Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

„Rodzicielstwo na etacie. Jak być obecnym emocjonalnie rodzicem po dniu pełnym wyzwań w pracy”

Jak pogodzić życie rodzinne i zawodowe? Rozwijać karierę, a jednocześnie wychowywać dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości? Naucz się przechodzić po godzinach z trybu „praca” w tryb „dom”, zmieniać myślenie „wysokowydajnościowe” na „uważne” i otwórz drzwi do rodzinnego szczęścia. Pomoże ci w tym ekspert z zakresu pozytywnego rodzicielstwa, Anita Cleare, i jej najnowsza książka Rodzicielstwo na etacie. Jak być obecnym emocjonalnie rodzicem po dniu pełnym wyzwań w pracy.

Ja-pracownik kontra ja-rodzic: w poszukiwaniu równowagi

Jak osiągnąć sukces w pracy? Trzeba m.in. trzymać się harmonogramów, realizować polecenia, uzyskiwać mierzalne wyniki i dotrzymywać tempa. A jak wygląda sukces w rodzicielstwie? Rodzina to relacje, a nie zadania. Stąd umiejętności, których wymaga od nas pracodawca, niekoniecznie przydają się w domu. Dzieci oczekują od nas czegoś zupełnie innego. Chcą mieć rodziców, którzy nawiążą z nimi bliski kontakt emocjonalny, będą zaciekawieni, empatyczni i chętni do zabawy. Dlatego łączenie życia zawodowego z rodzinnym to ogromne wyzwanie. O tym, jak pogodzić rozwój kariery z wychowywaniem dzieci zgodnie z zasadami rodzicielstwa bliskości, przeczytać można w nowej książce Anity Cleare pt. Rodzicielstwo na etacie, lekturze nr 1 na liście wszystkich pracujących rodziców.

Spokojny dom, szczęśliwa rodzina

Autorka odnosi się do wszystkich najważniejszych wyzwań współczesnych rodziców i pracowników. Jak po stresującym dniu radzić sobie ze sprzeczkami między rodzeństwem? Jak pomagać w lekcjach? W jaki sposób kontrolować czas spędzany przed ekranem? Jak budowa u dziecka poczucie własnej wartości? To tylko kilka z pytań, na które odpowiada w swojej książce Anita Cleare. Proponowane tu praktyczne metody budowania rodzinnego szczęścia oraz dobrostanu zarówno dzieci, jak i rodziców zostały sprawdzone przez nią na setkach rodzin, z którymi współpracuje. Teraz te pomysły i praktyki mogą pomóc nam zorganizować wymarzone życie rodzinne i stworzyć dom, do którego chce się wracać. By tak się stało, musimy poświęcić dzieciom sto procent uwagi: z trybu „praca” przejść w tryb „rodzic”. O tym, jak to zrobić, przeczytać można właśnie na kartach tej książki.

Chwile, które mają znaczenie

Zbudowanie życia rodzinnego, które będzie zaspokajało potrzeby dzieci i rodziców, jest możliwe. Przede wszystkim musimy zrozumieć sposób myślenia dzieci i poznać ich potrzeby. Nauczyć się nie wpadać w pułapki rodzicielstwa, na które podatni są zwłaszcza pracujący rodzice. I wreszcie rozwijać dobre, uważne relacje z dziećmi. Jak pisze autorka: Chodzi o to, by robić mniej, a nie więcej. By wychowywać dzieci w sposób, który jest dobry dla nich, ale także dla rodziców – tak, by rodzicielstwo dawało szczęście i spełnienie, a nie wyczerpywało i doprowadzało na skraj załamania.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock