Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Ważne sprawy dla Najmniejszych Odkrywców. O bajkach, które uczą tolerancji i empatii.

Zbliżają się święta. To okres, gdy wspólnie z dziećmi spędzasz więcej czasu. Aby przygotować maluchy do zimowego szaleństwa i wprowadzić w klimat świętowania, a przy tym pokazać im różnorodność ludzkich temperamentów, możesz obejrzeć z nimi bajki Little People Mali Odkrywcy „Zimowe wakacje”. Fabuła tych bajek będzie okazją do omówienia trudnych wydarzeń z życia przedszkolaka. Potem wspólnie możecie bawić się zabawkami z tej serii i odgrywać ciekawe scenariusze.

Bajki powinny być dostosowane do wieku dziecka i jego poziomu rozwoju. Powinny przynosić radość, ale też edukować i zawierać bezpieczne treści. Takie właśnie są filmy animowane Little People Mali Odkrywcy. Każdy z krótkich odcinków tej bajki uczy dzieci ważnych umiejętności, chociażby: współpracy, pokonywania trudności, empatii, używania zwrotów grzecznościowych. Cykl „Zimowe wakacje” przenosi dzieci do świata Śniegolandii. Emma, Eddi, Sofie i Koby pokazują maluchom, jak ciekawie bawić się na śniegu. Mali bohaterowie nie tylko dobrze się bawią, rzucając śnieżkami i budując igloo, ale też pokonują pojawiające się problemy.

Bajki Little People pokazują, że nawet najmłodsi mierzą się z poważnymi trudnościami. Bohaterowie tego filmu animowanego doświadczają różnych emocji: zazdrości, rozczarowania, strachu, zniechęcenia. Przecież takich uczuć doświadczają dzieci. Tak jak jedna z bohaterek bajki, Emma, która próbuje być pingwinkiem, aby przypodobać się innym. Wtedy z pomocą przychodzi jej przyjaciel, który tłumaczy, że nie musi udawać kogoś innego, by inni ją lubili. Przecież najlepiej być po prostu sobą. Warto podkreślić, że bohaterowie bajki zachowują się, jak maluszki, które nie zawsze wiedzą, jak postąpić w różnych sytuacjach i dopiero uczą się relacji z innymi. Co zrobić ze znalezioną zabawką? Czy można ją zatrzymać?

 

 

W życiu maluszka ma się pojawić młodsze rodzeństwo? Ta wiadomość wcale nie musi go od razu ucieszyć. Jedna z bohaterek bajki, mała małpka, jest zazdrosna o maleństwo i boi się, że rodzice już jej nie potrzebują. Dla dziecka pojawienie się młodszego rodzeństwa może być trudną do zaakceptowania zmianą i nie można tego bagatelizować. Na szczęście koledzy, pomagają zrozumieć małej bohaterce, że młodszy brat może zostać jej najlepszym przyjacielem, a rodzice z pewnością będą się o nią nadal troszczyć. Dużą wartością bajek Little People Mali Odkrywcy jest właśnie to, że poruszają problemy, które rzeczywiście dotyczą dzieci.

 

 

Każdy inny, wszyscy równi
Dlaczego jeszcze warto oglądać z dziećmi te bajki? Bo każdy bohater tego serialu animowanego wygląda inaczej i ma inny charakter. Tak jak w prawdziwym życiu. Niezależnie jednak od koloru włosów, odcienia skóry i płci, każda postać wnosi do fabuły coś bardzo ważnego i pokazuje, że chociaż ludzie różnią się od siebie, to każdy jest wartościowy i zasługuje na szacunek. Cykl Little People uczy też szacunku do zwierząt, pomagania słabszym i tego, że współpraca przy rozwiązaniu problemów może przynieść doskonałe efekty.

 

 

Oglądamy i bawimy się
Little People to nie tylko filmy animowane. To również seria zabawek, którymi możecie się bawić i dzięki nim wymyślać różne scenariusze. Dzieci lubią zabawę w odgrywanie ról, a zabawki z tej serii są do tego stworzone. W długie, zimowe wieczory możecie oglądać bajki, a potem powtarzać te same sceny albo wymyślać swoje własne fabuły. Okres świąt sprzyja byciu razem. Bawcie się zatem: Wozem Strażackim Małego Odkrywcy, Edukacyjnym pociągiem ze zwierzątkami, Muzyczną Farmą Małego Odkrywcy lub Edukacyjną Myjnią Samochodową. W każdym z zestawów znajdziecie przynajmniej jedną figurkę. Możecie łączyć ze sobą zestawy, by w te święta stworzyć swoją własną Śniegolandię.

 

 

Zabawa to ważna sprawa
Bajki Little People Mali Odkrywcy dostarczą dzieciom radości i wartościowej rozrywki, wypełnionej edukacyjnymi treściami, które możecie utrwalać, bawiąc się zabawkami z tej serii. Jeśli wspólnie z maluchem chcecie zobaczyć taniec śnieżnej małpki i dowiedzieć się, jak zakończy się zabawa niesfornych króliczków, koniecznie zajrzyjcie do Śniegolandii. Tylko uważajcie na latające śnieżki!

Współpraca reklamowa

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO