Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Delicol eliminuje przyczynę kolki niemowlęcej

Kolka niemowlęca jest powszechnie występującym zespołem objawów u niemowląt i obejmuje:

  • napadowe bóle brzuszka

  • wzdęcia

  • silny płacz

  • prężenie się dziecka

Może wystąpić już około 3 tygodnia życia i ustępuje z reguły po ukończeniu 3-4 miesiąca. Niektóre dane podają, że z powodu kolki cierpi nawet 40% niemowląt karmionych zarówno piersią jak i mlekiem modyfikowanym1.

Częstym czynnikiem wywołującym kolkę niemowlęcą jest nietolerancja laktozy, czyli sytuacja, kiedy układ pokarmowy maluszka nie radzi sobie z trawieniem laktozy. Laktoza, czyli cukier mleczny występujący w mleku, jest trawiony przez enzym – laktazę. U niemowląt może wystąpić niedobór tego enzymu i laktoza zawarta w mleku, zarówno matki jak i modyfikowanym, jest niecałkowicie trawiona. Niestrawiona laktoza ulega fermentacji przez bakterie jelitowe z wydzieleniem dużej ilości gazów, które powodują bóle brzuszka i wzdęcia.

Rozwiązaniem jest Delicol.

Delicol to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kropli.

Jest on przeznaczony dla niemowląt i noworodków do postępowania dietetycznego w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych spowodowanych nietolerancją laktozy w pożywieniu.

Rozkłada on laktozę zawartą w mleku i sprawia, że staje się ono lepiej przyswajalne. Dzięki temu eliminuje przyczynę kolki niemowlęcej, a nie tylko łagodzi jej objawy. Produkt ten nie zawiera konserwantów i jest bezpieczny od pierwszych dni życia dziecka.

97% położnych poleca produkt Delicol, dzięki czemu otrzymał on znak jakości Położna Poleca.2

83% położnych po wywiadzie z rodzicami (odnośnie płaczu niemowlaka) zaleca zacząć od produktu Delicol w celu określenia podłoża kolki niemowlęcej2

Delicol_artykul_2021-11-23

* Dotyczy kolki niemowlęcej wywołanej nietolerancją laktozy

1 Maślany A i wsp., Najczęstsze zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego u niemowląt i ich związek z żywieniem Część I. Kolka i ulewania, Pediatr Med Rodz, 2010, 6 (3): 194-197

2Na podstawie badania jakościowego przeprowadzonego na 1487 położnych w 11.2020 r. przez firmę Prenatalis

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock