Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Dlaczego podawanie wody jest ważne dla rozwoju dziecka?

Nawodnienie organizmu ma duże znaczenie dla wzrostu i rozwoju maluszka. Odpowiednia ilość płynów pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania narządów i układu nerwowego oraz wspomaga procesy trawienne. O tym, w jaki sposób dbać o zdrowie najmłodszych członków rodziny, mówi Olimpia Wawrzaszek – terapeutka wczesnego wspomagania rozwoju, neurologopedka i ekspertka marki Mama i ja.

W okresie pierwszych 6 miesięcy życia głównym źródłem nawodnienia niemowlęcia jest mleko mamy lub specjalne mleko modyfikowane. W tym okresie podawanie dodatkowo wody nie jest konieczne, a w przypadku większego zapotrzebowania na płyny (na przykład w okresie upałów) należy zwiększyć częstotliwość karmienia. Mama karmiąca piersią powinna zadbać o picie odpowiedniej ilości wody, ponieważ szacuje się, że w okresie laktacji jej zapotrzebowanie na płyny wzrasta do ok. 3 litrów dziennie, mówi Olimpia Wawrzaszek. Po 6. miesiącu życia do diety maluszka można stopniowo wprowadzać płyny inne niż mleko. Zarówno dla mamy, jak i dla dziecka dobrym wyborem jest naturalna, niegazowana woda źródlana. Jest ona pozbawiona sztucznych dodatków i cukrów, które mogą być obecne w niektórych napojach, dodaje ekspertka.

Rozwój układu nerwowego, wspomaganie trawienia i regulacja temperatury

Wczesne lata życia są okresem intensywnego rozwoju mózgu i układu nerwowego. Dziecko w szybkim tempie przyswaja wiele informacji oraz uczy się nowych rzeczy, a odpowiednia ilość wody wspomaga kształtowanie funkcji poznawczych i zdolności koncentracji. Woda odgrywa też znaczącą rolę w regulowaniu procesów trawiennych i przyswajaniu wartościowych składników odżywczych. Pamiętajmy też o tym, że dzieci są bardziej podatne na zmiany temperatury niż dorośli. Poprzez pocenie się organizm dziecka usuwa nadmiar ciepła, co może prowadzić do utraty wody. W utrzymaniu prawidłowej temperatury ciała pomaga właściwe nawodnienie, podkreśla Olimpia Wawrzaszek.

Certyfikowana woda źródlana dla małych dzieci

Zarówno dla mam karmiących, jak i maluszków, bezpiecznym wyborem jest certyfikowana, niegazowana woda źródlana Mama i ja. To woda niskozmineralizowana i o niskiej zawartości sodu, która nie ma wyraźnego smaku ani zapachu. Woda ta doskonale gasi pragnienie i może być stosowana jako baza mieszanek mlecznych, zup, koktajli czy ziołowych naparów.

Odpowiednia ilość płynów pomaga utrzymać prawidłową równowagę elektrolitową i całościowo wspomaga rozwój psychofizyczny. Podobnie jak dorośli, dzieci od 6 miesiąca życia potrzebują codziennego picia wody, aby zachować prawidłową pracę narządów wewnętrznych, układu nerwowego oraz układu krążenia.

***

olimpia_wawrzaszek
Olimpia Wawrzaszek

Olimpia Wawrzaszek jest doświadczoną neurologopedką, terapeutką wczesnego wspomagania rozwoju, terapeutyką ręki i terapeutką Empathy Dolls®. Z wykształcenia jest filologiem i nauczycielem wychowania przedszkolnego. W swojej karierze współpracowała z Kliniką Neurologii Dziecięcej w Rzeszowie, Ośrodku Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego, Poradni Logopedycznej a także z licznymi przedszkolami. Pracuje zarówno z noworodkami i niemowlętami, jak i starszymi dziećmi, również z autyzmem i zespołem Aspergera. Organizuje zajęcia terapeutyczno-muzyczne i plastyczne w przedszkolach dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Woda źródlana Mama i ja

Mama i ja – to w pełni bezpieczna, niegazowana woda źródlana, wyróżniająca się niskim stopniem mineralizacji i niewielką zawartością sodu. Stanowi optymalne uzupełnienie codziennej diety kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią. Znakomicie nadaje się również do przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci w każdym wieku.

Strona www: https://wodadladziecka.pl/

Cena:

1,5 l – 2,39 zł

0,5 l – 1,79 zł

0,33 l – 2,19 zł

Współpraca reklamowa

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock