Konkurs Położna na Medal – zostały dwa miesiące na zgłaszanie położnych
Do końca września pacjentki i ich rodziny mogą nominować położne do 8. edycji konkursu „Położna na Medal”. Zgłoszenie, a później oddanie na położną głosu, to wyjątkowy sposób na podziękowanie i docenienie jej wsparcia, doświadczenia i kompetencji. Konkurs jest organizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „Położna na Medal”, której celem od samego początku – czyli od 2014 roku – jest uświadamianie w zakresie opieki okołoporodowej oraz promowanie wysokich standardów z nią związanych. Pomysłodawcą i organizatorem kampanii oraz konkursu jest AMA Akademia Malucha Alantan, a mecenasem tegorocznej edycji jest marka Oktaseptal.
– Konkurs „Położna na Medal” to możliwość podziękowania swojej położnej w niecodzienny sposób. Zgłaszając swoje położne i oddając na nie glosy docenia się naszą pracę. Czujemy się dzięki temu zauważone, wyróżnione i widzimy, że nasza praca ma odzwierciedlenie w waszym życiu. Zadowolenie pacjentek dodaje nam skrzydeł, mobilizuje do dalszej pracy i sprawia, że uśmiech gości na naszych twarzach. Być nominowanym, a potem zostać laureatką jest dla położnej wyjątkowym wyróżnieniem, o którym długo będzie pamiętać. Nominujcie i głosujcie. Pokażcie światu jakie są położne i jak bardzo są potrzebne – mówi Agnieszka Małolepszy, położna z Łodzi, laureatka ostatniej edycji plebiscytu.
Położne do konkursu można nominować do 30 września 2021 roku. Podobnie jak w ubiegłych latach, zgłoszeń dokonywać mogą nie tylko pacjentki, ale także członkowie ich najbliższej rodziny. Do prawidłowego zgłoszenia położnej wystarczy podanie jej imienia i nazwiska, adresu e-mail lub numeru telefonu, a także miasta i nazwy placówki, w której pracuje. Regulamin konkursu dopuszcza także nominacje dokonywane przez same położne. Wszystkie zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej www.poloznanamedal.info/kandydatki
1 kwietnia, równolegle ze zbieraniem zgłoszeń, ruszyła także możliwość oddawania głosów na położne. Głosowanie potrwa do końca roku.
Nominacje
1 kwietnia – 30 września
Głosowanie
1 kwietnia – 31 grudnia
Tylko w trzech ostatnich edycjach konkursu, pacjentki – kobiety w ciąży i po porodzie – i ich rodziny nominowali 1529 położnych, na które w sumie oddano ponad 52 tys. głosów.
Po raz kolejny patronat honorowy nad kampanią i konkursem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, a patronaty merytoryczne sprawują: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja „Rodzić po Ludzku”, a także Stowarzyszenie „Dobrze Urodzeni”.
___
Położna na Medal jest kampanią społeczno-edukacyjną, której celem jest promowanie wysokich standardów i dobrych praktyk wpływających na poprawę jakości opieki okołoporodowej w Polsce. Kampania od samego początku – to jest od 2014 roku, od kiedy została zainicjowana – podkreśla rolę, jaką w dzisiejszej opiece okołoporodowej powinny sprawować położne, zwracając uwagę na ich doświadczenie, wiedzę oraz kompetencje. W ramach kampanii prowadzony jest ogólnopolski, bezpłatny konkurs, w którym co roku wybierana jest najlepsza położna w Polsce i najlepsze położne w poszczególnych województwach.