Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Na co zwrócić uwagę wybierając leżaczek dla niemowlaka?

Leżaczki dla niemowląt to jedne z praktycznych akcesoriów, które pozwalają zadbać o zdrowie oraz samopoczucie pociech. Wybierając właściwy model dla swojego dziecka można mieć pewność, że będzie ono przebywało w wygodnej i bezpiecznej dla siebie pozycji. Odpowiedni leżaczek będzie też wspierał rozwój i umożliwiał interakcje z niemowlęciem. Jak wybrać właściwe akcesorium?

Wybór leżaczka – najważniejsze aspekty

Poszukując przedmiotu z tej kategorii należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie maluchów. Zaleca się więc stawiać na atestowane modele sprawdzonych firm. Materiał wykorzystany do produkcji leżaczka musi być przyjazny dla delikatnej skóry. Nie powinien też powodować nadmiernego pocenia. Bardzo ważne są tu również solidne pasy bezpieczeństwa, które nie będą zgniatały dziecięcego brzuszka.
Nie należy zapominać też o kwestiach praktycznych. Maluchy posadzone w leżaczku często otrzymują posiłki lub przekąski. Powierzchnia przedmiotu z pewnością będzie szybko ulegała zabrudzeniu, dlatego też ważna jest możliwość jej łatwego czyszczenia.

Komfort i bezpieczeństwo dziecka

Leżaczek dla niemowlaka, który zapewni pociesze komfort na różnych etapach rozwoju powinien mieć też regulowane oparcie. Dzięki kilku trybom ułożenia ciała maluch będzie mógł wygodnie oddać się drzemce lub siedzieć podczas spożywania posiłków. Częste zmiany pozycji zapewnią też dziecku większą mobilność.
Wiele leżaczków ma funkcję bujania. Lekkie kołysanie pomoże uspokoić pociechę i ułożyć ją do snu. Do szczególnie cenionych zalicza się modele, które dzięki odpowiedniemu stelażowi mogą zarówno kiwać się, jak i stać nieruchomo.

lezaczek-dla-dziecka

Jak wspierać rozwój niemowlęcia od pierwszych chwil?

W leżaczkach dla dzieci można też często znaleźć specjalny uchwyt na wiszące zabawki. Odpowiednio dobrane gadżety umilą maluchowi czas i będą w istotny sposób wspierały jego rozwój. Umożliwienie interakcji za pomocą dotyku pomoże usprawnić motorykę niemowlaka.
Warto zwrócić uwagę na to, aby wybierane elementy do podwieszenia posiadały przyjazny design i kontrastowe barwy. Bardzo ważne są tu też posiadane atesty i to, aby dziecko mogło wkładać zabawki do buzi bez zagrożenia dla swojego zdrowia.

Jakie leżaczki warto kupować?

Wśród wielu dostępnych opcji można odnaleźć bardzo praktyczne leżaczki w formie gondoli. Ważne jest tutaj to, aby ich wnętrze było odpowiednio wyprofilowane i dostosowywało się do potrzeb pociechy. Zaletą takich modeli jest możliwość osłonięcia dziecka przed nadmiernym słońcem w czasie drzemki lub założenia moskitiery.
Wybierając właściwy leżak zaleca się też zwrócić uwagę na pełnione przez akcesorium role. Model z funkcją bujania nie tylko ułatwi dziecku uspokojenie się i wyciszenie przed snem, ale też wprawi jego ciało w delikatne wibracje wspomagające trawienie.

O czym jeszcze pamiętać?

Planując zakup leżaczka dla swojego dziecka należy upewnić się, że zapewni on maluchowi bezpieczne i przyjazne środowisko. Zaleca się zawsze sprawdzić, czy dany producent posiada wymagane atesty oraz korzysta wyłącznie z bezpiecznych materiałów.
Dzięki przemyślanej konstrukcji wiele leżaczków wspiera rozwój pociech na różnych poziomach. Warto też zwrócić uwagę na modele z dołączonymi zabawkami, które dodatkowo odpowiadają na potrzeby sensoryczne najmłodszych. Leżaczek dostosowany do potrzeb dziecka będzie właściwym wyborem.
Źródło: www.tinylove.com/pl_pl/

 

Grafika: materiał partnera

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO