Oczyszczacz we wnętrzu – porady i aranżacje

W naszych domach coraz częściej pojawiają się sprzęty, które jeszcze kilka lat temu były rzadkością. Ostatnio, ze względu na zagrożenie smogowe, we wnętrzach królują oczyszczacze powietrza. Używamy ich, bo skutecznie chronią domowników przed pyłami i szkodliwymi substancjami – ale czy można wkomponować je w nowoczesne wnętrze tak, by były również ozdobą? Oczywiście – zobaczcie zdjęcia z pięknymi aranżacjami.

Oczyszczacze powietrza sprawdzają się nie tylko w domach alergików czy astmatyków, ale także tam, gdzie występuje zjawisko smogu. Mogą skutecznie usunąć m.in. szkodliwe cząsteczki PM2.5, kurz, bakterie, pleśń, roztocza, a nawet sierść, pozwalając tym samym zabezpieczyć się przed smogiem i czynnikami wywołującymi alergie czy napady astmy. W dobie coraz częściej występujących alergii i rosnącej świadomości ekologicznej, nie dziwi fakt, że tego typu sprzęty cieszą się rosnącą popularnością. Jeśli też planujecie zakup oczyszczacza powietrza, to koniecznie przeczytajcie nasz poradnik.

Jak dobrać oczyszczacz do wnętrza?

W mieszkaniach, w których dominują otwarte przestrzenie, najlepiej wybierać modele o większych możliwościach, które mogą skutecznie filtrować powietrze w pomieszczeniach o powierzchni do 60 m2. Swoimi gabarytami i wyglądem przypominają nieco klimatyzatory, więc nie w każdym domu wpiszą się dobrze w Wyposażenie pokojuaranżację wnętrza. W mieszkaniach ze ścisłym podziałem na pokoje, lepiej wkomponują się modele mniejsze, których wydajność spokojnie wystarczy na przefiltrowanie powietrza w otwartym salonie (do 40 m2). Jeśli wybierzemy taki, który jest wysoki, ale wąski – to zajmie niewiele miejsca na podłodze i będzie łatwiej go ustawić. Te zalety ma np. niedrogi Cristal Air Advanced, który jonizuje powietrze i usuwa 99,97% zanieczyszczeń.

Czasem – np. z uwagi na okno wychodzące na ruchliwą ulicę, czy alergię pociechy – w oczyszczać powietrze chcemy wyposażyć tylko jedno pomieszczenie, nie większe niż 20m2. Warto wtedy wybierać wersje o niższej wydajności, wyposażone tyko w te funkcje, których naprawdę potrzebujemy. Modele tego typu zwykle mają niewielkie rozmiary, więc łatwo będzie zorganizować dla nich miejsce nawet w małym pokoju – a w dodatku nie obciążą zbytnio domowego budżetu (kosztują już od 199 zł).

Słodkich snów…

Według zaleceń specjalistów, nasze sypialnie powinniśmy wietrzyć 30 min. przed spaniem – krótko, ale intensywnie. Wtedy śpi się najlepiej, pod warunkiem oczywiście, że razem z tlenem do środka nie dostał się dym, spaliny lub pyłki. Jeśli decydujemy się na oczyszczacz w sypialni, to wybierzmy model z timerem, który cicho pracuje – nie będzie przeszkadzać w zasypianiu i nie trzeba będzie wstawać, aby wyłączyć urządzenie. Jeśli chcemy, by sen był możliwie najzdrowszy, pamiętajmy też o właściwym nawilżeniu – w sypialni wilgotność nie powinna spaść poniżej 30%.

Zdrowo i kolorowo w pokoju dziecka

Oczyszczacz w pokoju dzieckaPrzy wyborze produktu do pokoju najważniejszego członka rodziny, warto zadbać o ciekawy wygląd i prostą obsługę. Dobrze też, gdy sprzęt będzie wyposażony w lampę UV, funkcję jonizacji powietrza i timer. Takie modele, jak Cristal Air Coral marki Goclever, są niewielkie, a skutecznie oczyszczają powietrze ze szkodliwym substancji. Cieszą też oko ciekawym, kolorowym zdobieniem – zobaczcie sami w naszej galerii, jak prezentują się w pokojach dzieci.

Artykuł przygotowany z ekspertami marki Goclever.com

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO