Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Toksyczna matka-o trudnej relacji z matką

Autorzy bestsellerowych książek „Oswoić narkomana” i „Pułapki przyjemności” – Robert Rutkowski i Irena A. Stanisławska – w nowej książce skupiają się na problemie trudnej relacji z matką. Jaka jest toksyczna matka? Jakie mechanizmy stosuje? Jak się bronić przed jej wpływem i ustalać granice? Czy wreszcie – w jaki sposób się od niej uwolnić? „Toksyczna matka” w księgarniach od 21 kwietnia.

Robert Rutkowski, kiedyś reprezentant Polski w koszykówce, potem uzależniony od narkotyków, teraz niezwykle skutecznie pomaga innym wyjść z uzależnień, depresji czy toksycznych relacji. „Toksyczna matka” to nie tylko rozmowa z wybitnym psychoterapeutą i trenerem umiejętności psychologicznych, ale także zapis rozmów z osobami, które odważyły się o swojej trudnej relacji z matką szczerze opowiedzieć.

Przez pierwsze lata życia matka jest dla nas absolutnym autorytetem. Przyswajamy i traktujemy za pewnik wszystko co nam przekazuje. Jednak w niektórych przypadkach relacja matka-dziecko boleśnie naznacza na całe życie. Osoby, które mierzą się z takim problemem często zadają sobie pytania: czy wszyscy dookoła kochają swoje matki, a tylko ja jestem wyrodną córką/synem? Czy tylko ja mam do swojej matki pretensje? Nie. Takich osób jest znacznie więcej.

Dla wielu czytających tę książkę, zwłaszcza tych, których problem dotyczy bezpośrednio, lektura może okazać się trudna. Ale – jak przekonują autorzy – „zamiatanie pod dywan” problemów nie rozwiąże. Do pewnych emocji z przeszłości należy wrócić i raz na zawsze się z nimi rozprawić. Dlatego Robert Rutkowski i Irena A. Stanisławska starają się odpowiedzieć na pytania: kim jest toksyczna matka? Jak się zachowuje i jaki ma to wpływ na nas i nasze funkcjonowanie w dorosłym życiu? Jak postępować z toksyczną matką? W jaki sposób można uwolnić się od niesprzyjającej nam relacji i poczucia winy?

Robert Rutkowski – certyfikowany psychoterapeuta, wykładowca akademicki i pedagog. Pomaga ludziom walczącym z uzależnieniami zarówno od substancji, jak i zachowań. Prowadzi terapię dla osób, których dotknął kryzys zawodowy lub problemy rodzinne. Autor książek: „Oswoić narkomana” i „Pułapki przyjemności” napisanych z Ireną A. Stanisławską.

Irena A. Stanisławska – ceniona dziennikarka. Pisała dla takich czasopism jak „Kino”, „Film”, „Film na świecie”, „Playboy”, „CKM”, „SHE”, „Zdrowie”, „Kobieta i Życie”, „Poradnik Domowy”, „Gazeta Wyborcza”. Obecnie zajmuje się pisaniem książek, głównie o tematyce psychologicznej. „Toksyczna matka zołzy” jest jej osiemnastą książką.

Tytuł: „Toksyczna matka”
Autorzy: Robert Rutkowski,
Irena A. Stanisławska
Premiera: 21.04.2021
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: MUZA SA

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock