużywany, a jego lekkość ułatwia jego przenoszenie. Model tego typu mieści się nawet w bagażniku samochodu miejskiego, dlatego można z nim podróżować nawet w wynajętym aucie lub taksówce.

Lekka spacerówka składana posiada regulowane oparcie, które rozkłada się do snu i zapewnia komfort maluchowi. W pozycji siedzącej rodzice mogą natomiast zapiąć pasy bezpieczeństwa, by ochronić malucha przed przypadkowym wypadnięciem ze spacerówki.

Wózek spacerówka do pociągu i samolotu

Spacerówki do samolotu lub pociągu powinny składać się do jak najmniejszych rozmiarów. W obu przypadkach dobrze sprawdza się wózek typu parasolka, który waży jedynie kilka kilogramów. Dzięki możliwości składania, wózek bez trudu mieści się w luku bagażowym, bądź pod siedzeniem w pociągu. Małe koła nie wymagają demontażu ze stelaża. Spacerówki parasolki Maxi Cosi, Baby Design lub Euro Cart są dzięki temu odpowiednim wyborem dla podróżujących rodziców. Wśród wózków z tej grupy znajdzie się nawet modele spacerówek do biegania.

Spacerowe wózki do samolotu lub pociągu łatwo złożyć w kilka sekund bez użycia siły i jakichkolwiek narzędzi. Taki typ składania wózka sprawia, że rodzic w podróży może skupić się na potrzebach dziecka zamiast na problemach z zapakowaniem wózka. Dzięki temu wyjazd na wakacje jest mniej stresujący, a dziecko i rodzice miło spędzają razem czas.

Sprawdź wózki parasolki w asortymencie https://www.bobowozki.com.pl/cybex/m/58. Znajdziesz tam wygodne i praktyczne wózki Cybex.

Wózek spacerowy i akcesoria

Wybierając spacerówkę dla dziecka, warto zwrócić uwagę na stelaż i sposób jego regulowania. Oparcie powinno się rozkładać do kilku pozycji, by dziecko mogło podróżować w pozycji siedzącej, leżącej lub półleżącej. Ważna jest również regulacja podnóżka. Regulowany podnóżek wózka umożliwia opuszczenie nóg dziecka w dół. Jest to istotne dla komfortu nieco starszych dzieci, które chcą poznawać świat i wygodnie siedzieć w czasie spaceru.

W przypadku wózków innych niż parasolka warto sprawdzić, czy siedzisko można odwrócić w celu zmiany kierunku jazdy. Wózki z siedziskiem przystosowanym do jazdy przodem lub tyłem do rodzica odpowiadają na potrzeby młodszych i starszych niemowląt oraz małych przedszkolaków. Dla komfortu rodziców ważna jest natomiast regulowana rączka. Podnoszony uchwyt umożliwia dopasowanie spacerówki do wzrostu mamy lub taty. Dzięki zmianie ustawienia rączki, prowadzenie wózka staje się łatwiejsze i wymaga mniejszego wysiłku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock