Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Anna Falkowska-Bors zwyciężczynią jubileuszowej 10. edycji konkursu „Położna na Medal”

Dziesięć lat, dziesięć edycji i dziesiątki wyjątkowych specjalistek w swoim fachu wyróżnionych za zaangażowanie i profesjonalizm. To niezwykła historia konkursu „Położna na Medal”, którego jubileuszową 10. edycję właśnie zakończono. Zwyciężczynią została Anna Falkowska-Bors – położna z Jasła. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio Elżbiecie Osińskiej z Polkowic i Barbarze Krasnodębskiej z Wejherowa. W sumie we wszystkich edycjach konkursu, w którym rywalizują najlepsze położne ogólnokrajowe oraz w poszczególnych województwach, zgłoszono aż 4 882 kandydatki. Matki, kobiety w ciąży, pacjentki oraz członkowie ich rodzin, oddali na nie łącznie ponad 211 tys. głosów, świadcząc tym samym o niezwykłym zaufaniu i uznaniu dla ich pracy.

W 10. edycji konkursu “Położna na medal” udział brało 512 kobiet, na które oddano łącznie 7 386 głosów. Wśród tegorocznych laureatek znajdują się położne, które swoją pasją i profesjonalizmem zdobyły uznanie pacjentek, ich rodzin oraz całego środowiska medycznego. Historie tych niezastąpionych specjalistek są dowodem na to, jak położne wpływają pozytywnie na życie kobiet w trakcie jednego z najważniejszych okresów ich życia.

Położna na medal pochodzi z Jasła, woj. podkarpackie.

Anna Falkowska-Bors, zwyciężczyni 10. edycji konkursu „Położna na Medal”, może pochwalić się 19-letnim doświadczeniem w zawodzie. Obecnie pracuje w NZOZ MEDYK S.C. przy ul. Mickiewicza 5 w Jaśle, gdzie spędziła już 16 lat swojej kariery. Wcześniej, przez 2 lata, pełniła funkcję położnej w Ośrodku Zdrowia w Dębowcu (2006-2008) oraz odbywała staż w szpitalu w Jaśle przez 1 rok (2000-2001).

Poza pracą zawodową, Anna Falkowska-Bors ma szereg pasji, takich jak podróże, wędrówki po górach, czytanie dobrej książki, aktywność fizyczna, zwłaszcza bieganie, oraz morsowanie. Z zapałem angażuje się również w działalność charytatywną, wspierając Fundację Kacper Stój.

fot. Anna Falkowska-Bors

– Otrzymanie wyróżnienia w konkursie 'Położna na Medal’ dla mnie to nie tylko powód do szczęścia i dumy, ale również dodatkowa motywacja do dalszego rozwoju zawodowego. Przejęcie zaszczytnego pierwszego miejsca otwiera przed mną szansę na większą widoczność i dotarcie do szerszego grona kobiet w różnym wieku. Praca jako położna to dla mnie nie tylko obowiązek, ale również prawdziwa przyjemność. Nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie, nawet jeśli w liceum rozważałam alternatywy takie jak psychologia czy leśnictwo – mówi Anna Falkowska-Bors.

Położne na medal z drugim i trzecim miejscem pochodzą z województwa dolnośląskiego i pomorskiego.

Elżbieta Osińska z Polkowic (woj. dolnośląskie) wiceliderka tej edycji konkursu, to specjalistka z 31-letnim stażem pracy. Od 20 lat pracuje jako położna środowiskowo-rodzinna w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych – ZOZ S.A. Od lat uczy kobiety samobadania i prowadzi programy profilaktyki raka piersi. W punkcie laktacyjnym wspiera młode mamy w karmieniu piersią. Od trzech kadencji jest Delegatem i Pełnomocnikiem Dolnośląskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu. W 2021 roku została wyróżniona odznaczeniem zawodowym „BENE MERITUS”. Prywatnie szczęśliwa mężatka i matka trójki dorosłych dzieci. Wolny czas spędza w ogrodzie, lubi spacery i jazdę na rowerze.

fot. Elżbieta Osińska

Barbara Krasnodębska która zajęła III miejsce, to położna z 35-letnim doświadczeniem w zawodzie. Pracuje w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie (woj. pomorskie) oraz prowadzi własną placówkę gdzie edukuje i przygotowuje młodych rodziców do nowych ról matki i ojca. Jest również opiekunem praktyk studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pasją jej życia jest praca, a największą radość daje jej trzymanie w rękach nowo narodzonego dziecka. Prywatnie, szczęśliwa żona, matka oraz niedługo babcia. W konkursie „Położna na Medal” nominowana była już po raz trzeci, co stanowi dla niej ogromne wyróżnienie i docenienie jej pracy.

fot. Barbara Krasnodębska

W ciągu dziesięciu lat istnienia konkursu, liczba zgłoszeń i oddanych głosów systematycznie wzrasta, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu społeczeństwa i uznaniu dla roli położnych w opiece okołoporodowej. To właśnie w jubileuszowej edycji konkursu warto podkreślić, jak wiele zawdzięczamy niezastąpionym położnym, które w codziennym trudzie pielęgnują zdrowie i dobro swoich pacjentek.

Ta wyjątkowa edycja konkursu to nie tylko kolejne ogłoszenie wspaniałych laureatek, ale także symboliczne podsumowanie dziesięciu lat niezwykłej pracy i zaangażowania przy tym bardzo potrzebnym projekcie. To jubileusz, podczas którego celebrujemy wysiłki położnych, ich rolę w społeczeństwie i wpływ na poprawę standardów opieki okołoporodowej. Dziękujemy wszystkim, którzy przez te lata wspierali naszą inicjatywę i z dużym optymizmem patrzymy na jej rozwój w przyszłości – mówi Iwona Kurek-Barańska, Zastępca Dyrektora Generalnego i Członek Zarządu, Zakłady Farmaceutyczne „UNIA” S.P.

Informacje na temat wszystkich wyróżnionych położnych w tegorocznej 10. edycji, można znaleźć na stronie: https://poloznanamedal.info/laureatki

„Położna na Medal” – edukacja i promocja dobrych praktyk, wzmacniające opiekę okołoporodową

Od 2014 roku trwa nieustanna misja „Położnej na Medal”, kampanii społeczno-edukacyjnej, której celem jest nie tylko podnoszenie standardów opieki okołoporodowej w Polsce, ale również zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat kluczowej roli położnych w tym procesie.

Kampania kierowana przez Akademię Malucha Alantan (AMA), stworzona została z troskio jakość opieki nad kobietami w trakcie ciąży i po porodzie. Poprzez edukację i promocję najlepszych praktyk, „Położna na Medal” stawia sobie za zadanie wykreowanie środowiska, w którym każda kobieta i jej rodzina otrzymują pełną, profesjonalną opiekę.

Konkurs – wyróżnianie najlepszych

Jednym z filarów kampanii jest konkurs, którego organizatorem i pomysłodawcą jest Akademia Malucha Alantan (AMA). Wyróżniając najlepsze położne w kraju, konkurs skupia się nie tylko na profesjonalizmie, lecz także na zaangażowaniu i roli położnej w życiu pacjentki i jej rodziny. Położne mogą zgłaszać się same lub być rekomendowane przez swoje pacjentki i ich rodziny. Zasady głosowania są klarowne: każda pacjentka i jej rodzina mogą oddać swój głos na jedną położną.

Patronaty i wsparcie

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych (NRPiP) objęła honorowym patronatem 10. edycję kampanii, a Polskie Towarzystwo Położnych, pełniło rolę patrona. Wsparcie merytoryczne dostarczyła Fundacja „Rodzić po Ludzku”, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni oraz Polskie Centrum Edukacji, a marka Oktaseptal objęła kampanię mecenatem. Pomysłodawcą i organizatorem jest Akademia Malucha Alantan, we współpracy z Zakładami Farmaceutycznymi „UNIA”. Instytucje te wspólnie pracują, by każda kolejna edycja konkursu była szansą na uhonorowanie tych położnych, które codziennie wpływają pozytywnie na życie przyszłych matek i ich rodzin.

Współpraca reklamowa

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock