Dlaczego atopia wycisza się latem?

Atopowe zapalenie skóry jest wrodzonym zaburzeniem odporności swoistej i nieswoistej, które może wystąpić w każdym wieku. Najczęściej jednak rozpoczyna się we wczesnym dzieciństwie. Uważa się, że nawet 60% wszystkich przypadków ma początek w pierwszym roku życia, a 90% przed ukończeniem 5. roku życia.

U dziecka z AZS obserwuje się bardzo suchą skórę i jej wzmożoną wrażliwość na czynniki zewnętrzne, a także skłonność do podrażnień. Charakterystyczną cechą atopii jest uporczywy i nasilony świąd skóry. Czynniki takie jak dziedziczenie, alergeny, stres czy klimat mają wpływ na występowanie atopowego zapalenia skóry.

U osób zamieszkujących klimat umiarkowany pogorszenie stanu skóry następuje w okresie zimowym. Latem u większości pacjentów obserwuje się wyciszenie objawów klinicznych takich jak zaczerwienienie, świąd i łuszczyca. Korzystny wpływ na skórę wywiera tutaj promieniowanie ultrafioletowe światła słonecznego.

Ze względu na nadwrażliwość, która jest jedną z cech atopowego zapalenia skóry, w ciepłe dni łatwiej jest o oparzenie słoneczne. Dlatego nie wolno zapominać o stosowaniu produktów z filtrem UV zabezpieczającym przed rumieniem, który jest objawem oparzenia I stopnia. Należy również pamiętać, że żaden filtr przeciwsłoneczny, nie blokuje w pełni wpływu promieni słonecznych na skórę. Używanie przez atopików kremów fotoochronnych zapobiega powikłaniom przy jednoczesnym zachowaniu efektów terapeutycznych promieniowania UV.

Więcej o tym jak pielęgnować skórę atopową latem znajdziecie tutaj >>> https://www.dermedicowo.pl/ekspert-radzi/dziecko/493-atopowe-zapalenie-skory-latem-czyli-atopia-na-wakacjach

Podstawę w leczeniu atopowego zapalenia skóry stanowi stała kontrola objawów chorobowych, oraz zapobieganie zaostrzeniom choroby. Niezwykle istotna jest stała edukacja rodzica i chorego dotycząca właściwej pielęgnacji naskórka, a także unikania czynników drażniących, czy zaostrzających. Bardzo ważną rolę odgrywa przywracanie i naprawa funkcji ochronnych bariery naskórkowej przez stosowanie terapii emolientowej.

Rolą emolientów jest:

  • uzupełnianie w skórze niedoboru ceramidów, oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych,

  • wyrównanie pH skóry,

  • zahamowanie przeznaskórkowej utraty wody (TEWL),

    KREMOWY ŻEL DO MYCIA
    KREMOWY ŻEL DO MYCIA
  • ograniczenie świądu,

  • spełnianie funkcji bariery ochronnej, zabezpieczającej przed czynnikami drażniącymi, alergenami, drobnoustrojami,

  • działanie przeciwzapalne.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o emolientach >>> https://www.dermedicowo.pl/ekspert-radzi/ciaza-i-porod/282-emolienty-i-humektanty-co-warto-wiedziec.

Już teraz na portalu dermedicowo.pl możesz zapisać się do testowania Kremowego żelu do mycia od 1. dnia życia Linum Emolient od Dermedic

Dermedic Linum Emolient baby Kremowy żel do mycia delikatnie myje, nie wysuszając skóry, działa przeciwzapalnie i przeciwświądowo, poprawiając kondycję nawet wyjątkowo suchej skóry.

Produkt nie zawiera mydła, parabenów, SLS. Nie szczypie w oczy. Zalecany jest do mycia twarzy i włosów.

Idealny zarówno do kąpieli w wannie jak i pod prysznicem.

cena: 30 zł/200 ml

Szczegółowe informację dostępne pod linkiem >>> https://www.dermedicowo.pl/testuj

Fot. Chroma Stock

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO