Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Pokrzywa – zadba o włosy, skórę, paznokcie i…. …wzmocni organizm !

W sezonie zimowym zarówno my, jak i nasze pociechy jesteśmy bardziej narażeni na infekcje niż w jakimkolwiek innym okresie. Niestety, nie mając czasu na odpoczynek i na to, by się wykurować, polegamy na antybiotykach, które są szybkim, ale inwazyjnym rozwiązaniem naszych problemów. Gdy nasz system immunologiczny szwankuje, warto sięgnąć po naturalne wsparcie. Czym warto wzmacniać nasz organizm?

Siła ziół

Pokrzywę można było znaleźć już w apteczce naszych babć. Niestety wraz z rozwojem farmaceutyki, coraz rzadziej spotykamy zioła w naszych domach. A szkoda, ponieważ mają wielofunkcyjne zastosowanie i mogą nam pomóc z codziennymi dolegliwościami, ale także z poważniejszymi chorobami.

Magia Pokrzywy

Według zielarzy pokrzywa jest uważana za dar natury. Dba o włosy, pielęgnuje skórę, jest korzystna dla paznokci. Wspomaga przemianę materii. Co ciekawe, jej właściwości mogą być również wykorzystywane przy problemach z jelitami i zaparciami jak i przy chorobach nowotworowych.
Pokrzywa ma mnóstwo właściwości zdrowiodajnych. Podwyższa poziom żelaza we krwi, którego niedobory mogą prowadzić do anemii i osłabienia. Obniża również poziom cukru i ciśnienie krwi. Pokrzywa posiada również działanie bakteriobójcze, dlatego też często wykorzystywana jest przy zakażeniach skóry oraz przy płukaniu jamy ustnej. Zawiera kwas foliowy, żelazo, wapń, krzem i mnóstwo witaminy C, a także wiele innych składników, które wzmacniają, oczyszczają i regenerują ludzki organizm. Warto więc włączyć to zioło do naszej domowej apteczki i mieć pewność, że będzie zawsze pod ręką.

Siła zieleni

Ciemnozielony kolor tej rośliny świadczy o wysokim poziomie chlorofilu w jej liściach, który zapobiega niedokrwistości organizmu. Pokrzywa zawiera też w sobie sole mineralne oraz mikroelementy, takie jak: magnez, wapń, potas oraz doskonale żelazo, które jest dobrze przyswajalne przez nasz organizm. Te składniki są szczególnie ważne w przypadku problemów w leczeniu osłabienia, apatii lub anemii.

Zdrowie na wyciągnięcie ręki

Pokrzywa jest powszechnie dostępna i jeśli dobrze się rozejrzymy okaże się, że rośnie w okolicy naszego miejsca zamieszkania. Jedyny problem polega na tym, że trzeba ją zebrać na początku maja i ususzyć. Dodatkowo odstraszać mogą jej parzące właściwości. Na szczęście nie musimy ryzykować nieprzyjemnych „poparzeń”, by korzystać z jej cudownych właściwości. Dostępna jest bowiem w wygodniejszej formie – np. postaci Cukierka Pokrzywowego i to renomowanej firmy Reutter, która od dziesiątek lat jest znana z wysokich standardów produkcji. Teraz zamiast w tabletkach można mieć w wysokogatunkowych Cukierkach Pokrzywowych !

hh

Pokrzywowe cukierki marki Reutter są bardzo łagodne i można je stosować profilaktycznie. Dzięki poręcznemu opakowaniu możemy mieć je zawsze przy sobie. Jest to produkt wysokiej, niemieckiej jakości, zawierający cenny ekstrakt z liści pokrzywy. Przyjemne w smaku cukierki do ssania, wspomogą układ odpornościowy. W tak prosty sposób możemy na co dzień wspierać swój organizm !
Warto wspomnieć inne korzystne propozycje od marki Reutter, np.: Cukierki Szałwiowe, Cukierki Aloesowe, Cukierki Głogowe, Melisowe, Aroniowe, Czarny Bez i inne – wszystkie
z naturalnymi wyciągami roślin, czyli z prawdziwymi ekstraktami. Reutter to pionier wielu cukierków ziołowych. To znana i lubiana marka, posiadająca wiele wyróżnień za swoją jakość. Czytajmy etykiety i starajmy się kupować to co dobre i sprawdzone. Zaufajmy dobrej marce!

CUKIERKI Pokrzywowe firmy Reutter dostępne są w aptekach i zielarniach.

Współpraca reklamowa

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO