Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Zabawy i aktywności wspierających rozwój mowy, które Was zaskoczą

Ciekawość to naturalna cecha wszystkich dzieci. Wszechobecne pytania: Co to? Dlaczego? Towarzyszą dziecku przez całe dzieciństwo! Na początku niewerbalnie poprzez wskazywanie przedmiotów palcem i pytające spojrzenie, a później już jako często zadawane pytania o wszystko, co znajdą w zasięgu swojego wzroku…

W rozwijaniu słownictwa i lepszym poznaniu otaczającego świata świetnie pomoże gra Znajdź coś – zabawy w małych detektywów. Zabawę można zacząć już z dwulatkami, które dynamicznie rozwijają słownictwo, chłoną wszystkie informacje jak gąbka i angażują się w każdą aktywność. Oczywiście, taki maluch będzie początkowo wymagał pomocy dorosłego, ale gra jest świetnie dostosowana do stopniowania trudności. Najpierw możemy poznać przedmioty zaprezentowane na tekturowych kartach – nazywać je, opowiadać o ich cechach, a później dopiero dać dziecku lupę i razem z nim szukać w pokoju innych przedmiotów o danej cesze. Na tym właśnie polega podstawowy wariant gry. Szukamy więc czegoś co jest np. ciepłe, zimne, jest zabawką, ma okrągły kształt lub dany kolor. Wariantów jest jednak znacznie więcej. Można w grę zaangażować rodzeństwo i szukać na dwie lupki. Dużo radości sprawi również zabawa samymi kartami, na których szukamy przedmiotu, który się powtarza. Ze starszymi dziećmi możemy nawet porozmawiać o cechach wspólnych przedmiotów widocznych na kartach a także tych widocznych w pokoju. Warto przy tym wspomnieć, że wydawnictwo zadbało o dobrą jakość gry. Grube, tekturowe elementy gwarantują niezniszczalność w małych, ciekawskich rączkach. Zabawę umilają też wyraźne, przyciągające wzrok ilustracje. Gra wyraźnie sprawia dzieciom przyjemność i daje ogromną satysfakcję, kiedy uda im się prawidłowo wykonać zadanie.

Znajdź_coś_1200X1200pix

znajdz-cos-4

Szukając przedmiotów maluch nie tylko świetnie się bawi, ale również rozwija słownictwo, uczy się cech przedmiotów, wzmacnia swoją pewność siebie, a także ćwiczy koncentrację. Znalezienie tego, co wskazuje lupa zawsze daje dużą satysfakcję. Wcielenie się w małego detektywa jest bowiem tym, czym lubią zajmować się małe dzieci, bo otaczający je świat jest jeszcze niepoznaną, pełną tajemnic krainą.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock