Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

JAK ZATROSZCZYĆ SIĘ O SKÓRĘ DZIECKA?

Stosowanie odpowiednich preparatów już od pierwszego dnia życia dziecka jest niezwykle ważne dla zdrowia jego skóry. Mają one działanie zarówno profilaktyczne – chroniąc ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, jak i terapeutyczne – jeśli dojdzie do wystąpienia objawów przesuszenia czy nadwrażliwości.

Pamiętaj jednak, że szybciej i łatwiej jest leczyć skórę przesuszoną, ale jeszcze nie zaczerwienioną i podrażnioną. W takim wypadku należy ją stosownie do potrzeb natłuszczać, aż do zniknięcia suchości. Poza tym odpowiednio dobrane preparaty będą odbudowywać barierę hydro-lipidową skóry, wzmacniając jej naturalne właściwości ochronne. I tak:

  • Stosuj emulsje natłuszczające do kąpieli – jeśli skóra dziecka jest bardzo sucha, warto proporcjonalnie zwiększyć ilość preparatu.
  • W ciągu 5 minut od wyjęcia dziecka z kąpieli i delikatnego osuszenia – posmaruj jego ciało balsamem natłuszczającym.
  • Gdy tylko zauważysz, że skóra staje się sucha, dosmaruj ją. W zależności od nawrotów objawów suchości należy ponownie nałożyć emolient – czasami dwa, a czasami i cztery razy w ciągu dnia.
  • Zwróć uwagę, jak bardzo przesuszają się poszczególne partie ciała i smaruj je w zależności od potrzeb. Nadmierne przetłuszczenie może zwiększać ryzyko występowania potówek i nasilać podrażnienie skóry.
  • Kompletując zestaw „pierwszej potrzeby” dla nowo narodzonego dziecka, pamiętaj o odpowiednich emolientach „od 1. dnia”, powinny mieć łagodną formułę.

Prawidłowe dbanie o skórę niemowląt zaczyna się już od pierwszych chwil po porodzie. Dlatego warto przygotować się odpowiednio wcześniej.

CO SPAKOWAĆ DO PIERWSZEJ KOSMETYCZKI NIEMOWLAKA?

Emulsję do codziennej kąpieli – nie tylko łagodnie oczyszcza, ale też wzmacnia płaszcz hydro-lipidowy.

Preparat myjący do skóry głowy i włosów, najlepiej w formie wygodnej pianki.

Balsam do codziennego stosowania – pamiętaj, aby nakładać go na osuszone delikatnie ręcznikiem ciało malucha zaraz po kąpieli. Warto go też mieć zawsze pod ręką na wypadek podrażnień.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock