Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Dzieci dwujęzycznej pary: na styku dwóch kultur w Szkole Francuskiej (LFV)

Yves, Francuz i Kamila, Polka poznali się 14 lat temu. Oboje są związani zawodowo z branżą kosmetyczną, pracują w Warszawie i mają dwoje dzieci, które uczą się w Liceum Francuskim w Warszawie (LFV): 3-letni Téo, chodzi do przedszkola, a 6-letnia Lily do 6 klasy CP (szkoła podstawowa). Pomimo że język polski jest językiem ojczystym dla obojga dzieci, rodzice wybrali szkołę francuską. W rozmowie wyjaśniają dlaczego…

Dlaczego zdecydowaliście się Państwo na szkołę francuską dla swoich dzieci? 

Yves: Dla mnie i Kamili wspólnym językiem jest angielski, w tym języku mówimy od momentu kiedy się poznaliśmy. Moja córka z poprzedniego małżeństwa, Sandrine, uczyła się w szkole amerykańskiej, dlatego na początku wahaliśmy się nad wyborem szkoły anglojęzycznej.
Mimo to chcieliśmy, żeby nasze dzieci mówiły po francusku (ich językiem ojczystym jest polski) i funkcjonowały w obydwu kulturach. Dlatego ostatecznie zdecydowaliśmy się na francuską placówkę zrzeszoną w sieci AEFE, która zapewnia dzieciom edukację zgodną z francuskim programem, zachowując przy tym ścisły związek z językiem i kulturą polską.

W porównaniu z innymi szkołami w Warszawie, co przekonało Państwa do zapisania dziecka do LFV? 

Yves: Dla nas było ważne to, żeby nasze dzieci miały kontakt z kulturą francuską i żebyśmy mogli z nimi rozmawiać zarówno po polsku jak i po francusku. W przedszkolu Téo jest otoczony dwujęzyczną (francusko-polską) kadrą nauczycielską, dzięki czemu może stopniowo oswajać się z językiem francuskim. Od przyszłego roku, w ramach programu wsparcia przygotowanego dla dzieci nie-francuskojęzycznych, Téo będzie mógł chodzić na lekcje francuskiego ze specjalnie wyszkolonym nauczycielem. Natomiast jeśli chodzi o Lily, to uczy się teraz w pierwszej klasie szkoły podstawowej wg systemu francuskiego (odpowiednik „zerówki” w Polsce).

Kamila: W dodatku słyszeliśmy same pozytywne opinie dotyczące metod nauczania wykorzystywanych w szkole, a także zapewnienia o profesjonalizmie kadry nauczycielskiej. I muszę przyznać, że nie żałujemy naszej decyzji: nauczyciele są uważni, są do naszej dyspozycji i są kreatywni. Nasze dzieci codziennie idą do szkoły z entuzjazmem i radością!

Jakie są główne zalety LFV według Państwa? 

Kamila: Aby uzupełnić to, o czym już mówiliśmy, dodam tylko, że program nauczania w przedszkolu i szkole podstawowej jest rzeczywiście bardzo bogaty. Oprócz przedmiotów obowiązkowych dzieciom proponuje się wiele dodatkowych zajęć (zabawy w szkolnym ogrodzie warzywnym, warsztaty kulinarne „galette des rois”, warsztaty czytania i opowiadania bajek, eksperymenty naukowe itp.). Dzięki temu dzieci nie tylko rozbudzają swoją ciekawość, ale także rozwijają więzi społeczne.

Jeśli chodzi o kadrę, to nauczyciele są wspaniali ! Są bardzo uważni i dyspozycyjni dla rodzin, a ich podejście pedagogiczne jest pełne życzliwości i przyjaźni do dzieci.

Jak Państwa dzieci oceniają naukę w LFV? 

Yves : Nasze dzieci uwielbiają chodzić do szkoły, mimo że każde ma inny charakter. Starsza córka ma problemy z koncentracją uwagi, ciągle by się bawiła lub marzyła (w szkole i w domu). Najmłodszy jest bardzo pilny i skupiony, zawsze chce dać z siebie wszystko.  Ale obydwoje naprawdę lubią chodzić do szkoły.

Kamila : Co więcej nasze dzieci jedzą posiłki (tak, jedzą!) w szkolnej stołówce i mają tam swoje ulubione dania, które nie mają nic wspólnego z tym, co my zazwyczaj przygotowujemy w domu. Kolejne odkrycie!

Jak wyobrażacie sobie Państwo edukację Waszych dzieci za kilka lat?

Yves: W tym momencie nie mamy pojęcia, jak to będzie wyglądać, na razie nasze dzieci są jeszcze zbyt małe, a nasze życie się ciągle zmienia. Będziemy wspierać nasze dzieci, niezależnie od ich wyborów w przyszłości.

Co byście Państwo doradzili rodzinom, które wciąż wahają się nad wyborem szkoły dla swojego dziecka?

Yves: LFV to naprawdę szkoła, program i zespół, które pomogą rozwijać się waszym dzieciom!

Kamila: Są pewne zasady, tyle ile potrzeba, ale jest przede wszystkim dużo miłości do dzieci. A kiedy mówimy “zespół”, mamy na myśli nie tylko nauczycieli, ale także asystentów czy dyrekcję szkoły. W końcu, w której szkole możemy dziś zobaczyć  dyrektora witającego codziennie w holu szkoły uczniów i rodziców?

Więcej informacji na temat Szkoły Francuskiej (LFV):

www.lfv.pl
https://www.facebook.com/lfv.varsovie

Dzień Otwarty 19 marca 2022 r.: https://fb.me/e/1AFo6sMFL

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock