Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Czy warto kupować drewniane zabawki edukacyjne?

Drewnienie zabawki nie wyróżniają się różnymi funkcjami, nie poruszają się, nie świecą, nie mówią i są proste w konstrukcji. Jednak w ostatnim czasie takie zabawki zyskują większą popularność i często są kupowane przez rodziców dla swoich pociech. Dlaczego tak się dzieje? I jakie są ich zalety? Poniżej przedstawione zostały wady i zalety drewnianych zabawek edukacyjnych.

Zalety drewnianych zabawek:

– Zabawki wykonane z drewna są przyjazne dla środowiska. Drewno jest materiałem łatwo biodegradowalny i nadaje się również do recyklingu.

– Drewniane przedmioty są miłe w dotyku, czym zachęcają dziecko do zabawy, a na dodatek jeśli zabawki wykonane są z surowego drewna, to przyjemnie pachną.

– Zabawki drewniane są bezpieczne dla dzieci, o ile oczywiście nie zostały pokryte toksycznymi lakierami. Dla maluszków przedmioty powinny być wykonane z surowego drewna lub przykryte ich nietoksycznymi farbami (na przykład na bazie wody). Dlatego nie ma ryzyka, że zabawki wchłoną szkodliwe substancje chemiczne, które następnie będą w kontakcie z dziećmi.

-Drewniane zabawki poprawiają zdolności motoryczne dzieci, zapoznają maluchy z kształtami i kolorami oraz rozwijają ich wyobraźnię. Jest mnóstwo na polskim rynku edukacyjnych zabawek, które w łatwy sposób przez zabawę edukują małe dzieci np. kolorowe sortery, zestawy do przesypywania, mini akcesoria kuchenne lub układanki lewopółkulowe.

– Zabawki drewniane są zazwyczaj proste i posiadają jedną lub dwie funkcje, co zwiększa skupienie dziecka na danym przedmiocie i pozwala na rozwój wyobraźni i kreatywności.

– Drewniane rzecz są praktyczne, trwałe i odporne na zużycie. Drewno jest materiałem trudnym do zniszczenia, dlatego przedmioty z niego zrobione z pewnością posłużą nam przez wiele lat.

A czy drewniane zabawki mają jakieś wady? Oczywiście. Takie zabawki wykonane z drewna nie są tanie, zwłaszcza jeśli zostały stworzone przez rękodzielników. Drewno nie jest materiałem odpornym na wilgoć, dlatego takie zabawki nie nadają się do zabaw w wodzie. Niektóre przedmioty są dosyć ciężkie i duże dlatego wymagają stałego nadzoru rodzica podczas gier i zabaw.

W ostatnich latach powstały nowe materiały do produkcji zabawek dla dzieci, ale drewno nadal jest najbezpieczniejsze i najbardziej przyjazne dla środowiska. Mimo tego ze jest kilka wad takich drewnianych produktów, to rodzice na całym świecie co raz bardziej doceniają jego wartość i preferują właśnie zabawki drewniane niż takie wykonane z plastiku czy gumy.

Drewniane zabawki to zabawa dla dzieci w różnym wieku. Wejdź na stronę sklepu Różowa wieża i poznaj szeroki wybór zabawek edukacyjnych www.rozowa-wieza.pl

Zestaw do przesypywania

zestaw-do-przesypywania

Pojazdy drewniany

pojazdy-drewniane

Przewlekanka

przewlekanka

Akcesoria kuchenne do gotowania

akcesoria-kuchenne

zdj. różowa wieża

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock