Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Jak wychować dziecko wrażliwe na PIĘKNO?

Jak urządzić pokój dziecka zgodnie z zasadami ergonomii, tak aby był funkcjonalny i bezpieczny, podpowie Wam każdy poradnik. My natomiast chcielibyśmy dołożyć do tego jeszcze odrobinę trendów oraz piękna i przedstawić Wam, jak podejść do tego ważnego zadania, zwracając nieco większą uwagę na estetykę.

Final1
Westwing

Na początek należy przypomnieć, że dziecko od maleńkości chłonie bodźce równie mocno jak zachowania i emocje. Warto więc od samego początku uczyć je estetyki, tak samo, jak mówić do niego, żeby przyzwyczajać je do mowy i rozwijać w nim tę umiejętność. Jest to niezwykle ważne w przypadku urządzania pokoju naszej pociechy, bo to właśnie tam będzie spędzać czas, bawić się, rozwijać i budować z naszą pomocą swoją osobowość.

Oświetlenie

Są cztery rodzaje oświetlenia do pokoju dziecięcego – główne, czyli lampy sufitowe, kinkiety, mniejsze lampki stołowe lub podłogowe oraz lampki do rączki, którymi dziecko samo się bawi i rzuca światło na przedmioty oraz ściany. My chcielibyśmy się skupić na kinkietach i mniejszych lampkach. Zainstalowane na ścianach kinkiety są najczęściej używane w porze usypiania malucha, dlatego tak ważne jest, aby światło z nich padające było rozproszone i subtelne.

Jak wybrać odpowiedni kinkiet? Zamiast klasycznego modelu, takiego, który świetnie odnalazłby się w naszym salonie bądź sypialni, wybierzmy model interesujący dla naszego dziecka, na przykład w kształcie gwiazdki bądź chmurki. Dobierzmy do niego lampkę stołową, która będzie rzucać na ścianę światło w kształcie gwiazdek lub obłoków. Przydadzą się też fosforyzujące naklejki na ścianę. W tak rozświetlonym pokoju dziecko będzie się czuło bezpiecznie i swobodnie.

Dywan

Dywan w pokoju dziecka ma zupełnie inną rolę do odegrania niż dywany w pomieszczeniach dla osób dorosłych. Na nim dziecko często siedzi i się bawi. W związku z tym powinien być bardzo miękki i przytulny. Jeśli chcemy, żeby dywan inspirował dziecko do kreatywnej zabawy, wybierzmy model, na którym jest coś nadrukowane, na przykład gra w klasy, tory samochodowe albo w kształcie misia czy innego zwierzaka.

Pościel

Pościel jest elementem, którym najprościej i jednocześnie najtaniej możemy odmienić wystrój pokoju naszej pociechy. Jeśli kupimy kilka pięknych kompletów, to po zmianie pościeli dziecko będzie czuło, że pomieszczenie się zmienia, co da mu ogromną radość i wpłynie na rozwój jego poczucia estetyki. Przekona się również, że może mieć wpływ na wygląd swego pokoju.

Zabawki

Tutaj ważne jest wyważenie upodobań dzieci i rozsądku oraz gustu rodziców. Na rynku pojawiają się wciąż nowe przedmioty, które natychmiast stają się modne, dzieci widzą je w reklamach i oczywiście marzą o tym, żeby je mieć. Często jednak ich jakość jest daleka od ideału. Na szczęście, są też zabawki solidne, dobrze wykonane i niemal tak piękne jak dzieła sztuki, jak chociażby drewniane koniki na biegunach.

Pamiętajmy zatem, że dziecko, bawiąc się dekoracyjnymi, wysmakowanymi wzorniczo zabawkami, rozwija swoje poczucie estetyki, a to będzie procentować w jego późniejszym życiu.

Przechowywanie

Ostatnim, lecz niemniej ważnym elementem, są pudełka na zabawki. Tu znów możemy wyczulić dziecko na piękno. Przygotujmy efektowne, świetnie zaprojektowane pudełka i w ten sposób nauczmy dziecko utrzymywania porządku. Mogą to być pudełka w różnych barwach i wtedy dziecko będzie segregować swoje zabawki według kolorów. Jeśli widzimy, że któreś pudełko maluchowi podoba się szczególnie, możemy zasugerować, żeby swoje ulubione zabawki chowało właśnie w nim. To także sposób na wyrobienie w dziecku wrażliwości estetycznej.

Marta Suchodolska_dyrektor kreatywna Westwing.pl

Marta Suchodolska
dyrektor kreatywna
westwing.pl

 

Bjorg_02
skiddou
Nomi_chest_linen_textiles_01
Bellamy
kid-on-long-ride (2)
Scandinavian Baby

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock