Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Ciąża to wyjątkowy stan dla organizmu

Ciąża to wyjątkowy stan dla organizmu. To moment, w którym w ciele kobiety zachodzą ogromne zmiany. Do tych niepożądanych możemy zaliczyć przebarwienia na twarzy.

Hiperpigmentacja skóry jest ściśle powiązana z podwyższonym poziomem progesteronu i estrogenów, które pobudzają komórki barwnikowe do produkcji melaniny. Przebarwienia pojawiają się już w trakcie II trymestru i mogą przybierać postać drobnych plamek przypominających piegi lub ciemnobrunatnych, nieregularnych plam, umiejscowionych najczęściej w okolicy grzbietu nosa, policzków czy czoła – takie zmiany nazywamy ostudą. Choć u niektórych kobiet przebarwienia ustępują samoistnie po porodzie i połogu, to niestety również mogą utrzymywać się przez lata. Czynnikiem dodatkowo zaostrzającym zmiany pigmentacyjne w skórze jest promieniowanie słoneczne. Dlatego fotoprotekcja jest szczególnie ważna w trakcie ciąży i po porodzie, gdzie nasz organizm przechodzi mocną burzę hormonów. Niezależnie od pory roku, przed każdym wyjściem warto nakładać na twarz i odkryte części ciała kremy z filtrem, wybierając te o wysokiej ochronie i szerokim spektrum działania.

Foto Ultra 100 ISDIN Spot Prevent Fusion Fluid SPF 50+ to wyjątkowy krem z filtrem, który zapewnia 3- krotnie większą ochronę przed UVA niż jest to wymagane w filtrach SPF50+. Chroni skórę przed pełnym spektrum promieniowania UVA, UVB, IR-A dodatkowo nawilżając i regenerując skórę dzięki zawartemu w składzie kwasowi hialuronowemu i allantoinie. Produkt ten, ze względu na swoją wysoką ochronę jest szczególnie polecany kobietom w ciąży, które zmagają się z przebarwieniami, skórą wrażliwą i alergiczną. Jego lekka i wodoodporna konsystencja ułatwia aplikację i świetnie sprawdza się pod makijaż. Pamiętaj by w ciąży unikać nadmiernej ekspozycji na słońce i chronić się kremem z filtrem!

www.urgopolfalodz.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO