Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Bezpłatne spotkanie z teatrem, Festiwal Lalka na Scenie, 4-5.09.2021

W dniach 4-5 września w Warszawie na Rynku Nowego Miasta po raz szósty odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie”. To wyjątkowa okazja do spotkania z mistrzami teatru ulicznego z Europy i z Polski. Spektakle dla publiczności są bezpłatne.

VI edycja Festiwalu „Lalka na Scenie” rozpocznie się w sobotę 4 września na Rynku Nowego Miasta w Warszawie. Od soboty do niedzieli widzowie spotkają się z tradycją ulicznych teatrów lalkowych. Jak co roku, będzie to niezapomniany czas, w którym wybitni artyści zaprezentują przedstawienia grane marionetkami i pacynkami oraz odkryją tajniki technik teatralnych. W tym roku swoje spektakle zaprezentują artyści z Francji, Włoch, Słowacji, Czech i Polski. Spektakle będą grane podczas dwóch dni festiwalowych od godz. 12:00 i będą zaczynać się o każdej pełnej godzinie. Repertuar co roku dobierany jest tak, aby język nie stanowił trudności w zrozumieniu treści przez publiczność i aby przedstawienia były odpowiednie dla widzów w każdym wieku. Na wszystkie wydarzenia festiwalowe obowiązuje bezpłatny wstęp. W wyniku obostrzeń przebieg Festiwalu, w tym uczestnictwo oraz liczba osób, będzie wymagała przestrzegania określonych na miejscu zasad w Strefie Widza. Zachęcamy widzów do zabrania swoich: koców, poduszek czy krzesełek.

– W tym roku wraz z początkiem roku szkolnego zapraszamy Widzów do uczestnictwa w VI Międzynarodowym Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych – Lalka na Scenie w dniach 4-5 września. To wyjątkowa okazja, by przenieść się w niezwykły świat teatru, marionetek, pacynek. Spędzić wyjątkowy czas z teatrem ulicznym. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, nasz Festiwal nie ma ograniczeń wiekowych. Mamy nadzieję, że także tegoroczne spotkania z teatrem ulicznym, będą dobrze spędzonym czasem dla naszych Widzów” – powiedziała Grażyna Karwowska-Winiarek, Prezes Fundacji Meritum im. Zbyszka Winiarka, Dyrektor Festiwalu „Lalka na Scenie”.

Nad artystycznym poziomem Festiwalu czuwa Ivan Gontko, Dyrektor Artystyczny Festiwalu. Znany i ceniony na forum międzynarodowym reżyser, aktor teatralny i filmowy, znawca tradycyjnego teatru lalek, twórca wielu wydarzeń i produkcji teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Od lat na całym świecie kultywuje tradycję ulicznych teatrów lalkowych.

Bezpłatne spotkania z teatrem – „Lalka na Scenie 2021” zaprezentuje!

W tym roku na Festiwalu gościć będą artyści: Robert Poryziński z Teatru Miejsca, z autorską adaptacją baśni H.C.Andersena w widowisku „Opowieści Papierowego Teatru Dzielny Ołowiany Żołnierz i Brzydkie Kaczątko”, łączących w sobie tradycyjny teatr lalkowy z elementami średniowiecznego teatru retablo i papierowym teatrem Kamishibai. Artysta z Francji Lyes Ouzeri przedstawi zabawną historię zawadiaki Polichinelle’a. Duet Luis Montoto i Pavla Smacová z czeskiego teatru Karromato zabiorą widzów do świata pięknych drewnianych pacynek w spektaklu „Tauromaquia”. Tradycyjną opowieść o Harlequine w spektaklu „Harlequinades” przedstawi włoski lalkarz Paolo Rech. Jak co roku na Festiwalu obecni będą Ivan Gontko i Rebeka Gontkova ze Słowacji, którzy zaprezentują widzom spektakl „Wskrzeszona nieboszczka” oraz ponad 100-letnią marionetkę Gašparko – jedną z najstarszych nadal grających marionetek. A pomiędzy spektaklami rozbrzmiewać będzie zabytkowa katarynka.

Informacje ogólne o tegorocznym Festiwalu

 • DATA FESTIWALU: sobota (4.09) i niedziela (5.09).

 • MIEJSCE: Rynek Nowego Miasta, Warszawa.

 • ROZPOCZĘCIE SPEKTAKLI: 12:00, 13,00, 14,00, 15,00 oraz 16.00.

 • POGODA: w przypadku deszczu, chwila przerwy i zaraz po ustaniu deszczu – kontynuowane będą dalsze spektakle.

 • UWAGA! Prosimy o przyniesienie ze sobą: koców, poduch, krzesełek, aby zająć miejsce w Strefie Widza.

 • UWAGA! Przy wejściu na teren Strefy Widza wszyscy uczestnicy będą proszeni o dostosowanie się do zasad uczestnictwa (w związku z sytuacją COVID-19).

Harmonogram Festiwalu „Lalka na Scenie” 2021

 • Ouzeri Lyes, Theatre des Marionnettes Again (Francja), spektakl pt. „Polichinelle” (sob. godz. 12.00/niedz. godz. 13.00)
 • Ivan Gontko/Rebeka Gontkova, Teatr Tyjatr (Słowacja), spektakl pt. „Wskrzeszona nieboszczka” (sob. godz. 14.00/niedz. godz. 14.00)
 • Paolo Rech, Bambabambin Puppet Theatre (Włochy), spektakl pt. „Harlequinades” (sob. godz. 16.00/niedz. godz. 15.00)
 • Luis Montoto i Pavla Smacová, Teatr Karromato (Czechy), spektakl pt. „Tauromaquia” (sob. godz. 15.00/niedz. godz. 16.00)
 • Robert Poryziński, Teatr Miejsca (Polska), spektakl pt. „Opowieści Papierowego Teatru na podstawie baśni Andersena – Dzielny Ołowiany Żołnierz i Brzydkie Kaczątko” (sob. godz. 13.00/niedz. godz. 12.00)

*więcej informacji na temat harmonogramu i zasad udziału, prosimy sprawdzać tuż przed Festiwalem na FB: https://www.facebook.com/Lalkanascenie oraz www.fundacjameritum.pl lub tel. 601 145 133

tło-lns-2021

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock