Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Dzieci wcieliły się w rolę małych badaczy i poznawały owady razem z Pszczółką Mają

Pszczółka Maja razem z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków, zaprosiła dzieci do wspólnej obserwacji i poznawania dziko żyjących owadów na krakowskim Zakrzówku. Najmłodsi mieli okazję odkryć, co kryje się w trawie i zobaczyć, jak różnorodny jest świat przyrody. W warsztatach brały udział również dzieci z Ukrainy. Wydarzenie było częścią kampanii Makowa Łąka, o której można przeczytać na stronie www.pszczolkamaja-ochronaowadow.pl.

 

Jakie owady udało się spotkać?
Dzieci spacerowały po łąkach i terenach nieczynnych kamieniołomów na Zakrzówku, gdzie dookoła rosną pachnące zioła i króluje roślinność sucholubna. Chwytały owady za pomocą siatek entomologicznych, przyglądały się im i wypuszczały na wolność. Oprócz występujących na Zakrzówku motyli modraszków, które stały się symbolem ratowania przyrody w Krakowie, dzieci napotkały wiele innych ciekawych gatunków. Przyglądały się pracowitym pszczołom, mrówkom, motylom czy wodnym pluskwiakom. Edukatorzy z OTOP opowiadali im, jak ważną rolę owady pełnią w przyrodzie i w jaki sposób możemy je chronić. Warsztaty były prowadzone w języku polskim i ukraińskim.

 

IMG_9277

 

Zajęcia z edukatorami na krakowskim Zakrzówku dały dzieciom i dorosłym możliwość przyjrzenia się z bliska różnym gatunkom roślin i zwierząt występujących w tym miejscu, ale przede wszystkim okazję do poznania niezwykłej grupy organizmów, jaką są owady. Obserwowaliśmy z dziećmi tylko niewielki fragment ich różnorodnego świata. Te bliskie spotkania z lupą w ręku były bardzo emocjonujące, dlatego mamy nadzieję, że zachęcą uczestników do samodzielnego organizowania wypraw i poznawania świata owadów – mówi Hanna Rachwald, Koordynator programów edukacyjnych, OTOP i dodaje – To bardzo ważny cel kampanii Owadzie Lato, którą prowadzimy pod hasłem „Poznaj, polub, chroń”. Z naszego otoczenia znikają miejsca potrzebne im do życia – naturalne lasy i łąki pełne kwiatów. Świadomość tego, jak bardzo ważne dla całego świata przyrody (i człowieka) są owady, pomoże je chronić. I tego warto uczyć od najmłodszych lat.

 

IMG_9166-2

 

 

Makowa Łąka – ekologiczna kampania Pszczółki Mai
Warsztaty były organizowane w ramach ekologicznej kampanii Makowa Łąka, której ambasadorką jest Pszczółka Maja. Celem kampanii jest przybliżanie dzieciom świata owadów i promowanie ochrony dziko żyjących owadów. Na stronie www.pszczolkamaja-ochronaowadow.pl można znaleźć proste instrukcje, jak zbudować domki dla owadów, które kwiaty pszczoły lubią najbardziej i wiele ciekawych porad.

 

IMG_9255

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock