Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Kaszka na 3 sposoby, czyli pomysły na smakowite śniadania lub kolacje dla malucha!

Produkty zbożowe to niezwykle cenny element diety na każdym etapie życia. W postaci kaszek już w okresie niemowlęcym uzupełniają codzienny jadłospis w ważne dla rozwoju składniki odżywcze. Doskonale sprawdzą się jako wartościowe śniadanie, które doda energii na dobry początek dnia lub kolacja, która zaspokoi głód przed snem. Stanowią również dobrą bazę do eksperymentowania w kuchni. Rozbudź ciekawość malucha i wypróbuj 3 pomysły na nietuzinkowe wykorzystanie kaszki!

Widok dziecka, które z apetytem zajada się wartościowym posiłkiem, to marzenie każdego rodzica. Wybór produktów dla malucha nie powinien być jednak kwestią przypadku. Niemowlęta i małe dzieci wymagają pokarmów, które będą dopasowane do ich szczególnych potrzeb – zarówno pod względem składu, wartości odżywczej, jak i konsystencji. Jak temu sprostać?

Kaszki przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci to jedne z produktów, które można podawać maluchowi już na wczesnym etapie rozszerzania diety – doskonale sprawdzą jako wartościowe śniadanie lub kolacja w wielu rozmaitych odsłonach. Zarówno pierwszy posiłek, jak i ostatni są bardzo istotne, dlatego zbilansowana kaszka dostarczy maluchowi energię – głównie pod postacią węglowodanów – a także witaminy i składniki mineralne[1] w odpowiednio dopasowanych do potrzeb malucha proporcjach. Rodzice mają do wyboru warianty mleczne, bezmleczne, skomponowane z samych zbóż, a także z dodatkiem owoców.

Dodatkowo, z kaszki w kilka czy kilkanaście minut można wyczarować dania, które świetnie sprawdzą się np. na podwieczorek! Wypróbuj 3 pomysły na alternatywne wykorzystanie kaszki, które z pewnością urozmaicą codzienne menu malucha:

Bananowy pudding z kaszy manny dla niemowląt po 6. miesiącu życia

Do przygotowania jednej porcji potrzebne będą:

Sposób przygotowania:
Do wody dodaj kaszkę (zgodnie z opisem na opakowaniu) oraz banana, a następnie zmiksuj całość za pomocą blendera lub malaksera do uzyskania gładkiej konsystencji. Powstały pudding przełóż do miseczki. Danie możesz udekorować owocami, np. malinami lub jagodami.

Koktajl mleczno-zbożowo-owocowy dla niemowląt po 6. miesiącu życia

Do przygotowania jednej porcji potrzebne będą:

Sposób przygotowania:
Do mleka modyfikowanego (przygotowanego zgodnie z opisem na opakowaniu) dodaj kaszkę i owoce. Całość zmiksuj do uzyskania koktajlu o jednolitej konsystencji. Gotowe!

Ciasteczka zbożowe dla dzieci po 12. miesiącu życia

Do przygotowania 5 porcji potrzebne będą:

Sposób przygotowania:
W misce umieść suche składniki: kaszkę, proszek do pieczenia oraz wiórki kokosowe i wymieszaj. W drugiej misce za pomocą miksera ucieraj masło do uzyskania puszystej konsystencji, a następnie – cały czas miksując – dodaj jajko i ekstrakt waniliowy. Stopniowo dodawaj także suche składniki. Uzyskaną masę włóż do lodówki na około godzinę. Po tym czasie wyjmij ciasto i formuj kuleczki wielkości orzecha włoskiego. Spłaszczaj je i układaj na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Piecz od 20 do 30 minut w 180 stopniach Celsjusza do uzyskania złotego koloru. Smacznego!

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

[1] H. Szajewska i wsp., Zasady żywienia zdrowych niemowląt. Stanowisko Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci, Standardy Medyczne/Pediatria, T.18, 2021.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO