Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Ciąża to wyjątkowy stan dla organizmu

Ciąża to wyjątkowy stan dla organizmu. To moment, w którym w ciele kobiety zachodzą ogromne zmiany. Do tych niepożądanych możemy zaliczyć przebarwienia na twarzy.

Hiperpigmentacja skóry jest ściśle powiązana z podwyższonym poziomem progesteronu i estrogenów, które pobudzają komórki barwnikowe do produkcji melaniny. Przebarwienia pojawiają się już w trakcie II trymestru i mogą przybierać postać drobnych plamek przypominających piegi lub ciemnobrunatnych, nieregularnych plam, umiejscowionych najczęściej w okolicy grzbietu nosa, policzków czy czoła – takie zmiany nazywamy ostudą. Choć u niektórych kobiet przebarwienia ustępują samoistnie po porodzie i połogu, to niestety również mogą utrzymywać się przez lata. Czynnikiem dodatkowo zaostrzającym zmiany pigmentacyjne w skórze jest promieniowanie słoneczne. Dlatego fotoprotekcja jest szczególnie ważna w trakcie ciąży i po porodzie, gdzie nasz organizm przechodzi mocną burzę hormonów. Niezależnie od pory roku, przed każdym wyjściem warto nakładać na twarz i odkryte części ciała kremy z filtrem, wybierając te o wysokiej ochronie i szerokim spektrum działania.

Foto Ultra 100 ISDIN Spot Prevent Fusion Fluid SPF 50+ to wyjątkowy krem z filtrem, który zapewnia 3- krotnie większą ochronę przed UVA niż jest to wymagane w filtrach SPF50+. Chroni skórę przed pełnym spektrum promieniowania UVA, UVB, IR-A dodatkowo nawilżając i regenerując skórę dzięki zawartemu w składzie kwasowi hialuronowemu i allantoinie. Produkt ten, ze względu na swoją wysoką ochronę jest szczególnie polecany kobietom w ciąży, które zmagają się z przebarwieniami, skórą wrażliwą i alergiczną. Jego lekka i wodoodporna konsystencja ułatwia aplikację i świetnie sprawdza się pod makijaż. Pamiętaj by w ciąży unikać nadmiernej ekspozycji na słońce i chronić się kremem z filtrem!

www.urgopolfalodz.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock