PLASTER

Jak sprawić, aby proces odklejania plastrów nie przysparzał bólu dziecku?

Temat stłuczeń, małych opatrunków i gojenia się ran jest dobrze znany każdemu rodzicowi. Plastry samoprzylepne są nieodłącznym elementem dziecięcych przygód, jednak ich usuwanie często bywa bolesne. Szczególnie dla najmłodszych dzieci, może kojarzyć się z bólem i niepokojem. Dlatego warto wspomóc dzieci i uczynić proces odklejania plastrów bardziej przyjemnym.

Charakterystyka skóry dziecka

Skóra dzieci, zwłaszcza noworodków, znacząco różni się od skóry dorosłych, gdyż nie jest jeszcze w pełni rozwinięta. Jest bardziej wrażliwa, podatna na wysuszenie i, co oczywiste, bardziej narażona na urazy. Dlatego tak istotne jest dbanie o jej odpowiednie nawilżenie i unikanie stosowania nieodpowiednich preparatów, które mogą przesuszać skórę.

Plastry – nieodłączni towarzysze dzieciństwa

Okres wakacyjny to czas, kiedy praktycznie każde dziecko, bez względu na wiek, staje się małym poszukiwaczem przygód. Nie trzeba wcale wesołego miasteczka, aby pojawił się problem. Jeden nieprzemyślany kroczek i już mamy problem! Zranione łokcie i kolana pokryte plasterkami to scenariusz dobrze znany z dzieciństwa. Nie mówiąc już o popularnych w przypadku stłuczeń plasterkach włókninowych czy wodoodpornych, także o opatrunkach samoprzylepnych, taśmach mocujących czy przylepcach używanych przy schorzeniach dermatologicznych. Wszystkie te produkty powinny trzymać się skóry mocno, co niestety oznacza utrudnienie podczas odklejania, szczególnie u młodszych dzieci.

Dlaczego ściąganie plastrów u dziecka może okazać się problemem? Metoda „suchego” ściągania plastrów ma dwie oczywiste wady. Po pierwsze, odklejanie plasterków od skóry, zwłaszcza tej pokrytej włosami, jest prawie zawsze bolesne i stresujące dla dziecka. Po drugie, istotnym problemem jest rana, częściowo zasuszona pod plastrem, która może przykleić się do kleju. Gwałtowne zerwanie plastra może otworzyć ranę na nowo, a takiej sytuacji chcemy uniknąć.

CHIESI

Rozwiązanie istnieje!

Na szczęście na rynku dostępne są preparaty zawierające substancje, które nawilżają plaster i minimalizują ból podczas ich usuwania. Przykładem jest heksametylodisiloksan (znajdujący się w spreju Stick-Off), który skutecznie usuwa klej ze skóry, a następnie ulatnia się z jej powierzchni, umożliwiając przyklejenie kolejnego opatrunku. Warto zauważyć, że ten preparat nie zawiera alkoholu, co eliminuje ryzyko dodatkowego wysuszenia skóry dziecka.

Stick Off jest wyjątkowo łatwy w obsłudze i może być stosowany pod dowolnym kątem. Doskonale sprawdzi się przy różnych rodzajach plastrów, zarówno tych o delikatnym, jak i silnym działaniu klejącym. Nie wnika w naskórek, nie wywołuje podrażnień skóry. W skrócie, dzięki Stick Off® aplikacja plastrów staje się znacznie łatwiejsza!

CHIESI/NKO/STI/01/03/2024

Współpraca reklamowa

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock