Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Kierunek — po przygody! Korzyści z zabawy pociągami i torami

Dzieci bawią się na różne sposoby. Grają w gry planszowe, naśladują, odgrywają role, próbują, łączą, budują, burzą. Dzięki temu obserwują i wyciągają wnioski. Tak zdobywają wiedzę o świecie. Podczas zabawy z rodzicami, rodzeństwem i rówieśnikami uczą się też nawiązywania i podtrzymywania relacji. Czy istnieją zabawki, które w sposób szczególny sprzyjają rozwijaniu ważnych umiejętności, w tym prospołecznych? Tak! To zabawkowe tory i pociągi.

Od lat naukowcy badają wpływ zabawy i zabawek na umiejętności dzieci. Dr Hashimi z King’s College London wraz z innymi badaczami przyjrzeli się temu, jaki wpływ na rozwój dzieci ma zabawa torami i pociągami. Badacze przeanalizowali 36 badań z różnych części świata, aby sprawdzić, czy zabawa nimi przynosi maluchom korzyści. Okazało się, że tory i lokomotywki dają dzieciom nieograniczone możliwości do rozwijania wyobraźni, kreatywności i myślenia abstrakcyjnego. Co ważne, dzięki nim maluchy doskonalą zdolności językowe i społeczne, w tym empatię i umiejętność negocjacji. Warto podkreślić, że tory to zabawki sprzyjające budowaniu relacji między pokoleniami. Świetnie bawią się nimi dzieci, ale również rodzice i dziadkowie.

Jakie tory wybrać, aby dziecko wspólnie z rodzicami mogło tworzyć nowe, bajkowe światy i równocześnie rozwijać swoje umiejętności? Takie, które zapewniają niekończące się możliwości łączenia i ustawiania, a tym samym tworzenia nowych fabuł i ekscytujących przygód. Teraz zestawy z serii Tomek i Przyjaciele łączą się ze sobą, pozwalając na zabawę pełną zwrotów akcji i dobrego humoru. To zabawki przeznaczone dla małych konduktorów od 3 roku życia.

Tomek i Przyjaciele Wyścig o Puchar Sodoru
Gotowi!? Do startu! Start! To zestaw, dzięki któremu maluchy czują się jak podczas prawdziwego wyścigu. Mogą ustawić lokomotywki na starcie i przesunąć dźwignię, aby posłać je do mety. Kto wygra i zdobędzie puchar Sodoru? Tego nigdy nie wiadomo. Wyścig do końca trzyma w napięciu!

Badania przeanalizowane przez dra Hashimi i jego zespół wykazały, że dzięki zabawie pociągami dzieci rozwijają swoje umiejętności językowe i społeczne. Negocjują z innymi, jak potoczy się zabawa: Kto wygra tym razem? Kto dostanie nagrodę pocieszenia? Wyjaśniają, co chcą zrobić i dlaczego. Prowadzą rozmowy, które odzwierciedlają ich cele, pragnienia i intencje. Maluchy opowiadają o myślach i potrzebach postaci, które stworzyły, co sprzyja rozwijaniu myślenia abstrakcyjnego. Z drugiej strony, aby zabawa była udana, muszą też słuchać swoich kompanów. W ten sposób uczą się empatii i czekania na swoją kolej.

Badania przeprowadzone przez naukowców wykazały, że podczas zabawy pociągami dzieci są bardziej towarzyskie niż podczas zabaw innymi zabawkami.

Tomek i Przyjaciele Mówiący Dźwig Karolek
Port w Rybakowie wygląda jak żywy! Dźwig Karolek, lokomotywa Tomek i Nieznośny wagon zapraszają do zabawy! Tomek i Karolek „rozmawiają ze sobą” i wzajemnie na siebie reagują, a to wszystko przy akompaniamencie wesołych dźwięków. Teraz zabawa ma aż 4,4 metra długości, a przecież można ją wydłużyć o inne zestawy. To doskonała okazja do ćwiczenia umiejętności planowania i koncentracji. Dzieci mogą zbudować zupełnie nowy świat i zdecydować, jaka przygoda spotka bohaterów. Mogą obracać Karolka o 360 stopni i za pomocą chwytaka ładować i rozładowywać towary, a potem wysłać je w dalekie podróże.

Mowiacy_dzwig_Karolek

Badania naukowców wykazały, że zarówno chłopcy jak i dziewczynki uwielbiają ustawiać tory, pociągi i inne powiązane z nimi zabawki. Dzięki temu mogą swobodnie używać swojej wyobraźni do wymyślania nowych krain i ćwiczyć umiejętność rozwiązywania problemów. Może tory trzeba połączyć inaczej? A może most musi stanąć w innym miejscu? Mówiący Dźwig Karolek to zestaw dla małych strategów i inżynierów.

Tomek i przyjaciele Most zwodzony
Pod górkę! I z górki! Juhuuu…! Tak wygląda zabawa zestawem Most Zwodzony. To doskonały zestaw do treningu umiejętności współdziałania. Dzieci mogą współpracować, aby pomóc Tomkowi i Szyprowi bezpiecznie przeprawić się na drugą stronę rzeki i dobić do brzegu. Zestaw zawiera lokomotywkę z napędem i łódkę do popychania, a także most, który można podnosić za pomocą dźwigni. Maluchy mogą popchać łódkę wzdłuż toru lub doczepić ją do Tomka, by razem z nią ruszył w podróż wokół wyspy Sodor. Tę przygodę można powtarzać bez końca!

Podczas zabawy pociągami dzieci naśladują prawdziwe życie: przesuwają pociągi wzdłuż toru i „wchodzą” do nich zabawkowymi pasażerami, aby przewieźć ich do celu. Dzięki temu rozwijają umiejętności potrzebne im na co dzień. To sprawia również, że takimi zabawkami chętniej bawią się z nimi dorośli. Tory to jedna z nielicznych zabawek, która ekscytuje zarówno dzieci jak i rodziców.

Most Zwodzony

Zabawa pociągami jest też pełna humoru. Maluchy wymyślają zabawne historie i dialogi między lokomotywami, tworzą nowe słowa i frazy, wydają zabawne odgłosy: Ciuf, ciuf! Na co czekamy? Czas ruszać po przygodę!

Torami do rozwoju
Dzieci z różnych części świata lubią się bawić torami. Bawią się nimi samodzielnie i z innymi. Zabawa pociągami daje im możliwość rozwijania i ćwiczenia szeregu umiejętności: kreatywności, wyobraźni, zdolności językowych i społecznych, rozwiązywania problemów i planowania.

To świetna wiadomość dla rodziców! Zabawa torami to okazja do spędzania czasu z dzieckiem i jednocześnie do wspierania jego rozwoju. Teraz zestawy torów Tomek i Przyjaciele łączą się ze sobą, co sprawia, że międzypokoleniowa przygoda w budowanie światów i tworzenie nowych scenariuszy trwa jeszcze dłużej!

Współpraca reklamowa

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO