Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Ostatni miesiąc, żeby zagłosować na położne na medal

Do końca roku pacjentki, matki i ich najbliższe rodziny mogą oddawać głosy na położne, które zostały nominowane do tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Położna na medal. Głosować można za pośrednictwem strony internetowej poloznanamedal.info/kandydatki Kolejna już, 8. edycja plebiscytu jest częścią prowadzonej od 2014 roku kampanii społeczno-edukacyjnej, poruszającej kwestie związane z rolą położnych i podnoszeniem standardów opieki okołoporodowej w Polsce.

Konkurs pomaga wyłonić trzy najlepsze położne w kraju oraz najlepsze położne z poszczególnych województw. Każdego roku do plebiscytu zgłaszanych jest ponad pół tysiąca położnych z całej Polski, na które ich pacjentki, mamy, przyszłe mamy oraz członkowie ich najbliższych rodzin oddają w sumie po kilkanaście tysięcy głosów. W ostatniej tylko edycji oddano ich dokładnie 16 956. Dla każdej położnej nominacja i oddane na nią głosy są nie tylko podziękowaniem, ale również wyrazem uznania za profesjonalizm, troskę, wiedzę i codziennie okazywane wsparcie.

Agnieszka Małolepszy, położna i zwyciężczyni ostatniej edycji konkursu mówi: „Nominacja w konkursie sama w sobie jest wyróżnieniem, a kiedy tych głosów otrzymuje się mnóstwo i w dodatku wygrywa się konkurs, to praca znowu nabiera sensu, a człowiek dostaje skrzydeł. Nie muszę słyszeć słowa dziękuję, bo to, co się wydarzyło jest najlepszym tego dowodem. Sprawia mi radość, gdy pacjentki wracają do mnie albo polecają innym. Wiem wtedy, że jestem potrzebna. Wygraną w tym konkursie udowodniłam sobie, że po 20 latach pracy nadal jestem w centrum potrzeb kobiet i ich rodzin. Położna to brzmi dumnie, a położna na medal to już rewelacyjnie.”

Nazwiska najlepszych położnych w 8. edycji zostaną ogłoszone w pierwszych dniach stycznia. Pomysłodawcą i organizatorem kampanii oraz konkursu jest Akademia Malucha Alantan. W tym roku honorowego patronatu kampanii i konkursowi ponownie udzieliła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych (NRPiP), a partnerami merytorycznymi zostały: Polskie Towarzystwo Położnych, Niezależna inicjatywa rodziców i położnych „Dobrze Urodzeni” oraz obchodząca jubileusz 25-lecia Fundacja „Rodzić po Ludzku”.

Położnej się ufa

Konkurs i kampania, które prowadzone się nieprzerwanie od 2014 roku, zwracają uwagę na konieczność podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Celem inicjatywy jest również podnoszenie świadomości społecznej związanej z rolą, jaką w opiece okołoporodowej odgrywają dziś położne.

„Zawód położnej jest jednym z najważniejszych zawodów świata. Położna towarzyszy kobiecie na każdym etapie życia i jeśli wykonuje swój zawód z pasją, to zdobywa zaufanie pacjentki i staje się częścią tego życia. Odgrywa rolę przewodnika, a niekiedy matki, siostry czy przyjaciółki. Wspiera i doradza jak tylko potrafi najlepiej. Zdobycie zaufania naszej pacjentki to podstawa wspaniałej relacji. Nie wystarczy samo profesjonalne podejście, liczy się empatia i zaangażowanie, ponieważ to klucz do naszego zawodowego sukcesu.” – mówi Katarzyna Janik, położna z Opola, która w ubiegłorocznym konkursie zajęła 3. miejsce.

Organizatorzy i pomysłodawcy projektu podkreślają również wagę relacji i zaufania, jakimi pacjentki w dzisiejszych, trudnych czasach obdarzają swoje położne na medal. Joanna Kucharska, położna z Krosna – zdobywczyni drugiego miejsca – mówi, że na nawiązanie prawdziwej i dobre relacji potrzeba więcej czasu. „Trzeba znaleźć odpowiedni sposób, aby to zaufanie i otwartość pacjentki zdobyć, więc do każdej z moich podopiecznych podchodzę w sposób indywidualny. Owocuje to bardzo miłymi relacjami na dłużej. Często otrzymuję od pacjentek pozdrowienia, zdjęcia dzieci i życzenia świąteczne.” – dodaje położna.

logoPołożnanamedal

–/–

Położna na Medal jest kampanią społeczno-edukacyjną, która na celu ma promowanie wysokich standardów i dobrych praktyk wpływających na poprawę jakości opieki okołoporodowej w Polsce. Kampania od samego początku – to jest od 2014 roku, kiedy to została zainicjowana – podkreśla rolę, jaką w dzisiejszej opiece okołoporodowej powinna sprawować położna, zwracając uwagę na jej doświadczenie, wiedzę oraz kompetencje. W ramach kampanii prowadzony jest ogólnopolski, bezpłatny konkurs, w którym co roku wybierana jest najlepsza położna w Polsce i najlepsze położne w poszczególnych województwach.

Pomysłodawcą i organizatorem kampanii jest AMA Akademia Malucha Alantan, inicjatywa promująca zdrowy tryb życia rodzin. Mecenasem tegorocznej edycji kampanii i konkursu została marka Oktaseptal.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock