Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Jeszcze gondola czy już spacerówka – kiedy Twoje dziecko jest gotowe na zmianę wózka?

Decyzja o zmianie bolidu dla naszego młodego pasażera jest niewątpliwie decyzją istotną. Ciężko oszacować, kiedy jest ten idealny moment na przesiadkę, wszystko zależy od charakteru, swoistych wymagań, ruchliwości i przede wszystkim wieku naszego dziecka.

Zazwyczaj gdzieś w okolicach 6 miesiąca życia, niemowlę zaczyna być coraz bardziej ciekawe świata. Zacznie się wiercić, samodzielnie próbować siadać i bardziej aktywnie obserwować otoczenie. Jeśli Twoja pociecha nie potrafi wysiedzieć w miejscu i intryguje ją każda najmniejsza rzecz dziejąca się na zewnątrz – być może jest to najwyższa pora, na wózek spacerowy.

Wózki z gondolą docelowo zapewniają większą przestrzeń do spania oraz ochronę przed wiatrem i innymi warunkami atmosferycznymi. Wózki spacerowe ze względu na swoją specyfikę oferują bardziej elastyczną pulę zastosowań.

Dostępne są oczywiście warianty wózków gondolowych, które mają w zestawie spacerówkę. Wierzymy jednak, że zazwyczaj z racji kompresowania dwóch modeli w formie jednego hybrydowego – jest on mniej praktyczny i zakup nowego wózka spacerowego zapewni większy komfort użytkowania.

Spacerówki to przede wszystkim bardziej zwrotna alternatywa, która sprawdzi się na nierównym podłożu oraz z łatwością przecinać będzie wąskie alejki w sklepach. Naszą osobistą rekomendacją byłby model Xplode, którego pneumatyczne zawieszenie zapewnia komfort i bezpieczeństwo dziecka w obliczu wątpliwej jakości podłoża.

Xplode to nie tylko komfort użytkowania dla najmłodszych, ale też i rodziców. Duże, zwinne koła sprawiają, że nawet najbardziej zaawansowany miejski slalom nie będzie stanowił przeszkody. Jak na spacerowy wózek przystało jest też bardziej funkcjonalny, co w dłuższej perspektywie czasowej stanowi rozsądną inwestycję.

Decydując się na przejście z gondoli na spacerówkę, nie powinniśmy się sugerować żadnymi odgórnymi zasadami, co do wieku dziecka. Traktować należy je bardziej jako wytyczne, ostatecznie to rodzic zna swoje dziecko najlepiej, wie jaki ma charakter oraz jak reaguje na otoczenie.

Spacerówki wysokiej klasy, jak model Xplode od Future Design otwierają jednak więcej możliwości, co do spędzania czasu z naszymi milusińskimi. Tym bardziej jeśli nasze najbliższe otoczenie usłane jest wysokimi chodnikami, dziurami, segmentami ziemnymi i innymi przyziemnymi niebezpieczeństwami.

Jesteśmy jednak spokojni o to, że podejmiesz odpowiednią decyzję w odpowiednim czasie : )

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock