Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Uwolnij się od presji! 5 zabawek, które wspierają indywidualny rytm rozwoju dziecka

Każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie. Siada, wstaje, stawia pierwsze kroki, gdy jest na to gotowe. Czasem rodzice czują presję środowiska i próbują przyspieszać te procesy, co może niekorzystnie wpływać na zdrowie fizyczne i psychiczne maluszka. Porównywanie dziecka do rówieśników prowadzi do niepotrzebnego stresu: zniechęca i obniża poczucie wartości. Poznaj 5 nowości od Fisher-Price, które „zdejmą” z Ciebie presję i zadbają o bezstresowy rozwój Twojej pociechy.

Kiedy dziecko przychodzi na świat, jest zupełnie bezbronne i zależne od rodziców. Z każdym miesiącem nabywa jednak nowych umiejętności i coraz chętniej poznaje otoczenie. Jego rozwój obejmuje różne obszary: sprawność fizyczną, język, umiejętności społeczne. Niektóre dzieci rozwijają się szybciej w jednym obszarze, ale potrzebują więcej czasu i wsparcia w innym. To zupełnie naturalne. Ważne, aby zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby i zdolności szkraba. Rodzice powinni obserwować rozwój emocjonalny i fizyczny malucha i wspierać go w zdobywaniu kolejnych sprawności, ale bez presji i porównywania. Dzięki temu dziecko będzie czuło akceptację i obdarzy ich zaufaniem, co pozwoli nawiązać głębokie relacje.

Warto pamiętać, że dzieci uczą się poprzez zabawę i eksperymentowanie, dlatego ważne jest, aby zapewnić im zabawki, które sprzyjają radosnemu rozwojowi i mogą się dostosowywać do jego potrzeb. Nowości Fisher-Price zostały zaprojektowane tak, aby wspierać dziecko w poznawaniu otoczenia od jego przyjścia na świat i czasu na brzuszku, przez naukę siedzenia, wstawania i pierwszych słów, aż po zabawy w naśladowanie i odgrywanie ról.

Oto 5 zabawek, które pomagają dziecku zdobywać kolejne umiejętności w jego własnym indywidualnym tempie.

Spokojny sen i wyciszenie
Wydra Usypianka – Przytulanka Oddychający Uspokajacz (0+) to pluszowa zabawka, która już od pierwszych dni życia maluszka pomaga mu się uspokoić i zasnąć. Wydra wspiera rodzica we wprowadzaniu codziennego rytuału zasypiania, który daje dziecku poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa, a także zapewnia lepszą jakość snu. Zabawka tworzy przyjemny klimat, który wspiera budowanie relacji z maluszkiem i pozwala „oderwać” się od codziennych obowiązków. Wydra wprowadza przytulną atmosferę, dzięki temu, że jej mięciutki brzuszek rytmicznie unosi się i opada jak podczas oddychania, a delikatne światełko i łagodna muzyka sprzyjają wyciszeniu. Miękkie materiały, satynowy ogonek i kojące dźwięki sprawiają, że zasypianie jest też okazją do rozwoju zmysłów dziecka.

wydra

Zabawkę można dostosować do indywidualnych potrzeb maluszka, wybierając funkcje, które będą dla niego najlepsze. Rodzic może włączyć ulubiony dźwięk pociechy: bicie serca, pochrapywanie, oddychanie i biały szum, a także zdecydować, czy włączyć lampkę i uruchomić poruszający się brzuszek. Poza tym zabawka jest wyposażona w regulację głośności, którą można dostosować do wrażliwości słuchowej i wieku pociechy.

Figle na brzuszku
Muzyczny Pingwinek Kiwaczek (0+) to wesoły kompan, który „rośnie” z dzieckiem od zabawy na plecach i brzuszku po zabawę na siedząco. Pomaga wprowadzać zasadę przyczyny i skutku, bo reaguje na dotyk maluszka machaniem skrzydełek i muzyką. Szkrab szybko się uczy, jak wprowadzić Pingwinka w ruch, więc chętnie przewraca się na brzuszek, aby dosięgać paluszkami do celu i uruchamiać radosne dźwięki. W ten sposób ćwiczy też mięśnie tułowia i szyi, a to przecież dobry wstęp do nauki siadania i raczkowania. Oprócz tego, że zabawka zachęca do aktywności, wspiera również rozwój zmysłów dziecka. Kontrastowe kolory na skrzydełkach Pingwinka pomagają wyostrzać wzrok, a mięciutkie, szeleszczące materiały i przyjemna muzyka angażują zmysły dotyku i słuchu pociechy.

Pingwinek jest wyposażony w dwa tryby odtwarzania melodii, aby dostosowywać się do potrzeb smyka. Pierwszy z nich zapewnia delikatną, przyjemną muzykę, która spodoba się najmłodszym dzieciom, pomoże im się wyciszyć, zrelaksować, a tym samym spędzić więcej czasu w pozycji na brzuszku. Drugi tryb to melodie odpowiednie dla dzieci, które już raczkują i siedzą. Dzięki żywszym dźwiękom maluszki mogą tańczyć i machać rączkami, aby naśladować swojego uroczego przyjaciela.

Muzyczny Pingwinek to wsparcie dla rodziców w zachęcaniu najmłodszych pociech do aktywnego spędzania czasu.

Rozwijanie sprawności
Miękkie pianinko „Baw się i kop” (0+) to prawdziwa uczta dla zmysłów. Podświetlane klawisze i duże kontrastowe wzory pomogą rozwijać wzrok malucha. Szeleszczący panel i przyjemne, wesołe dźwięki dbają o rozwój słuchu dziecka. Połączenie różnych materiałów (miękkich i twardych) oraz faktur wspiera rozwój zmysłu dotyku. Zawieszki o różnych wielkościach stwarzają okazję do ćwiczenia koordynacji ręka-oko, dzięki czemu dziecko zaczyna dostrzegać swoją dłoń i uświadamia sobie, że może ją kontrolować. To ważne odkrycie pozwala dziecku jeszcze lepiej poznawać otaczający świat.

pianinko

Pianinko zachęca dziecko również do aktywności fizycznej dostosowanej do jego etapu rozwoju. Znajdują się na nim 4 klawisze, które pociecha może aktywować kopnięciami nóżek i uruchamiać tym samym światełka i muzykę. Kiedy maluch podrośnie, może bawić się zabawką na siedząco i ćwiczyć sprawność paluszków. Gdy nauczy się chodzić, może trzymać pianinko za wygodny uchwyt i zabierać je w dowolne miejsce, pląsając przy tym do radosnych dźwięków.

Siadanie i wstawanie
„Ucz się i śmiej” Muzyczny Stolik DJ-a (6-36 mies.) to odpowiednia zabawka do ćwiczenia zręczności, siadania i wstawania. Wszystko w odpowiednim czasie, bo stolik jest wyposażony w technologię Poziomów Nauki, która dostosowuje zabawę do etapu rozwoju dziecka i jego potrzeb. To jak trzy zabawki w jednej! Rodzic obserwuje malucha i decyduje, czy ten jest już gotowy na bardziej angażującą aktywność.

stolik

Muzyczny stolik przystosowuje się do dziecka. Zabawka ma odczepiane nóżki, więc dziecko może się nią bawić na leżąco i na siedząco. Gdy poczuje się gotowe do wstawania, nóżki można doczepić, aby maluch poczuł się jak prawdziwy DJ za konsolą. Do wstawania i ruchu malucha zachęca ponad 100 dźwięków, piosenek, melodii i wyraźnych wypowiedzi. Poza tym podczas zabawy dziecko może naciskać 8 klawiszy, klawiaturę z cyferkami i obracać podświetlaną płytę. Każdy maluch znajdzie tutaj coś dla siebie.

Naśladowanie i odgrywanie ról
Little People Edukacyjna Myjnia Samochodowa (1-5 lat) to interaktywna zabawka, która pozwala poczuć się dzieciom jak w prawdziwej myjni. Tutaj maluchy „zatankują”, „umyją” samochód, zrobią „przegląd”, a potem wyruszą po przygody! 2 figurki, narzędzia mechanika i autko sprzyjają wymyślaniu przez dzieci historii i odgrywaniu ciekawych ról. To szkrab decyduje, jak potoczy się zabawa: naprawi autko śrubokrętem, przewiezie je windą w górę i w dół, zjedzie nim po torze i wymyśli dialogi między figurkami. Myjnia pozwala tworzyć dziecku różne scenariusze, a tym samym rozwija jego wyobraźnię i kreatywność.

myjnia
Warto podkreślić, że zabawa myjnią to zabawa w naśladowanie prawdziwego życia. Taka aktywność pomaga dziecku zwiększyć zasób słownictwa, zwłaszcza kiedy maluch bawi się z innymi. Zabawa myjnią to doskonała okazja do wspólnej rozrywki z rodzicami, rodzeństwem, kolegami i koleżankami, a tym samym do ćwiczenia umiejętności społecznych: współpracy i negocjacji.

Najlepsze tempo rozwoju każdego dziecka, to jego własne tempo.
Każde dziecko jest wyjątkowe i rozwija się w swoim własnym indywidualnym tempie. Ważne, aby rodzice i opiekunowie pamiętali, że szybkość rozwoju nie jest miarą inteligencji. Każde dziecko ma swoje mocne strony, które z pewnością rozwinie, jeśli tylko stworzy mu się odpowiednią przestrzeń do podążania swoim rytmem.

Nowości od Fisher-Price pomagają rodzicom i opiekunom w stworzeniu warunków, w których dzieci mogą w radosny sposób i bez stresu zdobywać nowe umiejętności. To zabawki, które wspierają rozwój dziecka od jego pierwszych dni życia, aż po zabawę w naśladowanie i odgrywanie ról.

Współpraca reklamowa

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock