Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Opowiedz dziecku czym jest miłość, przyjaźń, duma i nieśmiałość

Bycie Rodzicem związane jest min. z odpowiedziami na trudne pytania naszych pociech oraz tłumaczeniu im rzeczy, których jeszcze nie potrafią pojąć. Dla nas, nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza, kiedy chcemy zrobić to w jak najatrakcyjniejszy dla dziecka sposób i to tak, aby pojęło to, co chcemy mu przekazać. Dlatego jeśli jeśli chcecie powiedzieć maluchowi czy jest miłość, przyjaźń, nieśmiałość czy duma, proponujemy sięgnąć po 3 część Przygód Fenka z cyklu emocje. To rewelacyjne bajki edukacyjne, dzięki którym twoje dziecko lepiej zrozumie emocje.

Przyjaźń

Maluchy pragną kontaktu z rówieśnikami i szybko nawiązują pierwsze przyjaźnie. Jednak nie zawsze potrafią zrozumieć, że przyjaciela nie można mieć na wyłączność. W bajeczce Przygody Fenka- Przyjaźń będziecie mogli wspólnie poczytać o przyjaźni, o tym , że świadczą o niej nie słowa lecz czyny, a to wszystko za sprawą liska Fenka i jego przygód.

Książeczkę znajdziecie tutaj: >klik<

Miłość

Jak wytłumaczyć dziecku czym jest miłość? Że to uczucie, którym go darzymy z całego serca, wspólnie spędzane chwile to właśnie miłość?

Wydaje się to proste, jednak dla małego dziecka może być nie do końca zrozumiałe.

Dzięki książeczce Przygody Fenka- miłość maluch łatwiej zrozumie, co oznacza słowo „kochać”, dowie się jak inaczej może określać różne pozytywne uczucia oraz jak poznać różnicę pomiędzy miłością i przyjaźnią. Przygody Fenka to także bajka ucząca o tym, jak odpowiednio używać słowa kocham.

Książeczkę znajdziecie tutaj: >klik<

Nieśmiałość

Nawet jeśli nasze dziecko nie wie czym jest nieśmiałość i odważnie kroczy przed siebie, warto zapoznać je z tą emocja i z kolejną książeczką Przygód Fenka- nieśmiałość, tak, aby potrafiło wesprzeć swych nieśmiałych kolegów w trudnych dla nich momentach oraz wiedziało w jaki sposób to zrobić.

Książeczkę znajdziecie tutaj: >klik<

Duma

Z książeczki Przygody Fenka- duma Twoja pociecha dowie się, że istnieją słowa, które mają różne znaczenia, chociaż brzmią tak samo oraz co to właściwie jest ta duma. Będzie mogła zastanowić się, w jakich sytuacjach może być z siebie dumna, co ma duże znaczenie w kształtowaniu poczucia własnej wartości.

Książeczkę znajdziecie tutaj: >klik<

Przygody Fenka, to pięknie ilustrowane książeczki o emocjach z dostosowaną do wieku dzieci treścią, które zawierają również wiele dodatkowych materiałów, takich jak:

 • pomysły na ciekawe spędzenie czasu z dzieckiem po przeczytaniu książeczki,
 • wypowiedzi ekspertów: lekarzy, pedagogów, psychologów, strażaków i wielu innych, a do tego są w bardzo atrakcyjnych cenach 🙂

Przygody Fenka to pomoc wychowawcza, będąca idealnym sposobem na przyjemne, ale i efektywne spędzenie czasu z maluchem.

Przygody
                             Fenka
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock