Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Bezpieczna pielęgnacja skóry dzieci i niemowląt

Jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja skóry maluszka? To pytanie trapi wielu rodziców, którzy chcą podarować swoim pociechom to, co najlepsze. Na co warto zwrócić uwagę?

Skóra dziecka wymaga dużej dbałości, aby odpowiednio ją nawilżyć. Należy szczególnie zwrócić uwagę na skład kosmetyku, aby skutecznie zatrzymywał wodę w naskórku. Dodatkowo produkty do nawilżania i natłuszczania skóry powinny szybko się wchłaniać i nie wykazywać działania drażniącego.

Naturalna warstwa lipidowa naskórka małego dziecka nie jest wystarczająco szczelna i łatwiej przenikają przez nią w głąb skóry szkodliwe czynniki zewnętrzne – bakterie, zanieczyszczenia, substancje chemiczne, temperatura, promienie słoneczne. Może to prowadzić do rozwoju różnego rodzaju zmian skórnych: pęknięć naskórka, łuszczenia, zaczerwienienia, podrażnień czy alergii. Skóra staje się podatna na choroby o podłożu alergicznym – atopowe zapalenie skóry (AZS), pokrzywkę, wyprysk kontaktowy. Każde podrażnienie skóry może osłabić jej funkcje ochronne i dlatego właściwa pielęgnacja jest konieczna dla dobrego samopoczucia i zdrowia maluszka. Pełne ukształtowanie skóry spełniającej rolę naturalnej bariery ochronnej następuje dopiero w 3. roku życia, zatem zanim skóra dziecka zacznie sobie radzić sama, trzeba ją wspomagać i zapewnić jej skuteczną ochronę. Należy pamiętać, że każde, nawet zdrowe dziecko, ma delikatną skórę, która wymaga nieustannej dbałości. Bardzo istotne jest odpowiednie dobranie preparatów do jej higieny i pielęgnacji. Preparaty przeznaczone dla niemowląt i dzieci powinny zapewnić skórze przede wszystkim:

  • prawidłowe natłuszczenie i nawilżenie,
  • odbudowę i stabilizację płaszcza lipidowego,
  • ograniczenie transepidermalnej utraty wody,
  • łagodzenie podrażnień.

Jednocześnie odpowiednie dermokosmetyki dla maluchów powinny zawierać łagodnie działające składniki najwyższej jakości, pozbawione działania drażniącego i uczulającego. Nie powinny natomiast zawierać barwników i substancji zapachowych. Odpowiednie nawilżenie skóry pozwoli na zachowanie skóry dziecka w dobrej kondycji dając uczucie komfortu. Intensywność nawilżania należy dobrać do wieku dziecka, indywidualnych potrzeb a także pory roku. Zarówno zimą jak i latem skóra narażona jest na nadmierną utratę wody oraz podrażnienia. Warto wtedy szczególnie pochylić się nad zadbaniem o potrzeby skóry naszych pociech. Świetnie sprawdzą się tu emolienty wchodzące w skład kremów, emulsji czy balsamów.

Czym są emolienty?
Głównym zadaniem emolientów jest nawilżenie warstwy rogowej naskórka. Ich unikanym składnikiem są lipidy, czyli grupa składników do której należą woski, tłuszcze i oleje. W składzie emolientów możemy również znaleźć inne dodatkowe składniki, które zwiększają ich skuteczność. Znajdziemy tam np. humektanty, czyli składniki wiążące wodę w naskórku jak kwas hialuronowy czy mocznik oraz substancje łagodzące.

Jak działają emolienty?
Emolienty sprawiają, że skóra staje się gładka i przyjemna w dotyku. Wspomagają także wchłanianie wody wewnątrz skóry dzięki czemu skóra jest nawilżona. Emolientowa warstwa ochonna na powierzchni skóry chroni także przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Prawidłową ochronę i pielęgnację zapewnią emolienty allerco® BABY, które są polecane już od 1. dnia życia dziecka. Skład naszych produktów posiada również wyjątkowy składnik aktywny – molekułę REGEN7. To unikalna substancja czynna o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstawaniem podrażnień i korzystnym wpływie na naskórek. Działa regenerująco, utrzymuje skórę w dobrej kondycji, nie powoduje podrażnień i jest dobrze tolerowana przez skórę. W serii allerco® BABY znajdziesz 6 produktów: żel myjący, łagodzącą emulsję do kąpieli, kostkę myjącą, krem nawilżający, multifunkcyjny krem s.o.s., oraz mleczko nawilżające. Nasze produkty allerco® BABY zostały przetestowane dermatologicznie na skórze osób z dodatnim wywiadem atopowym i alergologicznym, a ich skuteczność została potwierdzona w badaniach aplikacyjnych.

allerco.eu

Materiał promocyjny marki Allerco

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO