Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.
https://tickless.pl/blog/czy-dzieci-sa-bardziej-narazone-na-kleszcze-niz-dorosli&tl=5ee55c

Jak skutecznie chronić dziecko przed kleszczami? Zapomnij o szkodliwej chemii!

Kleszcze są nie tylko uciążliwymi pasożytami, ale także potencjalnymi nosicielami groźnych chorób. W Polsce kleszcze przenoszą m.in. boreliozę oraz kleszczowe zapalenie mózgu (KZM). Statystyki pokazują, że nawet 30% kleszczy jest zarażonych boreliozą, choroby odkleszczowe są więc realnym zagrożeniem dla nas i naszych dzieci. Tym bardziej, że najmłodsi są bardziej narażeni na ugryzienie kleszcza. Gdzie czyhają na nas te groźne pajęczaki i jak chronić przed nimi dziecko?

Kleszcze – gdzie występują?

Wiele osób błędnie sądzi, że kleszcze występują tylko w lasach, gdzie spadają na nas z drzew. Nie wierzcie w te mity! Jak jest naprawdę? Kleszcze wchodzą na nas z traw, niskich roślin i krzewów, bytują do wysokości około 1,5 metra. Czekają tam na swojego żywiciela, którym może być zarówno zwierzę, jak i człowiek.
Czy jednak poza lasami jesteśmy bezpieczni? Zdecydowanie nie. Oto przykłady miejsc, w których występują kleszcze: parki miejskie, place zabaw, ogródki działkowe, skwery, górskie szlaki, łąki, przydomowe ogrody, kempingi i pola namiotowe. Zaskoczeni? Kleszcza zdecydowanie spotkacie nie tylko w lesie!

Innowacyjna bezpieczna ochrona przed kleszczami – Tickless

Środki chemiczne odstraszające kleszcze, takie jak DEET, nie są zalecane dla małych dzieci ze względu na ich toksyczność i możliwość wywołania reakcji alergicznych. Specjaliści, w tym dermatolodzy i pediatrzy, zalecają unikanie stosowania chemicznych repelentów u dzieci poniżej 6 roku życia. Zamiast tego, warto sięgać po środki naturalne i w 100% bezpieczne, takie jak Tickless – numer 1 w Europie wśród nietoksycznych metod do ochrony przed kleszczami.

Tickless-Kid-ochrona-przed-kleszczami-dladzieci

Jak działa Tickless, zaufane od lat rozwiązanie wybierane przez rodziców? Ultradźwięki blokują narząd zmysłu Hallera, by kleszcz nie mógł rozpoznać w nas ofiary. Żadnej chemii, żadnych drażniących zapachów. Tickless ma więcej istotnych dla rodziców zalet:

  • Bezpieczny dla dzieci od 1. dnia życia: urządzenie nie emituje żadnych substancji chemicznych ani zapachów, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla małych dzieci.
  • Łatwość użycia: Tickless to małe, lekkie i poręczne urządzenie, które można przypiąć do ubrania lub obuwia dziecka a nawet do fotelika czy wózka i nie przeszkadza ono w codziennym funkcjonowaniu
  • Długotrwała ochrona: jedno urządzenie działa nawet do kilku sezonów, zapewniając długotrwałą ochronę (zależnie od modelu).
  • Duży wybór: każdy znajdzie urządzenie odpowiednie dla swojego dziecka, wystarczy wybrać Tickless Kid PRO lub Tickless Kid. Łatwo zabezpieczymy też innych członków rodziny, również czworonogi.

Urządzenie Tickless, dostępne na www.tickless.pl pozwoli nam zminimalizować ryzyko wkleszczenia, które może długotrwale wpłynąć na zdrowie. Jeśli dziecko zarazi się chorobą odkleszczową, może skarżyć się na złe samopoczucie, może pojawić się wysoka gorączka, sztywność karku, bóle mięśni, bóle głowy, objawy neurologiczne, które zazwyczaj trudno połączyć z wkleszczeniem. Dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć.

Czy dzieci są bardziej narażone na atak kleszcza?

Niestety to prawda. Najmłodsi mają większą szansę na wkleszczenie. Dzieje się tak z kilku powodów.
Po pierwsze, dzieci spędzają zdecydowanie najwięcej czasu na zewnątrz, stając się tym samym naturalnym celem kleszczy.
Po drugie, dzieci nie mają świadomości zagrożenia, nie oglądają więc swojego ciała, nie sprawdzają czy chodzi po nich kleszcz. W związku z tym często zdarza się, że dziecko ze żłobka czy przedszkola wraca z wbitym kleszczem. Miejsce ukłucia nie jest bolesne, może więc minąć sporo czasu, zanim rodzicowi uda się dostrzec i wyciągnąć kleszcza.
Dodatkowo, skóra maluchów jest cienka i delikatna, przez co również stają się łatwym celem.

Dlatego warto przyczepić Tickless do dziecięcego wózka, buta czy zegarka i cieszyć się kontaktem z naturą.

Tickless-Kid-zamontowany-do-wozka

Skuteczne metody ochrony przed kleszczami

Skuteczna i przebadana metoda ochrony przed kleszczami jaką jest urządzenie Tickless, bez chemii chroni dzieci na co dzień, a także np. na wycieczkach, obozach czy podczas wakacji u babci i dziadka. Oprócz ultradźwiękowej ochrony Tickless, istnieje kilka innych kroków, które warto stosować, by kleszcze miały utrudnione zadanie.

odstraszacz-na-kleszcze-dla-dzieci-bez-chemii-Tickless-przy-bucie

Pierwszym jest wybór jasnej odzieży, na której łatwiej wypatrzyć pasożyty. Pamiętajmy, że media pokazują najczęściej jak wygląda dorosły kleszcz. Te opite krwią mogą osiągnąć wielkość do aż ok. 1 cm, za to nimfa kleszcza jest zdecydowanie mniejsza od dorosłego osobnika: po pobraniu krwi zazwyczaj osiąga wielkość od 1,5 do 2 mm.

Kolejnym pomysłem jest… rolka do ubrań. Warto nosić ją przy sobie czy mieć w samochodzie: zwykle używamy jej do usuwania sierści i kurzu, może być również użyta do usuwania kleszczy z ubrania po spacerze. Przejedź rolką po ubraniach dziecka, szczególnie dokładnie po dolnych partiach nóg i rękawach.
Ostatnią ważną radą jest oglądanie ciała po przyjściu do domu. Kleszcze najczęściej przyczepiają się do miejsc ciepłych i wilgotnych, takich jak pachwiny, pachy, za uszami oraz w zgięciach kolan. Dokładne obejrzenie całego ciała może pomóc w szybkim wykryciu i usunięciu kleszcza, zanim zdąży się on wkłuć.

Podsumowanie

Ochrona dzieci przed kleszczami jest niezwykle ważna, zwłaszcza że przenoszą one groźne choroby, takie jak borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu. Ultradźwiękowa ochrona, jaką oferuje urządzenie Tickless, jest bezpieczna i skuteczna już dla małych dzieci od 1. dnia życia. Dzięki tym prostym krokom możemy skutecznie chronić nasze dzieci przed niebezpiecznymi ugryzieniami kleszczy. Pamiętajmy także o szczepieniach przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu.

Współpraca reklamowa

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock