Monotonia wcale nie jest nudna!

Sypialnia małego odkrywcy często tętni wszystkimi kolorami tęczy. Pokoje naszych milusińskich pełne są bajecznych zabawek, miękkich pluszaków, pachnących poduszek i wielobarwnych ubranek, które tak naprawdę stanowią główny element wystroju. Aby uniknąć kolorystycznego przesytu i wizualnego chaosu, warto zdecydować się na urządzenie pokoju z wykorzystaniem jednego lub dwóch przewodnich, neutralnych kolorów.

Mogłoby się wydawać, że łączenie dwóch kolorów, na przykład bieli z czernią, pasuje do każdego wnętrza, za wyjątkiem pokoju dziecięcego, które powinno tętnić radosnymi kolorami. Jest to błędne podejście, ponieważ sypialnia naszego milusińskiego jest wypełniona wieloma jaskrawymi zabawkami i gadżetami, więc dodatkowe stosowanie tapet w krzykliwe wzory może wprowadzić niepotrzebny chaos. Pomalowanie ścian na biało i przełamanie ich kontrastującymi czarnymi dodatkami umożliwia stworzenie neutralnej przestrzeni, która będzie pasowała do młodszego i starszego dziecka, zarówno do chłopca, jak i do dziewczynki.

Czarno na białym, biało na czarnym

(fot. Dekornik)

Moda na użycie „szachowych” kolorów przyszła z mroźnej Skandynawii. Kojarzy się z neutralnością, a nawet surowością wnętrz, które dostają ciepła dzięki użyciu naturalnych dodatków. Co więcej, wykorzystanie takiego duetu kolorystycznego stanie się idealnym tłem dla dziecięcej kolorowej wyobraźni. Decydując się na taką aranżację pokoju, najlepiej postawić na białe ściany. Jest to idealna baza dla wszelkiego rodzaju dekoracji. Natomiast czerń nie będzie smutnym kolorem, jeżeli dobrze ją wykorzystamy. Warto postawić na meble z czarnymi elementami, na przykład klamkami lub szafkami, albo subtelnie zaakcentować niektóre gadżety – czarne ramki na zdjęcia, naklejki na ściany z czarnymi konturami czy czarne lampki. Jest to również bardzo pożądany duet kolorystyczny dla rozwoju dzieci, ponieważ małe szkraby reagują na wyraźne kolory i mogą dzięki temu ćwiczyć swój wzrok.

Szarości nie są przygnębiające

Jeżeli odpowiednio dobierzemy odcienie szarego i urozmaicimy je ciekawymi motywami, otrzymamy bardzo przytulny pokój dziecięcy. Połączenie bieli z szarością daje delikatny, lekki i przyjemny efekt wizualny. Do takiej kolorystyki idealnie pasują dekoracje, które kojarzą się z miękkością, dziecięcą swobodą czy niebem. Można na przykład wykorzystać motyw chmur lub wypełnić pokój wieloma puszystymi dywanami czy poduchami. W szarym pokoju warto postawić na duże, jednokolorowe dekoracje. Można na przykład namalować na ścianie kontur drzewa lub domu oraz przyczepić do niej niewielki płotek z białych desek.

Beżowy zawrót głowy

Beż jest bardzo ciepłym kolorem i doskonale wpisze się w wystrój pokoju dziecięcego. Połączenie beżu z bielą, brązem czy pastelami stworzy we wnętrzu atmosferę sprzyjającą zabawie, nauce, jak i odpoczynkowi. Są to kolory kojarzące się z przyrodą, dlatego warto postawić na ten motyw. Jeśli nasze dziecko jest małym podróżnikiem, który lubi oglądać mapy w atlasie lub bawić się globusem, to właśnie te elementy powinny wypełnić pokój. Warto stworzyć na ścianie kontur mapy świata lub zawiesić lampę, której klosz przypomina glob.
Decydując się na neutralne i klasyczne duety kolorystyczne, stwarzamy we wnętrzu idealne tło. Taki rodzaj aranżacji świetnie sprawdzi się w dziecięcym pokoju, który jest po brzegi wypełniony kolorowymi zabawkami. Jasne, dwukolorowe pokoje spodobają się młodszym, jak i starszym dzieciom.
Tekst: Anna Poprawska, projektantka wnętrz z portalu Homebook.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO