Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Wrześniowa wyprawka przedszkolaka

Warto zadbać o to, aby pierwsze dni w przedszkolu, a tym samym nowy etap w życiu dziecka był dla niego jak najmniej stresujący. Szafa przedszkolaka powinna być więc bogata w kolorowe, wesołe, ale też przyjazne dla małych rączek ubrania. Przygotowaliśmy poradnik, który pomoże Wam w przygotowaniu pierwszej wrześniowej wyprawki.

Pierwsze dni w przedszkolu to ogromne przeżycie i nowy etap, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Wszyscy muszą zmierzyć się z ogromem wyzwań i nieznanych dotąd problemów. Rozłąka, zmiana trybu dnia, a przede wszystkim samodzielność. Wszystko to wiąże się z dużym stresem naszych pociech. Zadaniem rodziców jest pomoc dzieciom w odnalezieniu się w nowej sytuacji.

Do małych paluszków

Każdy rodzic powinien pamiętać, że dziecko w przedszkolu przez większość czasu musi radzić sobie samo. Opiekunowie z pewnością pomogą w zakładaniu bucików czy zdejmowaniu kurteczek, jednak najlepiej, aby dziecko potrafiło poradzić sobie z tym samodzielnie. Przy komponowaniu wrześniowej wyprawki przedszkolaka powinniśmy więc zwrócić uwagę na to, aby znalazły się w niej rzeczy wygodne. Takie, które łatwo się zakłada i zdejmuje. Unikajmy więc małych guziczków, troczków i wiązań na kokardki, bo mogą przysporzyć dzieciom sporych kłopotów. Idealnym rozwiązaniem będą ubranka zakładane przez głowę. W małych paluszkach zdadzą egzamin też grube suwaki i duże, wygodne guziki. A na nogi koniecznie buty na rzepy. Nasze pociechy nie będą wtedy miały problemu z zapięciem elementów garderoby i poradzą z nią sobie bez pomocy opiekunów.

W zgodzie z pasją

Dzieci powinny czuć, że przedszkole to przyjazne dla nich miejsce. W nim, podobnie jak w domu, będą rozwijały swoje pasje i miały ulubione zabawki. Ubranka z kolorowymi, wesołymi aplikacjami sprawią, że fani dinozaurów, samochodów, piłki nożnej czy sztuk walki będą mieć swoje „domowe” hobby zawsze przy sobie. Małe „księżniczki”, baletnice i miłośniczki zwierzątek mogą także cieszyć się swoimi zainteresowaniami w przedszkolu. Doskonałym rozwiązaniem są wesołe grafiki i niebanalne napisy odzieży Endo, które i przypadną do gustu dzieciom i ich rodzicom.

Bez monotonii

Każde dziecko marzy o swoim pierwszym plecaku oraz jego wyjątkowym wyposażeniu, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza przedszkolna wyprawka. Warto więc postawić na niepowtarzalne, ale też przy okazji niedrogie akcesoria. W ten sposób zadowolone będą maluchy, a przy okazji rodzice. Piórniki, worki na kapcie, a nawet pudełka śniadaniowe mogą stworzyć przemyślaną i interesującą kolekcję. Pojawiają się na nich ulubione wzory, motywy i postaci z bajek, które ucieszą każdego małego przedszkolaka i dodadzą odwagi podczas pierwszych dni adaptacji w nowym miejscu.

Warto pokazać dzieciom, że przedszkole może kojarzyć się z zabawą i przyjemnością. Wtedy to wielkie przeżycie nie będzie już dla nich tak straszne. Na stronie www.endo.pl znajdziecie mnóstwo inspiracji. Przy okazji możecie skomponować wyprawkę przedszkolaka, zaczynając od kolorowych ubranek, a skończywszy na przydatnych akcesoriach. Zaproście swoje dzieci do wspólnych zakupów online. Niech one również decydują, w czym będą czuły się najlepiej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO