Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

„Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” już za miesiąc w Polsce!

Już za miesiąc, 28 października, ukaże się w Polsce trzeci już tom serii dla dzieci Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, nagrodzonej przez amerykański dziennik New York Times!

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

100 historii niezwykłych imigrantek, które zmieniły świat

Elena Favilli

Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska

„Te opowiadania rzucają światło na historie niezwykłych imigrantek, które swoją wytrwałością zmieniły świat”.

– Rebecca Ruiz, Mashable

Trzeci tom serii to zbiór stu biografii niezwykłych imigrantek, które z jakiegoś powodu opuściły swój rodzinny kraj: jedne szukały nowych możliwości, inne do takiego kroku zmusiły okoliczności życiowe. Na kartach tej książki młode czytelniczki będą miały okazję poznać Madeleine Albright, Asmę Khan, Carmen Mirandę, Rihannę i wiele innych kobiet. Od szefowych kuchni i lekarek po znane muzyczki, aktywistki, damy ze świata polityki, a także mistrzynie w takich dziedzinach jak dżudo czy szachy – każda z tych niezwykłych postaci zainspiruje dziewczęta na całym świecie do podążania za marzeniami, dokądkolwiek je poprowadzą.

„To przepiękna lekcja – nie tylko dla młodych czytelników – o tym, że niezależnie od tego, skąd się wywodzisz, jaki kraj nazywasz domem i jaki masz kolor skóry, możesz zmieniać świat i przekraczać kolejne granice”.

– Megan O’Neill Melle, Parade

ELENA FAVILLI to autorka wielokrotnie wyróżniana przez The New York Times, dziennikarka i specjalistka od przekraczania granic. W roku 2016 wspólnie z Francescą Cavallo wydała pierwszą książkę z serii Opowieści na Dobranoc dla Młodych Buntowniczek, która stała się najhojniej sfinansowaną oryginalną publikacją w dziejach crowdfundingu i została przełożona na prawie 50 języków. Elena wychowała się we Włoszech, a w tej chwili jest członkinią zarządu spółki medialnej Rebel Girls, która powstała, by świat poznał postaci kobiet, które dokonały czegoś niezwykłego. Elena mieszka w Los Angeles z włoskim wyżłem krótkowłosym imieniem Lafayette.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock