Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Olejki na ból gardła

Jesienią często towarzyszą nam rozmaite infekcje. Wyziębienie lub przegrzanie organizmu, suche powietrze czy przebywanie wśród osób chorych mogą przyczynić się do osłabienia naszej odporności i w konsekwencji pojawienia się różnych dolegliwości. Jedną z nich jest znany nam wszystkim ból gardła. W aptekach i sklepach zielarskich znajdziemy mnóstwo preparatów „na gardło”. Wielu z nas korzysta również ze sprawdzonych, receptur babcinych. Sięgamy zatem po niezawodny sok malinowy, herbatkę z lipy czy czosnek.

Aromaterapia, jako jedna z metod medycyny naturalnej proponuje na infekcje dróg oddechowych, zastosowanie olejków eterycznych. Olejki używać można między innymi do inhalacji, masażu i kąpieli.

Płukanki aromaterapeutyczne

Przy bólu gardła warto przygotować bardzo skuteczną płukankę według receptury Dr Beta®. Jedną kroplę olejków: anyżowego, sosnowego, lawendowego i rumianku rzymskiego rozpuszczamy w ½ szklanki ciepłej wody i płuczemy gardło 3-4 razy dziennie. Pamiętajmy jednak, że z uwagi na bardzo silne działanie olejku anyżowego nie należy stosować więcej niż 2 krople na zabieg.
Inną aromatyczną płukankę możemy przyrządzić z 2 kropli olejku drzewa herbacianego i po jednej kropli olejków: manuka i mięty pieprzowej. Znaczącą rolę w tej miksturze odgrywa olejek drzewa herbacianego o znanych powszechnie właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych i wirusobójczych.

Inhalacje

A na ogólne wzmocnienie organizmu, zwłaszcza przy nawracających infekcjach zastosujmy specjalną mieszankę olejków przeznaczoną do inhalacji. Znajdą się w niej po 2 krople olejków: lawendowego i drzewa herbacianego oraz 1 kropla olejku mięty pieprzowej. Olejki wlewamy do miski z wrzątkiem, a następnie okrywając głowę ręcznikiem, nachylamy się nad nią wdychając unoszące się opary przez 5-10 minut. Kurację należy przeprowadzać raz dziennie minimum przez dwa tygodnie.

Olejki eteryczne nie tylko doskonale radzą sobie z jesienno-zimowymi dolegliwościami, ale również obdarzają nas wspaniałym zapachem, który świetnie poprawia nastrój, co szczególnie o tej porze roku ma ogromne znaczenie.

Kilka uwag:

– do zabiegów i preparatów należy używać substancji naturalnych i najwyższej jakości, pozbawionych dodatków syntetycznych! Olejki marki Dr Beta są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne.
– syntetyczne zamienniki olejków eterycznych nie spełniają roli pielęgnacyjnej. Należy więc szukać na olejach i olejkach nazw według systemu INCI (Olejek drzewa herbacianego: Melaleuca Alternifolia Oil).
– nigdy nie stosować na skórę olejków eterycznych nie rozcieńczonych olejami roślinnymi lub wodą!

www.drbeta.pl

LITERATURA
Iwona Konopacka-Brud, Władysław St. Brud, Aromaterapia dla każdego, Białystok 2007
Iwona Konopacka, Władysław St. Brud, Pachnąca apteka. Tajemnice aromaterapii, Łódź 2008
Aromaterapia – informator Dr Beta®, Warszawa 2015
Kwartalnik „Aromaterapia” – www.literatura.aromaterapia.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock