Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Czym kierować się przy wyborze wody dla maluszka?

Prawidłowe nawodnienie ma ogromne znaczenie w regulowaniu działania organizmu – zasada ta dotyczy zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Woda pozytywnie wpływa na wiele ważnych procesów metabolicznych oraz wspomaga harmonijny rozwój i dobre samopoczucie. O tym, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy wybieraniu wody odpowiedniej dla maluszka, opowiada Kamila Janota, kierownik ds. zapewnienia jakości i ochrony środowiska marki Mama i ja.

Przy komponowaniu diety malutkich dzieci fundamentalną kwestią jest bezpieczeństwo. Warto pamiętać o tym, że układ pokarmowy niemowlęcia dopiero się kształtuje i jest bardzo wrażliwy. Dlatego woda powinna pochodzić ze sprawdzonego źródła i podlegać rygorystycznym badaniom w wyspecjalizowanych laboratoriach.

Optymalna dla małych dzieci jest niegazowana woda źródlana, jak na przykład Mama i ja. Dzięki niskiemu stopniowi mineralizacji i niewielkiej zawartości sodu woda ta może być bezpiecznie podawana maluszkom już od pierwszych dni życia. Należy jednak pamiętać o tym, aby do 12 miesiąca życia dziecka podawać ją, po przegotowaniu. Zasada ta dotyczy wszystkich rodzajów wód – podkreśla Kamila Janota – Mama i ja to także doskonały sposób nawodnienia dla mam karmiących piersią, u których ważne jest wytwarzanie odpowiednich ilości pokarmu.

Przy wybieraniu wody odpowiedniej dla dziecka warto zwrócić uwagę na skład. Woda Mama i ja zawiera jedynie 270 mg składników mineralnych na 1 litr wody, a zawartość sodu wynosi tylko 7,77 mg na 1 litr. Źródło wody bije na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego i ma głębokość 170 metrów. Czystość każdej partii produkcyjnej gwarantują wnikliwe analizy laboratoriów wewnętrznych oraz niezależnych placówek badawczych, które regularnie prowadzą badania sensoryczne i mikrobiologiczne. Ważne, by parametry były monitorowane na każdym etapie procesu: od źródła aż do wody w butelce. To daje pewność, że w wodzie nie występują, nawet w minimalnych ilościach, żadne substancje uznawane za szkodliwe – podkreśla ekspertka. – Mama i ja podlega stałej ocenie instytucji kontrolujących i posiada pozytywną opinię Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” nr 28/DJW/2020.

Kolejnym ważnym aspektem jest wygoda użytkowania – zarówno dla mamy jak i dla dziecka. Woda w butelkach o pojemności 1,5 l znakomicie nadaje się do przygotowywania posiłków, takich jak zupy, mieszanki mleczne czy przeciery. Aby wykształcać u dziecka zdrowe nawyki, warto kupować też wodę w mniejszych butelkach, z których maluch może pić samodzielnie. Dobrym przykładem jest Mama i ja w buteleczkach o pojemności 0,33 l, które są lekkie i mają kształt dostosowany do rączek maluszków. Praktyczny ustnik ułatwia picie, a bajkowe etykiety przykuwają uwagę i budują pozytywne skojarzenia. Z kolei butelkę 0,5 l można wygodnie spakować do szkolnego plecaka.

Warto pamiętać o tym, że dobre nawyki żywieniowe kształtują się już w okresie dzieciństwa, a naturalna, wysokojakościowa woda źródlana jest niezbędnym elementem zdrowej diety na każdym etapie życia.

330ml_mini_razem_mama_i_ja

Woda źródlana Mama i ja

Mama i ja – to w pełni bezpieczna, niegazowana woda źródlana, wyróżniająca się niskim stopniem mineralizacji i niewielką zawartością sodu. Stanowi optymalne uzupełnienie codziennej diety kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią. Znakomicie nadaje się również do przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci w każdym wieku.

Strona www: https://wodadladziecka.pl/

Cena:

1,5 L – cena: 1,89 zł

0,5 L – cena: 1,49 zł

0,33 L – cena: ok. 1,35 zł

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock