Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

26 i 27 lutego br. nastąpi otwarcie pierwszego w Polsce Funzeum

W dniach 26 i 27 lutego 2022 roku będzie można odwiedzić po raz pierwszy w Polsce Funzeum wykorzystujące nowoczesne technologie cyfrowe i oferujące niezwykłe efekty wizualne oraz interaktywną zabawę. Ten nietypowy obiekt edukacyjno – rozrywkowy zostanie otwarty w Gliwicach. Do dyspozycji gości będzie oddanych ponad 50 multisensorycznych instalacji umożliwiających zrozumienie działania światła i kolorów.

Muzea sztuki cyfrowej tworzą nową rzeczywistość kulturalno – rozrywkową XXI wieku, przyciągając zwiedzających z całego świata. Angażują zmysły, pobudzają wyobraźnię i dostarczają niezapomnianych przeżyć. Z tą myślą zostało również zaprojektowane i stworzone Funzeum, które będzie pierwszą w Polsce tak dużą interaktywną ekspozycją, wykorzystującą m.in. magię światła i kolorów.

Mierzące prawie 4000 metrów kwadratowych Funzeum, złożone z kilkudziesięciu instalacji, jest inspirowane m.in. TeamLab Borderless w Tokio, czyli największym muzeum sztuki cyfrowej na świecie. Kreatywna przestrzeń obiektu ma sprzyjać zabawie światłem i kolorem pełniąc funkcję nowoczesnego muzeum, pobudzającego wyobraźnię gości. “Eksponaty” w Funzeum są zaprojektowane tak, żeby odwiedzający mogli wypróbować niemalże każdy pomysł, jaki przyjdzie im do głowy pod wpływem zwiedzania. Można w trakcie zwiedzania robić zdjęcia i uczyć się poprzez zabawę.

Funzeum, czyli muzeum na odwrót

W przestrzeni Funzeum nie obowiązują typowe zakazy, które wyznaczają sztywne reguły zwiedzania, jak w przypadku tradycyjnych obiektów muzealnych. Wręcz przeciwnie, goście odwiedzający tą niezwykłą, interaktywną wystawę, mogą sami jej doświadczać, odkrywając co można zrobić z poszczególnymi eksponatami. Wśród dostępnych scenerii magicznej wystawy znajdzie się m.in.: fluorescencyjny las, planeta przerośniętych kwiatów czy sala księżycowa wraz z innymi planetami. Do dyspozycji gości będzie ponad 50 multimedialnych instalacji, wykorzystujących różne źródła światła i tworzących scenerie do wyjątkowych zdjęć.

Trudno opisać słowami wszystko, co przygotowaliśmy dla odwiedzających Funzeum. To miejsce wyłamuje się całkowicie ze schematu placówki muzealnej. Tworząc ten obiekt o charakterze edukacyjno-rozrywkowym chcieliśmy, aby zwiedzający mógł wypróbować niemalże każdy pomysł, jaki przyjdzie mu do głowy pod wpływem zwiedzania. W przeciwieństwie do tradycyjnego muzeum, gdzie zazwyczaj eksponatów nie wolno dotykać, w Funzeum można doświadczać wystawy pod każdym kątem. Tutaj chodzi o to, aby goście sami odkryli, co można zrobić z danymi elementami wystawy. – mówi Adam Wicher, pomysłodawca i dyrektor Funzeum.

Jednym z zaskakujących elementów, udostępnionych w obiekcie będzie na przykład największe w Polsce pianino podłogowe, mierzące prawie 12 metrów długości. Aby zagrać na tym interaktywnym instrumencie z podświetlanymi klawiszami będzie trzeba nieźle się nabiegać, aby wydobyć z pianina dźwięk.

W Funzeum będzie można doświadczyć na własnej skórze i zrozumieć działanie światła oraz kolorów. Nie znajdziemy tu zamkniętych gablot, tylko instalacje tworzące interaktywną ekspozycję i kreatywną przestrzeń do nauki przez zabawę. Projektując to miejsce chcieliśmy, aby zdobywanie wiedzy było niezwykłą przygodą. – wyjaśnia Adam Wicher dyrektor Funzeum.

Funzeum mieszczące się w Gliwicach w kompleksie C.H. Europa Centralna będzie największym w Polsce obiektem edukacyjno-rozrywkowym oferującym multisensoryczne i interaktywne instalacje, inspirowane magią kolorów i światła.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock