Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Wakacyjny niezbędnik maluszka

Planujecie wyjazd z maluszkiem? Bez względu na to, czy wybierzecie się za granicę, czy skorzystacie z wypoczynku w kraju, wakacje z małym dzieckiem na pewno będą wyjątkowe. Aby móc w pełni odpocząć i cieszyć się wspólnymi chwilami, warto wcześniej dobrze się przygotować – zarówno do podróży, jak i do pobytu nad morzem, w górach czy nad jeziorem. Dowiedz się, jak!

Maluch, który skończył 4 miesiące, jest już gotowy, aby wspólnie z rodzicami poznawać świat. Zawsze warto jednak tę gotowość zweryfikować z pediatrą, który wykluczy wszelkie przeciwwskazania do wyjazdu, a także podpowie, co spakować do turystycznej apteczki, aby być przygotowanym na każdą okoliczność.

Czas na pakowanie

Wakacje latem nie zawsze są równoznaczne z wysokimi temperaturami i słońcem – szczególnie w naszym kraju. Właśnie dlatego jeszcze przed spakowaniem walizki warto sprawdzić pogodę długoterminową, a nawet jeśli deszcz czy wiatr nie są prognozowane, cieplejszy sweterek, kurtka czy czapka dla maluszka są niezbędne – w każdej chwili pogoda może się przecież zmienić. W bagażu niemowlęcia nie powinno też zabraknąć kocyka oraz jego ulubionych zabawek, dzięki którym czas będzie upływał znacznie przyjemniej. Ale to nie wszystko! Kluczowe znaczenie ma również dobrze spakowany bagaż podręczny, który rodzice zawsze powinni zabierać ze sobą, a w nim rzeczy, z których korzystają na co dzień:

  • chusteczki nawilżone i klasyczne higieniczne,

  • pieluszki (jednorazowe i tetrowe),

  • krem z filtrem (aby posmarować niemowlę),

  • woda do picia (jest najlepsza do gaszenia pragnienia maluszka),

  • gotowy posiłek dla dziecka (te z oznaczeniem wieku na opakowaniu są bezpieczne i dopasowane do potrzeb dziecka) wraz z łyżeczką i śliniaczkiem,

  • ulubiona zabawka niemowlęcia,

  • ubranko na zmianę,

  • lekki kocyk – przyda się w samochodzie czy podczas drzemki na spacerze,

  • smoczki.

Bądźcie gotowi do drogi!

Jeśli rodzice decydują się na wakacje w Polsce, z pewnością najwygodniej będzie im podróżować samochodem (daje to również możliwość organizowania wycieczek na miejscu). Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że niemowlę ma już swój plan dnia, do którego warto dopasować godzinę wyjazdu. Poranek to czas drzemki dziecka, a jednocześnie niższa temperatura na zewnątrz, dlatego to idealna pora na rozpoczęcie podróży. Kiedy w ciągu dnia na dworze zrobi się upalnie, należy pamiętać, aby nie przesadzić z klimatyzacją – na znaczną różnicę temperatury maluszek może bowiem zareagować przeziębieniem. Aby osłonić go przed promieniami słonecznymi, warto przymocować do szyb specjalne rolety, które z pewnością poprawią małemu odkrywcy komfort podróżowania. Prostym i sprawdzonym przez rodziców sposobem jest też zakrycie szyby tetrową pieluszką.

To ważne!

Długa podróż to dla niemowlęcia zupełnie nowa sytuacja, właśnie dlatego należy zadbać o częste postoje – dla rodziców to czas na rozprostowanie nóg, a dla maluszka – na karmienie lub przewinięcie. Jeśli dziecko jest już na etapie rozszerzania diety, zarówno podczas podróży, jak i na miejscu świetnie sprawdzą się posiłki przeznaczone specjalnie dla najmłodszych. To te ze wskazaniem wieku na opakowaniu, np. 6 nowości BoboVita z delikatnymi rodzajami mięsa i rybą. Takie produkty są bezpieczne dla niemowlęcia. Co ważne, można je podawać również w restauracji lub w hotelu, gdzie menu może nie być odpowiednie dla maluszka. Wystarczy poprosić obsługę o podgrzanie posiłku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO