Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Czym kierować się przy wyborze wody dla maluszka?

Prawidłowe nawodnienie ma ogromne znaczenie w regulowaniu działania organizmu – zasada ta dotyczy zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Woda pozytywnie wpływa na wiele ważnych procesów metabolicznych oraz wspomaga harmonijny rozwój i dobre samopoczucie. O tym, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy wybieraniu wody odpowiedniej dla maluszka, opowiada Kamila Janota, kierownik ds. zapewnienia jakości i ochrony środowiska marki Mama i ja.

Przy komponowaniu diety malutkich dzieci fundamentalną kwestią jest bezpieczeństwo. Warto pamiętać o tym, że układ pokarmowy niemowlęcia dopiero się kształtuje i jest bardzo wrażliwy. Dlatego woda powinna pochodzić ze sprawdzonego źródła i podlegać rygorystycznym badaniom w wyspecjalizowanych laboratoriach.

Optymalna dla małych dzieci jest niegazowana woda źródlana, jak na przykład Mama i ja. Dzięki niskiemu stopniowi mineralizacji i niewielkiej zawartości sodu woda ta może być bezpiecznie podawana maluszkom już od pierwszych dni życia. Należy jednak pamiętać o tym, aby do 12 miesiąca życia dziecka podawać ją, po przegotowaniu. Zasada ta dotyczy wszystkich rodzajów wód – podkreśla Kamila Janota – Mama i ja to także doskonały sposób nawodnienia dla mam karmiących piersią, u których ważne jest wytwarzanie odpowiednich ilości pokarmu.

Przy wybieraniu wody odpowiedniej dla dziecka warto zwrócić uwagę na skład. Woda Mama i ja zawiera jedynie 270 mg składników mineralnych na 1 litr wody, a zawartość sodu wynosi tylko 7,77 mg na 1 litr. Źródło wody bije na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego i ma głębokość 170 metrów. Czystość każdej partii produkcyjnej gwarantują wnikliwe analizy laboratoriów wewnętrznych oraz niezależnych placówek badawczych, które regularnie prowadzą badania sensoryczne i mikrobiologiczne. Ważne, by parametry były monitorowane na każdym etapie procesu: od źródła aż do wody w butelce. To daje pewność, że w wodzie nie występują, nawet w minimalnych ilościach, żadne substancje uznawane za szkodliwe – podkreśla ekspertka. – Mama i ja podlega stałej ocenie instytucji kontrolujących i posiada pozytywną opinię Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” nr 28/DJW/2020.

Kolejnym ważnym aspektem jest wygoda użytkowania – zarówno dla mamy jak i dla dziecka. Woda w butelkach o pojemności 1,5 l znakomicie nadaje się do przygotowywania posiłków, takich jak zupy, mieszanki mleczne czy przeciery. Aby wykształcać u dziecka zdrowe nawyki, warto kupować też wodę w mniejszych butelkach, z których maluch może pić samodzielnie. Dobrym przykładem jest Mama i ja w buteleczkach o pojemności 0,33 l, które są lekkie i mają kształt dostosowany do rączek maluszków. Praktyczny ustnik ułatwia picie, a bajkowe etykiety przykuwają uwagę i budują pozytywne skojarzenia. Z kolei butelkę 0,5 l można wygodnie spakować do szkolnego plecaka.

Warto pamiętać o tym, że dobre nawyki żywieniowe kształtują się już w okresie dzieciństwa, a naturalna, wysokojakościowa woda źródlana jest niezbędnym elementem zdrowej diety na każdym etapie życia.

330ml_mini_razem_mama_i_ja

Woda źródlana Mama i ja

Mama i ja – to w pełni bezpieczna, niegazowana woda źródlana, wyróżniająca się niskim stopniem mineralizacji i niewielką zawartością sodu. Stanowi optymalne uzupełnienie codziennej diety kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią. Znakomicie nadaje się również do przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci w każdym wieku.

Strona www: https://wodadladziecka.pl/

Cena:

1,5 L – cena: 1,89 zł

0,5 L – cena: 1,49 zł

0,33 L – cena: ok. 1,35 zł

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO