Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Polisa dla dziecka – jaka jest najlepsza?

Chcesz zabezpieczyć przyszłość swojej pociechy? Martwisz się, że nie zdążysz zapewnić dziecku wsparcia finansowego, bo nagle Cię zabraknie? A może po prostu szukasz sposobu na to, żeby zapewnić potomstwu bezpieczne i stabilne życie? Dobrym pomysłem jest zakup odpowiedniej polisy. Do wyboru są ubezpieczenie NNW, rodzinne i posagowe. Dowiedz się, które z nich wybrać.

Ubezpieczenie NNW dla dziecka – co to jest?

Polisa dla dziecka NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków, to tani produkt ubezpieczeniowy, który kupuje się raz na rok. Składka wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w najszerszym wariancie. W ramach ubezpieczenia można uzyskać wsparcie finansowe w razie różnych zdarzeń losowych, w wyniku których doszło do uszczerbku na zdrowiu albo do śmierci.

Towarzystwo ubezpieczeniowe może:

● wypłacić odszkodowanie nie tylko za doznane urazy, ale także np. za pobyt w szpitalu, operację chirurgiczną czy konieczność rehabilitacji;
● objąć dziecko ochroną na terenie kraju i poza jego granicami, np. podczas wakacji czy ferii – pod warunkiem, że umowa obejmuje inne państwa. Dzięki temu nie trzeba martwić się np. o koszty transportu medycznego czy leczenia.

Polisa NNW ma niestety niską sumę ubezpieczenia, zatem rekompensata za zdarzenia objęte umową nie jest wysoka.

Ubezpieczenie rodzinne – czym się charakteryzuje?

Rodzinna polisa to ubezpieczenie na życie, które obejmuje nie tylko osobę zawierającą umowę, ale także członków jej rodziny, np. małżonka, dzieci, a nawet rodziców. W sumie z tego samego produktu może korzystać nawet 10 osób.

W ramach ubezpieczenia można zapewnić wsparcie finansowe na wypadek:

● śmierci rodzica,
● zachorowania np. na COVID-19, ale także na inne poważne choroby,
● doznania poważnego uszczerbku na zdrowiu,
● poważnego urazu, czego skutkiem jest niepełnosprawność.

Składka na polisę rodzinną wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Cena różni się w zależności od zakresu ochrony, a także wysokości sumy ubezpieczenia ustalonej w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Polisa posagowa – czym jest?

Ubezpieczenie posagowe łączy właściwości polisy na wypadek utraty rodzica i instrumentu oszczędnościowego. W ramach umowy co miesiąc płaci się składkę (wysokość minimalnej opłaty jest inna dla każdego towarzystwa), która jest odkładana na specjalny rachunek. Kwota jest gromadzona przez czas trwania polisy, a po jej zakończeniu wypłacana dziecku.

Jednak jeśli w tym czasie dojdzie do utraty rodzica, towarzystwo może wypłacać rentę (aż do wyczerpania wpłaconej kwoty) bądź zachować pieniądze i wręczyć je w ustalonym momencie.

Co ważne, polisę posagową mogą wykupić nie tylko rodzice, ale także np. dziadkowie – pod warunkiem, że spełniają kryteria wiekowe.

Polisa dla dziecka – jak wybrać?

Wybór ubezpieczenia dla pociechy nie jest prostym zadaniem. Dlatego warto porozmawiać na ten temat z doświadczonym ekspertem. Specjalista wyjaśni wszelkie zawiłe terminy i przedstawi zalety oraz wady każdej polisy.

Można także porównać oferty w kalkulatorze ubezpieczeń, np. na rankingubezpieczennazycie.pl. Znajdziesz tam prosty formularz, który wystarczy rzetelnie uzupełnić. Na podstawie zebranych informacji system przygotuje ranking polis dopasowanych do Twoich potrzeb. Porównaj je, wybierz najkorzystniejsze i umów się na konsultację z ekspertem – tak, aby ustalić szczegóły i zawrzeć umowę.

Dobrze dobrana polisa zapewni Twojemu dziecku wsparcie finansowe w trudnej chwili. Dlatego pamiętaj, aby spokojnie podjąć decyzję w tej kwestii.

Grafika: pexels.com

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO