Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Dieta dla mózgu

Jak potwierdzają dane Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej1, spożycie ryb w Polsce jest nadal o 50% niższe od średniej w Unii Europejskiej.

image001

Trudno jest więc zapewnić optymalną dawkę Omega 3 w codziennej diecie, skoro zazwyczaj jest ona uboga w ryby i owoce morza, będące ich naturalnym źródłem.

Co więcej, według Ekspertów2 skuteczność kliniczną wykazują wyłącznie kwasy Omega 3 w postaci DHA a nie ich prekursor czyli ALA, zawarty w olejach roślinnych. Warto więc przyjmować produkty zawierające kwasy Omega 3 o wysokiej wchłanialności i udowodnionej skuteczności.

Warto wprowadzić do diety dziecka preparat z serii MultiOmega Domowej Apteczki, bo zawiera aż 652 mg kwasów Omega 3 w postaci DHA, EPA oraz witaminy i składniki mineralne, wpływające na funkcjonowanie mózgu. Dla najmłodszych dzieci dostępna jest wersja opakowania MultiOmega 3 Junior ze świnką Peppą

Jak wskazują Eksperci z Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej3, określone składniki diety mają ogromny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Omega 3, a zwłaszcza kwas DHA jest materiałem budulcowym dla tkanek mózgu. Odpowiada za wzrost komórek nerwowych, rozwój ośrodkowego układu nerwowego oraz zdolności uczenia się dziecka. Witaminy z grupy B mają pozytywny wpływ na centralny układ nerwowy, gdyż uczestniczą w wytwarzaniu neuroprzekaźników. Są także niezbędne do rozwoju mózgu. Jod wpływa na sprawność umysłową i zdolności intelektualne. Cynk zwiększa umiejętności skupiania uwagi i rozumowania.

Ponadto MULTIOMEGA zawiera rekomendowaną dawkę witaminy D3 – 1000 j.m, której nie trzeba suplementować dodatkowo.

Oprócz tego, MULTIOMEGA jak wszystkie trany Domowej Apteczki wytwarzane w unikalnej technologii EmulOil®, wyróżnia się aksamitną konsystencją bez posmaku ryby. To pyszna emulsja o smaku owoców tropikalnych.

2 Stanowisko Grupy Ekspertów w sprawie suplementacji kwasu dokozaheksaenowego i innych kwasów tłuszczowych omega-3 w populacji kobiet ciężarnych, karmiących piersią oraz niemowląt i dzieci do lat 3; Pediatria Polska tom 85, nr 6, listopad–grudzień 2010

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO