Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

W świecie małego odkrywcy

Podczas aranżowania pokoju malucha warto pozostawić dużo przestrzeni dla… wyobraźni! Dzieci nie potrzebują wielu elementów wyposażenia, by dobrze się bawić – wybierzmy za to meble i akcesoria najwyższej jakości. Jak stworzyć pokój dziecięcy, by zadbać o komfort jego małych mieszkańców?

Pokój dziecka powinien rosnąć razem z nim. Aby nie zmieniać co chwilę aranżacji wnętrza, wybierz uniwersalne wzory, które będą odpowiednie zarówno dla niemowlęcia, jak i kilkuletniego szkraba. Znajdziesz je w kolekcji Adventure stworzonej przez markę Dekoria.pl. Proste, naturalne i przyjemne w dotyku tkaniny pomogą Ci urządzić przytulne i bezpieczne wnętrze.

Komfortowy sen malucha

Rodzice wiedzą, jak kluczowy dla rozwoju małego dziecka jest spokojny sen. Warto więc wyposażyć pokój dziecięcy w rolety, które zagwarantują odpowiednie zaciemnienie w pomieszczeniu, w którym śpi dziecko.

Rolety rzymskie Capri występują w wielu wzorach, więc z łatwością dobierzesz deseń pasujący do pokoju dziecka – zarówno dziewczynki, jak i chłopca. Ponieważ nie posiadają one dolnej falbany, po podciągnięciu zajmują mniej miejsca, co doskonale sprawdzi się zwłaszcza w niewysokich pomieszczeniach.

Dekoria.pl, roleta rzymska Capri
Dekoria.pl, roleta rzymska Capri

Dekoria.pl, pufa, roleta rzymska Capri, poszewka Gabi – kolekcja tkanin Adventure
Dekoria.pl, pufa, roleta rzymska Capri, poszewka Gabi – kolekcja tkanin Adventure

Czas na zabawę

Dziecięcy pokój codziennie zmienia swoją rolę – raz jest indiańską wioską, by za chwilę zamienić się w zamek księżniczki – zadbaj zatem o akcesoria, które przydadzą się wszystkim bohaterom. Wygodne pufy i poduszki sprawdzą się podczas narady Indian i spotkania dam dworu. Zadbaj o spójny charakter dodatków, np. poprzez wybór tkanin z jednej kolekcji.

Poszewka Kinga może być uszyta z tkanin z kolekcji Adventure, dzięki czemu stanowi idealny dodatek do dziecięcego pokoju, zwłaszcza, gdy zmęczone zabawą maluchy będą potrzebowały krótkiej drzemki.

Dekoria.pl, poszewka Kinga
Dekoria.pl, poszewka Kinga

Marka Dekoria.pl przygotowała też puf, który swoim kształtem przypomina literę „L”, dzięki czemu może też pełnić funkcję fotela z wygodnym podparciem dla głowy. To dobry wybór dla starszych dzieci, które sporo czasu spędzają na czytaniu – puf dopasowuje się bowiem do kształtu ciała i pozwala odciążyć kręgosłup.

Inny siedziskiem, które przyda się zwłaszcza podczas wizyty gości, jest puf w kształcie twardej kostki. Łatwo go przestawić, może też być stolikiem podczas grania w gry planszowe. Wielofunkcyjność to słowo-klucz podczas urządzania pokoju dziecięcego.

Dekoria.pl, puf fotel, kolekcja Etna
Dekoria.pl, puf fotel, kolekcja Etna

Dekoria.pl, puf kostka twarda, kolekcja Adventure
Dekoria.pl, puf kostka twarda, kolekcja Adventure

Porządek w indiańskiej wiosce

Dziecięce pasje mogą stać się inspiracją do dekoracji pokoju. Ponieważ często się zmieniają, lepiej uwzględnić je w dodatkach, które łatwo wymienić. Jeśli pokój dziecka od dłuższego czasu jest indiańską wioską, ozdóbmy ściany np. obrazkiem Tipi lub Arrows. Sam namiot łatwo też wyczarować z tkanin w indiańskie wzory.

Dekoria.pl, obraz Tipi
Dekoria.pl, obraz Tipi

Dekoria, obrazek Arrows
Dekoria, obrazek Arrows

Po skończonej zabawie zadbajmy o porządek. Od samego początku angażujmy dziecko w sprzątanie swoich zabawek. Ułatwią to pudełka, do których może schować swoje skarby. Drewniana skrzynka Fun Stuff z rysunkiem uroczego jeża jest wyposażona w kółka, dzięki czemu łatwiej wyruszyć z nią na poszukiwanie zaginionych zabawek. Dzięki neutralnej kolorystyce łatwo wpisze się w każde wnętrze.

Dekoria.pl, skrzynka Fun Stuff
Dekoria.pl, skrzynka Fun Stuff

Dekoria.pl, skrzynka Fun Stuff
Dekoria.pl, skrzynka Fun Stuff

Podczas urządzania pokoju dziecka należy uwzględnić jego potrzeby i zmieniające się pasje. Stwórzmy więc bezpieczną przestrzeń, która służy rozwojowi wyobraźni małego odkrywcy.

Źródło: www.dekoria.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock