Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Czy warto kupić podgrzewacz do butelek? Kiedy i jaki?

Podgrzewacze do butelek to urządzenie, które ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Zwolennicy uważają go za niezbędny element dziecięcej wyprawki, natomiast przeciwnicy sądzą, że to zbędny wydatek. Czy warto kupić podgrzewacz do butelek? Jak tak, to kiedy i jaki?

Podgrzewacz do butelek – co to za urządzenie?

Podgrzewacze do butelek to akcesoria, których zadaniem jest wsparcie świeżo upieczonym rodzicom. Choć urządzenie to przeważnie wykorzystuje tę samą zasadę działania co zagotowanie wody w garnku, znacząco ułatwia funkcjonowanie przy nowym członku rodziny. Podgrzewacz do butelek umożliwia podgrzanie wody oraz szybkie przygotowanie mleka.

Najbardziej popularnym sprzętem z tej kategorii są elektryczne podgrzewacze do butelek. Są one bardzo proste w obsłudze, gdyż wystarczy podłączyć je do prądu i ustawić odpowiednią funkcję. Często podróżujący rodzice powinni zdecydować się na zakup podgrzewacza, który zawiera kabel pozwalający na podłączenie go do ładowarki samochodowej.

Jaki model podgrzewacza do butelek będzie najodpowiedniejszy?

Zakup właściwego modelu podgrzewacza powinien uwzględniać kilka istotnych czynników. Przede wszystkim warto wybrać ten, który będzie dopasowany do potrzeb rodziców. Drugą ważną sprawą jest wiek dziecka – podgrzewacz powinien zmieścić butelkę z mlekiem, a jak wiadomo – im starsze jest dziecko, tym potrzebuje większej butelki. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie modelu, który oferuje także możliwość podgrzania słoiczka z daniem oraz wyposażony jest w dodatkowe opcje, jak na przykład sterylizacja i rozmrażanie. O wiele bardziej rekomendowane są podgrzewacze, które powstały z myślą podgrzania jedynie wody, a nie butelki samej w sobie. Ciepło, które pochodzi z nagrzanej wody, powinno ocieplać zawartość słoiczka lub buteleczki, gdyż nagrzanie opakowania może spowodować jego uszkodzenie.

Producenci w swojej bogatej ofercie zachęcają do zakupu również modeli niewymagających zastosowania wody. Taki podgrzewacz do butelek ma formę rękawa, w którym umieszcza się to, co należy podgrzać (słoiczek, butelka). Rękaw zaczyna się nagrzewać — potrzebuje na to dosłownie kilku minut. Podgrzewacz posiadający system pary wodnej umożliwia zarówno podgrzanie mleka, jak i sterylizację butelki.

Innym wariantem, który powstał w myśli o bliźniakach, jest podwójny podgrzewacz do butelek. Producenci skonstruowali go, aby podgrzać pokarm dla dwójki dzieci jednocześnie. Mając pod opieką dwójkę maluszków w tym samym wieku, które jedzą o tej samej porze, warto ułatwić sobie wykonywanie pewnych czynności.

Na co zwrócić uwagę kupując podgrzewacz do butelek?

Podczas zakupu podgrzewacza do butelek należy zwrócić uwagę na cztery podstawowe kwestie:

  • Zakres temperatury – regulacja i zakres temperatury mają ogromne znaczenie w przypadku podgrzewacza. To od niego zależy, czy podawane maluszkowi danie będzie miało odpowiednią temperaturę. Rekomenduje się, aby kasze i zupy podgrzewać w temperaturze około 30-40 stopni, natomiast warzywa 0 w około 25 stopniach.
  • Moc urządzenia — wyższa moc zapewnia krótszy czas na podgrzanie posiłku.
  • Potrzeby — właściwy model podgrzewacza to taki, który jest dopasowany do warunków użytkowania. Podczas zakupu warto uwzględnić sposób zasilania, rozmiar oraz rodzaj podgrzewanych posiłków.
  • Producent i opinie na temat produktu — przed dokonaniem zakupu, warto przyjrzeć się producentowi oraz zapoznać się z opiniami o produkcie. Osoby, które wypróbowały już konkretny model, dadzą najlepszą rekomendację.
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO