Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

LG ugruntowuje swoją silną pozycję na europejskim rynku HVAC dzięki energooszczędnym rozwiązaniom prezentowanym na targach ISH 2023

Na ISH 2023, największych w Europie targach HVAC firma prezentuje nową powietrzną pompę ciepła Therma V z czynnikiem chłodniczym o niskim GWP oraz energooszczędny system Multi V i

Firma LG prezentuje swoje najnowsze rozwiązania w zakresie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) na międzynarodowych targach urządzeń sanitarnych, grzewczych i klimatyzacyjnych ISH 2023 odbywających się we Frankfurcie w dniach 13-17 marca. Eksponowane na stoiskach Residential Solution i Commercial Solution, wiodące w branży rozwiązania LG dla domu i biznesu zapewniają wysoką wydajność i energooszczędność, jakiej oczekują europejscy klienci.

Ze względu na zaostrzone przepisy dotyczące ochrony środowiska, a także niedobór gazu ziemnego, na europejskim rynku HVAC rośnie zainteresowanie systemami klimatyzacji z pompą ciepła, które mogą zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i zależność od paliw kopalnych. W 2019 r. Unia Europejska ogłosiła politykę „Europejskiego Zielonego Ładu”, której celem jest osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 r. W ubiegłym roku przedstawiła również plan „REPowerEU” mający na celu zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej do 2030 roku oraz zmniejszenie zużycia energii i zależności od paliw kopalnych.

Prezentowane na targach ISH 2023 urządzenia HVAC wyróżniają się jakością oraz wartością dla klientów, odzwierciedlając aktualne trendy rynkowe oraz zaangażowanie firmy w efektywność energetyczną. Dzięki temu firma LG jest jednym z największych graczy w branży.

Odwiedzający stoisko Residential Solution mogą zapoznać się z szeroką ofertą rozwiązań przeznaczonych do budynków mieszkalnych, w tym z powietrznymi pompami ciepła (AWHP) wykorzystującymi czynniki chłodnicze o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP), zaawansowanymi systemami wentylacji z odzyskiem energii (ERV), niezawodnym podgrzewaczem wody firmy LG oraz systemem magazynowania energii (ESS) i rozwiązaniem Building Energy Control (BECON) do inteligentnego zarządzania energią.

Na targach ISH 2023 zadebiutuje nowy model pompy ciepła do zastosowań domowych – Therma V™ Monobloc R290. Ta imponująca powietrzna pompa ciepła wykorzystuje czynnik chłodniczy R290, którego GWP wynosi 3 – znacznie mniej niż GWP czynników chłodniczych powszechnie stosowanych w rozwiązaniach grzewczych. Therma V R290 Monobloc zapewnia również niezawodne ogrzewanie, utrzymując w domu komfortowe ciepło nawet w najzimniejszych miesiącach roku.

Na rynku europejskim coraz większą popularność zyskuje seria wysokowydajnych systemów klimatyzacji z pompą ciepła LG Therma V. Powietrzne pompy ciepła firmy LG, zapewniające klientom zróżnicowane działanie oparte na zaawansowanych technologiach i wygodnych funkcjach oszczędzania energii, odnotowały w ciągu ostatniego roku wzrost sprzedaży o ponad 120 procent. W większości krajów europejskich, w których firma działa na rynku HVAC, w tym we Francji, Niemczech i Polsce, sprzedaż pomp ciepła LG wzrosła w 2022 roku ponad dwukrotnie.

Powietrzne pompy ciepła LG Therma V wykorzystują do generowania energii chłodniczej i grzewczej powietrze zewnętrzne, co prowadzi do znacznego wzrostu wydajności eksploatacyjnej. LG Therma V pobiera 75 procent energii cieplnej z powietrza i 25 procent z energii elektrycznej, co zmniejsza zależność gospodarstw domowych od paliw kopalnych.

Kolejnym energooszczędnym rozwiązaniem LG prezentowanym na targach ISH 2023 jest system klimatyzacji ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego (VRF) Multi V™ i – można go znaleźć w strefie stoiska Commercial Solution. Wyposażony w wysoko rozwinięty moduł AI firmy LG Multi V i zwiększa oszczędność energii nawet o 24,7%*. Jest to możliwe dzięki funkcji AI Smart Care, która wykorzystuje do regulacji mocy chłodzenia i ogrzewania uczenie przestrzenne i sytuacyjne. Rozwiązanie wykorzystuje również technologię AI Indoor Space Care firmy LG, która pomaga utrzymywać w pomieszczeniach stałą temperaturę: automatycznie włącza jednostki wewnętrzne w danym obszarze, gdy wykryje przebywające w nim osoby. Po opuszczeniu przez nie pomieszczenia, jednostki się wyłączają.

65d876cd68a8a443d0eb6186209da662

— Nasze najnowsze rozwiązania HVAC, począwszy od nowego urządzenia Therma V R290 Monobloc aż po Multi V i, pokazują nasze zaangażowanie w promowanie bardziej energooszczędnego stylu życia. LG będzie nadal tworzyć inteligentne, energooszczędne rozwiązania i dążyć do osiągnięcia neutralności węglowej.

James Lee, szef jednostki biznesowej Air Solution w LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company

Odwiedzający stoisko LG ISH 2023 (E69, hala 12.1, Messe Frankfurt) mogą zapoznać się z pełną ofertą najnowocześniejszych rozwiązań HVAC firmy.

Kliknij po więcej informacji o pompach ciepła LG Therma V

* Przetestowano wewnętrznie zgodnie z normą testową KS (KS B ISO 15042:2006) przy użyciu modelu Multi V i o mocy 24 KM. Wyniki mogą różnić się w zależności od modelu, temperatury otoczenia i innych czynników środowiskowych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock