Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Dobrej klasy foteliki dla niemowląt

Foteliki samochodowe to niezbędny element wyposażenia każdego rodzica, który chce zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem.
Są one przeznaczone dla dzieci o różnym wieku i wielkości, dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiedni fotelik do wieku i wagi dziecka. W artykule omówimy rodzaje fotelików dla dzieci, ich zalety i wady, a także podpowiemy, na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru.

Czym są foteliki dla niemowląt i dlaczego są tak ważne?

Foteliki dla niemowląt to specjalnie zaprojektowane foteliki samochodowe przeznaczone dla najmłodszych dzieci, które możemy stosować od pierwszych ich dni życia. Posiadanie fotelika dla niemowląt jest konieczne, ponieważ to dzieci są szczególnie wrażliwe na urazy i potrzebują dodatkowej ochrony podczas jazdy samochodem.
Fotelik taki zapewnia odpowiednią pozycję dziecka w foteliku, co jest kluczowe dla jego bezpieczeństwa. Dodatkowo, foteliki są dostosowane do anatomii niemowląt, co zwiększa nie tylko bezpieczeństwo, ale też ich komfort podczas jazdy.

foteliki-dla-niemowlat

Przodem czy tyłem do kierunku jazdy?

Jednym z kryteriów podziału fotelików samochodowych, jest kierunek jazdy dziecka w samochodzie. Wyróżnić można modele, w których dziecko siedzi przodem do kierunku jazdy i takie w których jego pozycja jest odwrotna.
Foteliki montowane przodem do kierunku jazdy są wygodniejsze dla rodziców, ponieważ pozwalają na łatwiejszy dostęp do dziecka i lepszą kontrolę nad nim podczas jazdy. Są one przeznaczone jednak dla dzieci o wadze od 9 do 18 kg, a więc już nieco starszych pociech.

Najlepsze dla niemowląt

Najbezpieczniejszym i jedynym modelem stosowanym dla niemowlaków powinien być foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ chronią główkę i szyję dziecka w razie wypadku.
Są one przeznaczone dla dzieci o wadze od 0 do 13 kg, a więc służyć mogą nam nieco dłużej niż tylko przez pierwsze miesiące życia. Jeśli jednak fotelik stanie się zbyt mały, to nie zwlekajmy z jego wymianą. Zadbamy w ten sposób nie tylko o bezpieczeństwo, ale też komfort naszego małego towarzysza podróży.

Jak zainstalować fotelik w samochodzie?

Tylko odpowiednio zamocowany fotelik będzie spełniał swoje zadanie należycie. Zaniedbania w tej materii mogą doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze, nawet kiedy nie dojdzie do wypadku, czy choćby kolizji. Wystarczająco niebezpieczne może być nagłe hamowanie autem.
Każdy fotelik jest nieco inny i zawsze należy zapoznać się z instrukcją jego obsługi. Istnieje jednak parę wytycznych, które pomogą szczególnie mniej doświadczonym, świeżym rodzicom. Najpierw należy wybrać odpowiednią pozycję dla fotelika. Powinien on być zainstalowany tyłem do kierunku jazdy dla niemowląt, a przodem do kierunku jazdy dla starszych dzieci.
Następnie należy zablokować fotelik. Powinien on być zablokowany za pomocą pasów bezpieczeństwa samochodu lub specjalnego systemu mocowania. Upewnijmy się na końcu, że pasy są dobrze napięte i nie ma na nich luzów. Czynność tą powtarzamy przed każdą podróżą, nawet jeśli fotelik cały czas jest zamocowany w samochodzie.

Inne funkcje fotelika

Na rynku coraz popularniejsze są rozwiązania pozwalające na zakup jednego fotelika na dłuższy okres czasu. Są to modele trzy w jednym, które można zamontować zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy tylko poprzez wprowadzenie małych modyfikacji.
Rozwiązania takie pełnią również funkcje nosidełka, które pozwala na przenoszenie dziecka z miejsca na miejsce bez konieczności wyciągania go z gondoli. Nosidełko takie posiada też często mocowania, które pozwalają na zaadaptowanie go do wózka spacerowego.
Źródło wiedzy: Strona producenta fotelików BeSafe.com.pl

Grafika: materiał partnera

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO