Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Polisa dla dziecka – jaka jest najlepsza?

Chcesz zabezpieczyć przyszłość swojej pociechy? Martwisz się, że nie zdążysz zapewnić dziecku wsparcia finansowego, bo nagle Cię zabraknie? A może po prostu szukasz sposobu na to, żeby zapewnić potomstwu bezpieczne i stabilne życie? Dobrym pomysłem jest zakup odpowiedniej polisy. Do wyboru są ubezpieczenie NNW, rodzinne i posagowe. Dowiedz się, które z nich wybrać.

Ubezpieczenie NNW dla dziecka – co to jest?

Polisa dla dziecka NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków, to tani produkt ubezpieczeniowy, który kupuje się raz na rok. Składka wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w najszerszym wariancie. W ramach ubezpieczenia można uzyskać wsparcie finansowe w razie różnych zdarzeń losowych, w wyniku których doszło do uszczerbku na zdrowiu albo do śmierci.

Towarzystwo ubezpieczeniowe może:

● wypłacić odszkodowanie nie tylko za doznane urazy, ale także np. za pobyt w szpitalu, operację chirurgiczną czy konieczność rehabilitacji;
● objąć dziecko ochroną na terenie kraju i poza jego granicami, np. podczas wakacji czy ferii – pod warunkiem, że umowa obejmuje inne państwa. Dzięki temu nie trzeba martwić się np. o koszty transportu medycznego czy leczenia.

Polisa NNW ma niestety niską sumę ubezpieczenia, zatem rekompensata za zdarzenia objęte umową nie jest wysoka.

Ubezpieczenie rodzinne – czym się charakteryzuje?

Rodzinna polisa to ubezpieczenie na życie, które obejmuje nie tylko osobę zawierającą umowę, ale także członków jej rodziny, np. małżonka, dzieci, a nawet rodziców. W sumie z tego samego produktu może korzystać nawet 10 osób.

W ramach ubezpieczenia można zapewnić wsparcie finansowe na wypadek:

● śmierci rodzica,
● zachorowania np. na COVID-19, ale także na inne poważne choroby,
● doznania poważnego uszczerbku na zdrowiu,
● poważnego urazu, czego skutkiem jest niepełnosprawność.

Składka na polisę rodzinną wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Cena różni się w zależności od zakresu ochrony, a także wysokości sumy ubezpieczenia ustalonej w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Polisa posagowa – czym jest?

Ubezpieczenie posagowe łączy właściwości polisy na wypadek utraty rodzica i instrumentu oszczędnościowego. W ramach umowy co miesiąc płaci się składkę (wysokość minimalnej opłaty jest inna dla każdego towarzystwa), która jest odkładana na specjalny rachunek. Kwota jest gromadzona przez czas trwania polisy, a po jej zakończeniu wypłacana dziecku.

Jednak jeśli w tym czasie dojdzie do utraty rodzica, towarzystwo może wypłacać rentę (aż do wyczerpania wpłaconej kwoty) bądź zachować pieniądze i wręczyć je w ustalonym momencie.

Co ważne, polisę posagową mogą wykupić nie tylko rodzice, ale także np. dziadkowie – pod warunkiem, że spełniają kryteria wiekowe.

Polisa dla dziecka – jak wybrać?

Wybór ubezpieczenia dla pociechy nie jest prostym zadaniem. Dlatego warto porozmawiać na ten temat z doświadczonym ekspertem. Specjalista wyjaśni wszelkie zawiłe terminy i przedstawi zalety oraz wady każdej polisy.

Można także porównać oferty w kalkulatorze ubezpieczeń, np. na rankingubezpieczennazycie.pl. Znajdziesz tam prosty formularz, który wystarczy rzetelnie uzupełnić. Na podstawie zebranych informacji system przygotuje ranking polis dopasowanych do Twoich potrzeb. Porównaj je, wybierz najkorzystniejsze i umów się na konsultację z ekspertem – tak, aby ustalić szczegóły i zawrzeć umowę.

Dobrze dobrana polisa zapewni Twojemu dziecku wsparcie finansowe w trudnej chwili. Dlatego pamiętaj, aby spokojnie podjąć decyzję w tej kwestii.

Grafika: pexels.com

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock