Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Ekopuzzle rozwój przez zabawę

Nasza planeta tonie w śmieciach, a my dalej produkujemy ich tony. Na szczęście niektórzy myślą przyszłościowo i starają się zadbać o ekologię. Wśród nich można wymienić wydawnictwo Muduko, które tworzy ekologiczne książeczki, układanki i gry. Nawet pudełka po grach i puzzlach są przystosowane do ponownego wykorzystania, bo na wewnętrznej stronie tekturowego opakowania znajdziemy zawsze dodatkowe zadanie, np. gra do samodzielnego uzupełnienia i pokolorowania, planer obserwacji przyrody albo miejsce do narysowania własnego portretu i określenia swojego aktualnego samopoczucia.

Jedną z najpopularniejszych zabawek z dzieciństwa są puzzle. Muduko poszło jednak o krok dalej i prócz „zwykłego” układania obrazka, dołożyli również całą fabułę i zadania do wykonania. Tak jest w EKOPUZLACH: Dzień w gospodarstwie (2+), Przygody w kosmosie (3+), Na budowie praca wre (3+), Spacer po lesie (3+). Ilustracje są wyraźne, pełne kolorów i słownictwa dostosowanego do wieku odbiorcy. Dwuletnie maluszki z chęcią będą naśladowały dźwięki wydawane przez zwierzęta w gospodarstwie, a starsze pójdą na spacer po lesie, wycieczkę w kosmosie lub obejrzą plac budowy z dostępnymi tam maszynami. Do puzzli są dołączone figurki alpaki i surykatki, których przygody znajdziemy w instrukcji i razem z nimi wykonamy różne zadania. Maluchy bardzo angażują się w wykonywanie kolejnych poleceń i przestawianie figurek po złożonej układance. Taka zabawa rozwija umiejętność opowiadania, wyobraźnię i rozszerza słownictwo, ale przede wszystkim sprawia dzieciom dużo przyjemności.

 

 

znajdź coś-8

 

 

Takich edukacyjnych zabaw dla maluchów jest znacznie więcej! Już dwulatki mogą zmienić się w detektywów w grze „Znajdź coś”. Ich zadaniem jest odszukiwanie w pokoju przedmiotów o cechach wskazanych przez lupę, czyli np. czegoś twardego, kwadratowego, niebieskiego itp. Na początku mogą to zadanie wykonywać z dorosłym lub rodzeństwem, aby później już robić to samemu na coraz trudniejszych wariantach gry. W ten sposób maluch rozwija słownictwo, uczy się o cechach przedmiotów i lepiej poznaje otaczające go środowisko. Ta gra również jest w całości tekturowa i papierowa.

 

znajdź coś-5

Najmłodsze dzieci uwielbiają składać różnie rzeczy, więc idealnym rozwiązaniem dla nich będą tekturynki, czyli gotowe do złożenia Pojazdy, Owady (i pająk) lub Dinozaury. Każdy znajdzie coś dla siebie, a podczas składania przećwiczy umiejętności motoryczne. Po złożeniu zabawki mamy wiele wariantów zabawy, które rozwijają między innymi rozumienie, słownictwo, koordynację słuchowo-ruchową i wiele więcej. Czasem więc nawet prosta układanka rozwija malucha wszechstronnie. Dlatego warto szukać ekologicznych i tym samym bezpiecznych gier i zabawek dla naszych dzieci i dbać nie tylko o ich bezpieczeństwo i zdrowie, ale też o naszą planetę.

 

znajdz-cos-4

znajdz-cos-2

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock