Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Czyste powietrze dla alergików

Eliminowanie alergenów występujących w mieszkaniu jest pracochłonne i wymaga dużej dyscypliny. Z pomocą przychodzi technologia i oczyszczacze powietrza marki Philips, które w naturalny i bezpieczny sposób skutecznie filtrują niezwykle drobne cząsteczki, często występujące alergeny, bakterie i wirusy, długotrwale je eliminując.

Wiosna to sezon uaktywniania się alergii, co dla wielu dzieci i ich rodziców oznacza początek walki z jej objawami. Jak sobie z nimi radzić? Oczywiście jednym z najprostszych sposobów jest ograniczenie kontaktu z alergenem. W sezonie wiosennym może to oznaczać rezygnację ze spaceru, ponieważ na zakwitanie uczulających drzew i traw nie masz żadnego wpływu. A jak radzić sobie z tymi alergenami występującymi w mieszkaniu?

Walka z alergenami w mieszkaniu

W przypadku alergii na pleśnie warto zrezygnować z roślin doniczkowych i bezzwłocznie reagować na zagrzybienie ścian czy innych elementów wyposażenia domu. Walka z roztoczami jest niezwykle pracochłonna i wymaga dużej dyscypliny, a często dostosowania całego umeblowania (np. zamknięte biblioteczki, łatwe do zmywania podłogi, brak tekstylnych obić). Roztocza, mikroskopijne pajączki, żyjące w kurzu, gnieżdżą się w trudnych do oczyszczenia elementach wyposażenia, w materacach, dywanach, obiciach mebli oraz w pluszowych zabawkach.

Mieszkanie alergika powinno być urządzone w taki sposób, by z łatwością kilka razy w tygodniu można było usunąć kurz. Zaleca się częste zmywanie powierzchni (podłóg, półek itd.) na mokro oraz stosowanie odkurzaczy z filtrem HEPA, który jest obecnie najdoskonalszym filtrem używanym do filtracji powietrza. Co ważne oprócz cząsteczek kurzu filtr HEPA potrafi również filtrować z powietrza alergeny. Jeśli na etykiecie odkurzacza jest klasyfikacja A i B przy wskaźniku kurzu, to oznacza, że właśnie taki filtr został tam zastosowany. Pościel, koce itp. powinny być możliwie często prane. Z kolei pluszaki można prać lub wymrażać w zamrażalniku.

Jak można zauważyć, utrzymanie w mieszkaniu środowiska przyjaznego dla alergicznego dziecka jest niezwykle trudne i pracochłonne. Na szczęście z pomocą przychodzi technologia. Możesz uwolnić swoje dzieci od działania alergenów dzięki elektrycznemu oczyszczaczowi powietrza, który filtruje zanieczyszczenia takie, jak: dym, bakterie, wirusy i inne drobne cząstki. Możesz, więc za jednym razem pozbyć się alergenów domowych i tych docierających z zewnątrz.

Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacze powietrza marki Philips korzystają z technologii VitaShield IPS, która skutecznie filtruje zanieczyszczenia powietrza (drobne cząsteczki, alergeny, bakterie i wirusy) o wielkości powyżej 0,02 mikrona. Dodatkowo nowy model AC3256 został zaprojektowany z myślą o jeszcze skuteczniejszym usuwaniu typowych alergenów. Specjalnie zaprogramowany tryb antyalergenowy jest bardziej czuły na alergeny unoszące się w powietrzu, takie jak pyłki, kurz czy złuszczony naskórek zwierząt, i skutecznie je usuwa. Ponadto oczyszczacz powietrza AC3256, posiada opatentowaną technologię AeraSense. Rozwiązanie to, stanowi najlepszy w swojej klasie czujnik, który informuje w czasie rzeczywistym o poziomie cząsteczek PM2,5*, zapewniając zdrowsze powietrze. Dodatkowym atutem urządzenia jest funkcja Blokady rodzicielskiej, po włączeniu której, wszystkie inne przyciski nie są aktywne. Uniemożliwia to dzieciom zmienianie ustawień.

Oczyszczacze powietrza marki Philips są proste w obsłudze i posiadają inteligentne czujniki, które mierzą i kontrolują jakość powietrza w pomieszczeniu. Ponadto blokada Healthy air protect dostarcza w odpowiednim czasie ostrzeżenie o konieczności wymiany filtra. Jeśli filtr nie zostanie wymieniony w terminie, urządzenie po prostu przestanie działać.

Oczyszczacz powietrza pomoże łagodzić objawy alergii i innych problemów górnych dróg oddechowych i zapewni czyste powietrze dla wszystkich domowników, a przede wszystkim tych cierpiących na alergie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO