Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

URIAGE BARIÉDERM CICA- krem regenerujący

Pieluszkowe zapalenie skóry (PZS) to jedna z najczęściej występujących zmian skórnych u dzieci i niemowląt. Cienka i delikatna skóra jest narażona na podrażnienia i odparzenia ze względu na inny skład płaszcza hydrolipidowego oraz słabszą ochronę przed mikroorganizmami.

Przebieg pieluszkowego zapalenia skóry charakteryzuje się występującym rumieniem, swędzącą, łuszczącą się skórą i charakterystycznym zapachem amoniaku. W cięższych przypadkach mogą pojawiać się również pęcherzyki, krostki oraz nadżerki.

Na rozwój pieluszkowego zapalenia skóry składa się kilka czynników. Czynnikiem predysponującym jest wilgoć- skóra maluszka narażona na długi kontakt z mokrą pieluchą ulega maceracji, co powoduje osłabienie bariery ochronnej i skłonność do nadkażeń bakteryjnych oraz grzybiczych. Obszarami objętymi stanem zapalnym są pośladki, miejsca intymne oraz pachwiny. Czynnikami zaostrzającymi jest mocz i kał, które znacznie podwyższają pH skóry, powodując podrażnienia oraz wysypkę. Ważne, by od pierwszych dni życia wprowadzić profilaktykę PZS, ale co w przypadku, gdy stan zapalny już się pojawi?
Podstawą pielęgnacji pieluszkowego zapalenia skóry jest zachowanie odpowiedniej higieny. Dokładne oczyszczanie delikatnymi preparatami, dokładne osuszanie skóry, a także częsta zmiana pieluszek. Dodatkowo warto do pielęgnacji włączyć preparaty działające regenerująco i ochronnie na skórę dziecka.

URIAGE BARIÉDERM CICA- krem regenerujący- to preparat, który przynosi ulgę i długotrwały komfort dla podrażnionej skóry dziecka. Dzięki połączeniu Wody Termalnej, kompleksu miedzi i cynku koi skórę, przyspiesza mechanizmy naprawcze oraz działa antyseptycznie. Opatentowany kompleks Poly-2P działa jak plaster, który izoluje i chroni delikatną skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, a zawarty w kremie smektyt absorbuje i neutralizuje wysięk. Połączenie tych składników idealnie sprawdzi w przypadku pieluszkowego zapalenia skóry, jak również dla całej rodziny na codzienne drobne uszkodzenia skóry.

www.urgopolfalodz.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO