Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Jak przekonać dziecko do picia wody? Rusza program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!”

Startuje rejestracja do XII edycji jednego z największych programów edukacyjnych dla przedszkoli „Mamo, tato, wolę wodę”. Jego celem jest kształtowanie świadomości na temat roli nawodnienia w codziennej diecie i wzmacnianie wrażliwości w kwestiach związanych z ochroną przyrody.

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) rekomenduje, by woda stanowiła przynajmniej połowę wszystkich płynów przyjmowanych przez dziecko w ciągu dnia. Tymczasem jak wynika z badań Kantar (Usage & Attitude, 2019) w rzeczywistości udział wody we wszystkim co piją maluchy wynosi najwyżej 33-36 proc. Te same badania wskazują, że co trzeci rodzic dziecka w wieku przedszkolnym chciałby, aby jego pociecha piła więcej wody, ale jednocześnie uważa, że jest już za późno na edukację. Zwłaszcza, że najmłodsi chętnie sięgają po to, co słodkie lub owocowe.

Tak istotną wiedzę warto przekazywać dzieciom jak najwcześniej, dlatego Żywiec Zdrój – organizator programu – przygotował specjalne materiały angażujące maluchy, wychowawców oraz rodziców do wspólnej nauki poprzez zabawę. Na stronie akcji opiekunowie znajdą scenariusze zabaw edukacyjnych, plakaty, kolorowanki i maski – wszystko by sprawić swoim pociechom mnóstwo pożytecznej frajdy.

Przewodnikiem po świecie zdrowego nawodnienia, ekologii i naukowych eksperymentów jest ponownie Zdrojek i jego przyjaciele. Kompleksowe konspekty zajęć zostały przygotowane w ciekawej i przystępnej formie – czyli tak, jak dzieci lubią najbardziej. Od 23 sierpnia swój udział w programie przedszkola mogą zgłosić poprzez formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie internetowej www.wolewode.pl. Zarejestrowani nauczyciele uzyskają dostęp do wszystkich materiałów, certyfikat potwierdzający ich aktywne uczestnictwo, a także będą mieć szansę udziału w konkursie, w którym do wygrania będą zabawki edukacyjne. Program to także wsparcie dla rodziców. Na stronie www.wolewode.pl, w dedykowanej im zakładce mogą pobrać wybrane scenariusze z propozycjami kreatywnych zabaw, maski przyjaciół Zdrojka, kolorowanki i plakaty edukacyjne oraz przeczytać merytoryczne artykuły o metodach codziennego wpływania na pierwsze, samodzielne decyzje żywieniowe swoich pociech.

Wszystkie treści są opracowywane we współpracy z partnerami programu, czyli ekspertami z Instytutu Matki i Dziecka, którzy wspierają inicjatywę od początku jej istnienia.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie www.wolewode.pl.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock