Zdrowa podróż? To możliwe!

Hurra! Jedziemy do Babci! Ale Kasia ledwo wsiądzie do samochodu, znowu będzie wymiotować 🙁 Albo wysiądzie otępiała po zażyciu tabletek przeciw chorobie lokomocyjnej, ledwo da Babci buziaka i nawet się z innymi dziećmi nie pobawi 🙁

Kasia nie lubi łykać tabletek, do tego jedne leki słabo na nią działają, a inne powodują senność i mają mnóstwo skutków ubocznych. Czy jest na to sposób? Oczywiście, że jest ! Trzeba kupić plasterki TRANSWAY. I tak jak Ola na zdjęciu, radośnie przeglądać w podróży książeczki, wyglądać przez okno, śpiewać i zadawać rodzicom mnóstwo pytań :), wsunąć obiad babci, zamęczyć kuzynów zabawą i równie komfortowo wrócić do domu.
Choroba lokomocyjna trapi ok. 50% małych podróżników. Najwięcej problemów mają dzieci między 2 a 12 rokiem życia. Potem większość z nich wyrasta z tej przypadłości, ale są i tacy, którzy będą zmagać się z kłopotami w podróży przez całe życie. Niektórym objawi się to w późniejszym wieku.
Dla rodziców mniej ważne jest, czym dolegliwość jest spowodowana. Ważniejsze – jak sobie z nią radzić, żeby, najmniejsza nawet, podróż z dzieckiem nie była koszmarem.

Pamiętajmy więc:

– Samochód należy przygotować do podróży: posprzątać, usunąć śmieci i choinki zapachowe, wywietrzyć.
– Nie ruszamy w podróż tuż po obfitym, ciężkim posiłku. Jemy coś lekkiego, najlepiej jakiś czas przed startem. Ale pusty brzuszek też nie jest dobrym pomysłem.
– Nie poimy dziecka słodkimi, gazowanymi napojami, najlepsza jest woda, także bez bąbelków.
– Nie karmimy w trakcie podróży czipsami, czy innymi ciężko strawnymi potrawami.
– Fotelik dziecka umieszczamy na środku tylnej kanapy, tak aby dziecko patrzyło przed siebie, w dal. Osoba cierpiąca na chorobę lokomocyjną musi siedzieć twarzą do kierunku jazdy, najlepiej z przodu.
– Można zasłonić boczne szyby, żeby uciekający krajobraz nie zaburzał pracy błędnika.
– Zapewniamy dopływ świeżego powietrza w samochodzie (także w przedziale pociągu).
– Robimy przerwy, żeby dziecko mogło zmienić pozycję, zaczerpnąć powietrza, pobiegać…
– Przygotowujemy trasę i jeśli to możliwe, staramy się ominąć korki. Ciągłe hamowanie i ruszanie, nawet zdrowego przyprawi o mdłości.
A co z wycieczką stateczkiem na Hel? Stosujemy powyższe sugestie (niektóre:)), ponadto spróbujmy pozostawać na pokładzie, mniej więcej w połowie jednostki (tu najmniej buja). Pokazujmy dziecku odległe, w miarę stałe punkty, np. horyzont czy chmury, obserwowanie fal nasili objawy choroby.
No i najważniejsze – przyklejamy plasterki TRANSWAY a część z powyższych wskazówek z pewnością okaże się zbędna. Może nawet wszystkie? Trzeba to sprawdzić!
TRANSWAY to małe silikonowe stożki mocowane plasterkami do skóry na obu nadgarstkach w ściśle określonych punktach. Czary???Nieee!!! To starożytna chińska metoda akupresury, czyli uciskania różnych miejsc na naszym ciele. Tak jak w przypadku akupunktury, tylko bez igieł. Warunkiem skuteczności jest odpowiednie umieszczenie stożków. A plaster gwarantuje, że się nie przesuną i będą działać precyzyjnie

Jakie plasterki TRANSWAY mają zalety?

– nie ma przeciwwskazań (dla każdego od 3 roku życia),
– nie ma skutków ubocznych (żadnego otępienia!),
– niczego do organizmu nie wydzielają, to tylko masaż,
– wystarczy je nakleić ok. 15 minut przed podróżą,
– na krótkie i długie podróże – działają tak długo, jak długo pozostają naklejone na nadgarstkach,
– przynoszą ulgę nawet po wystąpieniu objawów,
– działają także uspokajająco, wpływając na poprawę samopoczucia i likwidując objawy stresu. Ważne dla osób odczuwających lęk przed lataniem samolotem!
Co ważne, TRANSWAY został opracowany przez zespół francuskich lekarzy i specjalistów akupunktury i jest produkowany we Francji zgodnie ze wszystkimi normami bezpieczeństwa i dobrych praktyk. To gwarancja jakości tego produktu.
Jak plasterki przykleić, aby dobrze działały? Dowiecie się z ulotki znajdującej się w opakowaniu. Tam jest wszystko narysowane i opisane 🙂
Spokojnej podróży!
Udanych wakacji!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock