DENTISAL ze szczepem Streptococcus salivarius M18

Jeden uzupełniający, prosty wieczorny rytuał, dzięki któremu można nawet ponad 3-krotnie zwiększyć szansę na uniknięcie nowych ubytków.

Ponad połowa badanych1 mam jest świadoma, że samo szczotkowanie zębów nie wystarcza do zachowania prawidłowej higieny jamy ustnej dzieci. 41% pytanych przyznaje też, że zdarza się, iż wieczorne mycie zębów bywa przez ich dzieci pomijane. Natomiast aż blisko 90% respondentek wykazało zainteresowanie dodatkową profilaktyką zębów u dzieci. Na te potrzeby odpowiada Dentisal. To jedyny na polskim rynku produkt zawierający dobroczynny szczep Streptococcus salivarius M18, którego skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi2. Zgodnie z wynikami badań, jeden uzupełniający, prosty wieczorny rytuał może nawet ponad 3-krotnie zwiększyć szansę na uniknięcie nowych ubytków3.

Anita Walczak
Anita Walczak

Czy polskie mamy znają zasady dbania o higienę jamy ustnej?

Mamy są świadome, że właściwa higiena jamy ustnej jest ważna, a 80% z nich wskazuje jej brak jako główną przyczynę powstawania ubytków w zębach dzieci. Mimo to, 63% mam przyznaje, że ich dziecko (od 3 do 12 lat) miało już leczone ubytki. Wynika to między innymi z faktu, że praktyka nie zawsze idzie w parze z teorią. Matki zdają sobie co prawda sprawę z tego, że wieczorne rytuały związane z dbaniem o stan zdrowia jamy ustnej są bardzo ważne i nie można tego elementu pomijać, jednocześnie jednak 41% pytanych przyznaje, iż zdarza się, że wieczorne mycie zębów dzieci bywa pomijane. Aż 45% pytanych odpowiedziało z kolei, że ich pociecha od czasu do czasu po wieczornym myciu zębów przyjmuje jeszcze dodatkowy posiłek. To szczególnie niepokojące, ponieważ w ten sposób mogą utrwalić się niewłaściwe nawyki związane z dbaniem o higienę jamy ustnej.

O komentarz poprosiliśmy eksperta marki Dentisal – Anitę Walczak – dyplomowaną higienistkę stomatologiczną z bogatym doświadczeniem w pracy z pacjentami, Prezydent Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej, która prowadzi także działalność edukacyjną. – Jak pokazało badanie, mimo świadomości mam, że higiena jamy ustnej dzieci jest ważna, znaczna część najmłodszych miała już leczone ubytki. Potwierdza to także moje doświadczenie. Dlatego – podczas spotkań z rodzicami podkreślam, że o higienę jamy ustnej należy zacząć dbać jak najwcześniej. Co najmniej do ok. 8 roku życia to oni powinni myć zęby dziecku, a potem kontrolować jakość jego samodzielnego mycia zębów. Ważne są nie tylko odpowiedni dobór przyborów i techniki, ale też sposób w jaki rodzice przekazują wiedzę. Warto uczynić z dbania o higienę jamy ustnej rytuał, który dzięki swej powtarzalności przerodzi się w zdrowy nawyk – podkreśla ekspert. I dodaje – Szczególnie istotny jest wieczorny rytuał, bo w czasie snu organizm wydziela mniej oczyszczającej zęby śliny. Zaniedbania, nawet od czasu do czasu, mogą niekorzystnie wpływać na stan zdrowia jamy ustnej, bo bakterie powodujące ubytki przenoszą się pomiędzy zębami. Aby zachęcić dziecko do dbania o zęby, można np. opowiadać mu – prostym, zrozumiałym językiem, historię o złych i dobrych bakteriach. Ssanie przed snem pastylki preparatu Dentisal, jedynego w Polsce zawierającego dobroczynny szczep bakterii Streptococcus salivarius M18, będzie jej dobrym zakończeniem. Szczep ten, kolonizujący w nocy jamę ustną przyczynia się bowiem do zmniejszenia liczby „złych bakterii”, z którymi walczymy.

Przyczyny powstawania ubytków

Świadomych faktu, że to właśnie szkodliwe bakterie gromadzące się w płytce nazębnej są głównym powodem powstawania ubytków jest 60% respondentek, a blisko połowa badanych wie, że przyczynia się do tego także zbyt długie zaleganie pokarmu w jamie ustnej. To słuszne wskazanie. Jednym z głównych czynników wpływających na zły stan zębów oraz zwiększających prawdopodobieństwo powstania nowych ubytków jest bowiem działanie bakterii z gatunku Streptococcus mutans. Gromadzą się one na płytce nazębnej, którą możemy zaobserwować, jako charakterystyczny nalot na granicy dziąseł i zębów. Rozkładając pożywienie wytwarzają kwasy, a kwaśne pH niekorzystnie wpływa na szkliwo, przez co zęby stają się bardziej podatne na powstawanie nowych ubytków. Prawdopodobieństwo to zwiększa się wraz z wydłużaniem się czasu, przez jaki pokarm zalega w jamie ustnej. Na powstawanie ubytków narażone są szczególnie osoby mające predyspozycje do odkładania się płytki nazębnej, dzieci w trakcie wymiany zębów mlecznych na stałe, a także osoby noszące aparaty ortodontyczne.

Dentisal
Dentisal

Dentisal – w trosce o zdrowe zęby*

Ponad połowa badanych matek ma świadomość, że szczotkowanie zębów nie wystarczy w prawidłowym utrzymaniu higieny jamy ustnej, a blisko 90% z nich wykazało zainteresowanie dodatkową profilaktyką zębów u dzieci. Odpowiedzią na te potrzeby jest Dentisal. To jedyny na polskim rynku preparat zawierający opatentowany, dobroczynny szczep bakterii Streptococcus salivarius M18. Skuteczność szczepu M18 potwierdzają badania naukowe4, w tym przeprowadzone przez zespół Francesco Di Pierro na reprezentatywnej grupie dzieci, u których stwierdzono wysokie ryzyko powstawania ubytków. Przez 3 miesiące (90 dni) połowa z nich ssała codziennie, po wieczornym myciu zębów pastylkę preparatu zawierającego 1 mld CFU (colony-forming-units, czyli jednostki tworzące kolonie) szczepu Streptococcus salivarius M18. Po 3 miesiącach, dzięki kolonizacji jamy ustnej dobroczynnym szczepem, stwierdzono u nich:

  • redukcję płytki nazębnej o 50%,

  • ponad 3-krotny wzrost szansy na uniknięcie nowych ubytków.

Dentisal to suplement diety, przeznaczony dla wszystkich dzieci powyżej 3. roku życia i dorosłych, w celu uzupełnienia codziennej higieny jamy ustnej, a w szczególności: dzieci w trakcie wymiany zębów mlecznych na stałe, osób noszących aparaty ortodontyczne, osób po zabiegach stomatologicznych takich jak: zabieg profesjonalnego czyszczenia zębów, zabieg wypełniania ubytków oraz dla osób z predyspozycjami do odkładania się płytki nazębnej. Pastylka Dentisal ma lubiany przez najmłodszych, truskawkowy smak i jest łatwa do ssania. Dzięki regularnemu stosowaniu – Dentisal przyczynia się do kształtowania u dzieci dobrych nawyków związanych z dbaniem o prawidłową uzupełniającą higienę jamy ustnej. Codzienne przyjmowanie pastylki może stać się ważnym, wspólnym momentem dla rodziców i dziecka – 1 prosty uzupełniający wieczorny rytuał, aby nawet ponad 3-krotnie zwiększyć szansę na uniknięcie nowych ubytków.

*Dentisal zawiera szczep Streptococcus salivarius M18 oraz witaminę D. Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Należy pamiętać, że zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia mają istotne znaczenie.

1 Badanie wiedzy mam na temat higieny jamy ustnej u dzieci, przeprowadzone przez IQS Sp. z o. o. Dla marki Dentisal, metoda ilościowa CAWI, próba N = 200

2 Burton J. i wsp. PLOS ONE June 2013. Volume 8. Issue 6.; Scariya L. I wsp. Int J Pharm Bio Sci 2015 Jan; 6(1) : (P) 242-250; Burton J. wsp. Journal of Medical Microbiology (2013); 62: 875-884; Di Pierro F. I wsp. Clinical, Cosmetic and Investigational Dentistry 2015; 7: 107-113

3 Di Pierro F. i wsp. Clinical, Cosmetic and Investigational Dentistry 2015; 7: 107-113.

www.dovepress.com/cariogram-outcome-after-90-days-of-oral-treatment-with-streptococcus-s-peer-reviewed-fulltext-article-CCIDE

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock